Ještě před začátkem zápasu řešili zástupci litovelského celku nevídanou věc. Jejich hráč Miklánek si v minulém utkání odseděl trest, jenže počítačový systém jej nepustil do zápisu ani v Medlově a nemohl tak proti svým bývalým spoluhráčům nastoupit. „S tím jsem se ještě nesetkal a jsem zvědav, co nám k tomu na svazu řeknou,“ rozladil se ještě před utkáním litovelský kouč Jiří Kohout.

Samotné utkání začali lépe hosté, kteří měli v prvním poločase častěji míč na svých kopačkách, ale k žádným velkým šancím to nevedlo. V úvodní půli si oba týmy vytvořily po jedné příležitosti. Nejprve jeden z hostů krásnou střelou trefil spojnici. Na druhé straně hlavičkoval Klos po rohu do tyče.

Po změně stran měla Litovel stále navrch a svoji převahu přetavila v gól. Po standardní situaci nedokázali Medlovští ani na třikrát odkopnout míč a Svatopluk Bohanos jej nekompromisně poslal k tyči.

„Není to ono. Vždycky začneme hrát, až když prohráváme. Děláme chyby, které jsme loňskou sezonu nedělali a nevychází nám věci, které na jaře vycházely,“ ozývalo se z domácího tábora.

Radost hostů trvala ale pouze pět minut. Potom šel Muzikant sám na brankáře, míč přes něj protlačil, ale dorážku mu znemožnil skluzem Jindra. Rozhodčí nejprve ukazoval na rohový kop, ale po konzultaci s asistentem nařídil pokutový kop, který sám faulovaný proměnil.

„Kdybych věděl, že nemám šanci dosáhnout na míč, tak bych do zákroku nešel. Odehrál jsem nejdřív míč a teprve poté zasáhl také jeho nohu,“ popisoval přestupek obránce Martin Jindra, který byl jeho pachatelem.

„Asistent stál od zákroku mnohem dál a měl ho i v horším úhlu. Ukřivděný ale nejsem, bylo to těžké na posouzení. S ohledem na ztrátu bodů mě to ale mrzí o to víc, protože podobný obranný zákrok za takového stavu by pro mě měl stejnou hodnotu jako vstřelený gól,“ uzavřel Jindra. Podobně to viděl i faulovaný.

„Vzal mě i balon zároveň. Mohl to písknout i nemusel, ale určitě si to rozhodčí obhájí.“

Vyrovnávací branka domácí nakopla a ti začali více hrozit.

„Gól s námi trochu otřásl,“ přiznal trenér Litovle. Zlepšená hra vedla k obratu. Sedm minut před koncem kopl krásně přímý kop Okrouhlý a Klos následně míč dorazil pod padajícím brankářem do sítě.

„Domácí těžili především z výborně zahrávaných standardních situací Marka Okrouhlého. Je to jejich silná zbraň, kterou si dokázali pomoci i ve chvílích, kdy to nebylo herně ono,“ vypozoroval hostující kouč.

V úplném závěru si ještě Tatran vytvořil závar, který ale Medlov přežil a připsal si další domácí výhru, již šestou v řadě. V normální hrací době navíc na svém hřišti neprohrál dvacet zápasů.

„Sehráli jsme od našeho návratu do krajského přeboru s tímto soupeřem nejlepší zápas a donutili ho třást se o výsledek do poslední vteřiny,“ byl Kohout spokojený s předvedeným výkonem. „Litovel se hodně zlepšila. Byl to vyrovnaný zápas,“ souhlasil domácí útočník Radek Klabačka.

V příštím kole čeká Medlov zajížďka do Velkých Losin a Litovel přivítá fotbalisty Šternberku.

FK Medlov – Tatran Litovel 2:1 (0:0)

Branky: 63. Muzikant z pen., 83. Klos – 58. Bohanos. Rozhodčí: Kopecký – Motal, Čampišová. ŽK: Kasal, Holouš – Heinz, Jindra. Diváci: 155.

Medlov: Zmund – Bartoněk, Srdýnko, Klos, Skřebský – Šléška (67. Holouš), Kasal, Okrouhlý, Vrba (74. Habáň) – Klabačka, Muzikant (89. Rozsypal). Trenér: Květoslav Pospíšil.

Litovel: Nakládal – Kvapil, Jindra, Krátký, Tomanec – Přikryl (46. Šana), Heinz, Kučera, Bednář (46. Bohanos) – Dragon, Baránek (78. Müller). Trenér: Jiří Kohout.