„Věděli jsme, že to je jenom v hlavách, protože kluci jsou dobří fotbalisti. Začali jsme hrát agresivněji a bojujeme. Už to nejsou jenom slova v šatně. Z koncovky zápasu s Jeseníkem jsme si přenesli vítěznou euforii, zatímco soupeř to sebevědomí po domácí prohře neměl,“ začal s hodnocením úvodu sezony i sobotního utkání trenér Litovle Jiří Kohout.

Béčko Sigmy (v modrém). Ilustrační foto
Zmrtvýchvstání Sigmy. Juniorka dotáhla v Novém Městě třígólovou ztrátu

Všechno to začalo už v sedmé minutě, kdy po krásném centru Kvapila ze standardní situace zavřel zadní tyč Navrátil a hlavou poslal Litovel do vedení.

Na tento gól ještě dokázal Rapotín zareagovat, když se z první vážnější akce po zákroku brankáře Nakládala odrazil míč k Jiřímu Ševčíkovi a nejlepší střelec soutěže uklidil míč do odkryté brány. „Věděli jsme o něm, ale nijak zvlášť jsme se na něj nechystali. To je tak, že se soustředíte na jednoho a gól vám dá druhý,“ prozradil Kohout.

I přes vyrovnání měli ale domácí více ze hry a hrozili hlavně ze standardních situací, kterých měli mnoho. „Kopali jsme je výborně. Hlavně Kvapil to zahrával hodně kvalitně. Takhle jsme je chtěli hrát od začátku ročníku. Každá standardka smrděla gólem,“ byl spokojený kouč Tatranu.

A jeho svěřenci dokázali ještě do přestávky rozhodnout. Chyby brankáře Skývy, který trefil při rozehrávce Dragona využil druhou brankou v utkání Navrátil. „V prvních kolech nám chyběl. Je to typ hráče, který dokáže soupeře pokopat a dát mu gól. Vrátil se před Želatovicemi a pod všechny výhry se podepsal. Na hrotu pracoval výborně,“ chválil Kohout.

„Když jsme se vyrovnávací brankou do zápasu dostali, tak přišla chyba gólmana, která utkání ovlivnila,“ reagoval jeho protějšek Radim Netopil.

A ještě minutu před poločasem udeřil hlavou po další standardce Fišara. „To není pravda. Takový zbytečný branky tady dostáváme. V kabině bude asi průvan,“ hodnotil na tribuně výkon Jiskry jeden z jejich fanoušků.

Ve druhém poločase se moc atraktivní fotbal pro oko diváka nehrál. Litovel nadále hrozila ze standardních situací. Při jedné z nich trefil krásnou bombou tyčku Heinz a několikrát hosty zachránil Skýva.

Na druhé straně mohl zdramatizovat zápas Ševčík, ale svůj únik zakončil pouze do tyče. „Bylo by to nezasloužené. My jsme mohli dát více branek a měli jsme více šancí. Byl to náš nejlepší zápas,“ věděl Kohout.

„Nechci se na nic vymlouvat, ale chybělo nám sedm hráčů. Přesto jsem si myslel, že budeme důstojnějším soupeřem, ale v druhé půli jsme se na nic nezmohli,“ zakončil Netopil.

V dalším kole se Litovel utká znovu doma s Mohelnicí a Rapotín čeká největší derby v soutěži, když doma přivítá rivala z Velkých Losin.

Tatran Litovel – TJ Jiskra Rapotín 3:1 (3:1)

Branky: 7. a 39. Navrátil, 44. Fišara – 12. Ševčík. Rozhodčí: Šteier – Polanský, Vedral. ŽK: Dostál – Juráš, Najman, Kobza. Diváci: 200.

Litovel: Nakládal – Kvapil, Jindra, Heinz, Tomanec (85. Laža) – Bohanos (63. Vaca), Fišara, Šana, Dostál – Navrátil (78. Baránek), Dragon (89. Kutra). Trenér: Jiří Kohout.

Rapotín: Skýva – Havlas, Juráš, Najman (83. David), Jurka – B. Hudec, Simon – Šebela (68. Š Hudec), Kobza (77. Svoboda), Drozd – Ševčík. Trenér: Radim Netopil.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...