„Pro nás je to strašně cenné vítězství proti nováčkovi. Mohlo to klidně skončit naopak, o to jsou ty body cennější. Byl to vyrovnaný zápas, přelévalo se to ze strany na stranu, byly tam i sporné momenty a emoce. Pro diváky to byl na první kolo zajímavý zápas,“ hodnotil trenér vítězné Litovle Jiří Kohout.

Bohuňovice přijely ke své historické premiéře v krajském přeboru na stadion Tatranu pořádně nažhavené a plné sebevědomí. Aby také ne, když v minulé sezoně šly od jednoho vítězství ke druhému.

První poločas byl ale ve znamení velmi vyrovnané partie. Domácí Tatran si po půlhodině hry vypracoval stoprocentní gólovku, jenže kapitána Petra Dragona úžasně vychytal bohuňovický brankář Jiří Hodoň.

A tak se v samém závěru poločasu radovali hosté. Premiérovou trefu v krajském přeboru si po závěru před litovelskou brankou připsal František Machala.

V poločasové pauze panovala mezi bohuňovickými fandy, kteří měli na tribuně převahu, vítězná nálada. Také kouč Drulák při odchodu do šatny směrem k sudímu Dorušákovi posílal ještě úsměvy…

Jenže po změně stran si hosté situaci sami zkomplikovali, když v 60. minutě nepokryli litovelského Tomáše Přikryla, který srovnal stav.

„Každému z týmu vstřelený gól spíš uškodil. Bohuňovice nezachytily začátek druhého poločasu. My jsme vyrovnali, jenže jsme pak v dalších minutách rozhodně neměli víc ze hry,“ uznal kouč Litovle Kohout.

V dalším průběhu se skutečně zdálo, že hosté jdou rázně po třech bodech. Jenže místo vstřelené branky se bohuňovický tým jen dvakrát zlobil na rozhodčí. Nejprve na pomezního, který odmával sporný ofsajd. A následně si hosté malovali odpískání penalty, ovšem hlavní sudí ukázal jasné gesto: „vstávej“!

Pořádně studená sprcha pro hosty přišla v 81. minutě, kdy se po brejku Jan Baránek postaral o vítězný gól Tatranu Litovel.

DRULÁK ZÁPAS NEKOMENTOVAL

Hned po zápase se trenér Radek Drulák odmítl k zápasu vyjádřit a současně směroval k arbitrům dost nevybíravé výrazy. Zklamání Bohuňovic bylo v sobotní podvečer obrovské…

Naopak litovelský Tatran si nenápadným stylem došel pro cenné tři body na úvod sezony.

„Byl to vyrovnané utkání, možná by tomu spíš slušela remíza. Cením si, že i když kluci dostali ve 45. minutě gól, tak zvedli hlavy. Pro nás je to strašně důležité z důvodu, že máme těžký los,“ uzavřel litovelský kouč Kohout. V příštím kole totiž Tatran míří do Medlova a následně přivítá Šternberk.

Bohuňovice si naopak budou chtít spravit chuť v domácí premiéře s Velkými Losinami.

Tatran Litovel – TJ Sokol Bohuňovice 2:1 (0:1)

Branky: 60. Přikryl, 81. Baránek – 45. Machala. Rozhodčí: Dorušák – Habermann, Machala. ŽK: Přikryl, Krátký, Tomanec – Ditrich, Arnold, A. Fryčák. Diváci: 168.

Litovel: Nakládal – Kučera (90. Knebl), Heinz, Kvapil, Krátký, Přikryl (60. Šana), Navrátil (49. Baránek), Tomanec, Šrom, Dragon, Bohanos (89. Laža). Trenér: Jiří Kohout.

Bohuňovice: Hodoň – Machala, Kopecký, J. Král, M. Král (76. Vyhnálek), Kouřil (63. Ma. Fryčák), Nesvadba, Ditrich, Šmirják (70. Arnold), A. Fryčák, Moj. Fryčák. Trenér: Radek Drulák.