Po špatném úvodu sezony, kdy sice Lipová porazila Určice, ale následovalo pět porážek v řadě, najel tým na vítěznou vlnu a dostal se do formy. V dalších jedenácti zápasech totiž osmkrát vyhrál a jednou remizoval. Prohrál pouze s vedoucím Medlovem a naposledy v Dolanech. Posunul se tak na pátou pozici.

Tři body přidal tým trenérů Pavla Růžičky a Romana Popelky už na jaře. A to i přes to, že kádr opustila nejzvučnější letní posila Fabrice Badra Kam. Ten ale celou zimní přípravu absolvoval s druholigovým Prostějovem a následně vyměnil krajský přebor za MSFL, kterou si vyzkouší na hostování ve Zlínsku.

„Je to kvalitní a na naši soutěž nadstandardní hráč. Věděli jsme, že je tady jen na podzim, kdy se potřeboval dostat zpět do herní praxe,“ objasnil Roman Popelka.

FK Mohelnice - Sokol Čechovice
KP: Vítězná série Medlova je u konce, Litovel obrala Želatovice

Kromě něj se vrátil do Čechovic Vít Kopečný. Naopak Lipová získala z Eskáčka brankáře Ondřeje Mikeše a ze Svratky Brno Filipa Zezulu.

„Pohyby nebyly nijak razantní a jsme rádi, že jsme kádr udrželi v podobné podobě, jako byl na podzim,“ řekl Popelka.

Ve fotbalových kuloárech také koluje informace, že by se z Lipové mohlo stát béčko druholigového Prostějova, to však zatím její zástupce nechtěl blíže komentovat. „Spolupráce probíhá a jak to bude dál uvidíme,“ sdělil.

Eskáčku by se v tomto případě hodilo, kdyby Lipová postoupila do divize. O tom ale v klubu prozatím nemluví. „Situace nenapovídá tomu, že bychom měli mít blízko k tomu, abychom se porvali o postup. Náskok Medlova je velký,“ uznal Popelka.

Anketa o nejlepšího trenéra v Olomouckém kraji
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

A jaké tedy jsou ambice v Lipové, kde se v minulosti hrála i MSFL? „Pořád stejné, snažit se hrát v horní polovině tabulky. Skladba kádru tomu odpovídá a byla by škoda opustit pozice, na které jsme se dostali. Chceme navázat na výkony z podzimu,“ uzavřel Roman Popelka.