Už první zápas I. A třídy, skupiny B naznačil, že Kralice na Hané, které ještě nedávno hrály krajský přebor, na tom nejsou ideálně. Na domácím hřišti s béčkem Nových Sadů prohrály 1:8. „A to si myslím, že soupeř přijel s hratelnou sestavou,“ říkal trenér Kralic Petr Mrázek.

Tehdy jeho tým alespoň zvládl celých devadesát minut. Ve Velké Bystřici to bylo o něčem jiném. Jasná demolice domácích, kteří nasázeli jedenáct branek během pětačtyřiceti minut.

„To máte každé čtyři minuty gól. Nikdy jsem to nezažil. Je to bolavé a smutné. Nám tam ale nefungovalo vůbec nic. To nevíte, co dříve. Měli jsme za celý poločas jedinou akci, šli jsme sami na brankáře a vystřelili jsme to osm metrů vedle,“ popisoval Mrázek.

FK Brodek u Přerova, Sokol Čechovice
KP: Lipová schytala bůra, Určice i Konice poprvé vyhrály, Čechovice za tři

Ten měl trable se skládáním sestavy. „Museli jsme si půjčit brankáře z Určic, rychle jsme zaregistrovali ještě další dva hráče. Další kluci přišli po delším zranění a asi čtyři hráli s teplotou,“ vypočítával.

Už ve 40. minutě pak musel využít jednoho ze dvou náhradníků. „Zkolaboval nám Fatěna, který měl něco s klíční kostí. O poločase jsem musel střídat druhého hráče po zranění. S tím jsem tak nějak počítal,“ říkal Mrázek.

Jenže úmorná vedra nepomohla ani hráčům, kteří hráli s teplotou. „Cítili se hrozně, byli přehřátí a v tu chvíli nás bylo šest. Jeden z nich se ještě oblékl, ale stejně se to nedohrálo,“ smutnil Mrázek.

Podle zápisu se po změně stran odehrála jedna minuta. „Je to ostuda vůči soupeři i divákům. Za celou dobu, co hraji a trénuji fotbal, jsem tohle nezažil. Možná byla možnost utkání přeložit, ale to jsme nechtěli, protože Velká Bystřice je silný soupeř. A kdybychom to měli dohrávat někdy ve středu, tak je to ještě horší, protože bychom to nedali už vůbec dohromady,“ uznal kouč.

MOL Cup: SK Hranice - SK Uničov
VIDEO: Šťastná teč rozhodla. Uničov vyřadil gólem v závěru Hranice z MOL Cupu

Teď je otázka, co bude dál. „Těžko říct, jak to bude fungovat. Snad se nějací hráči vrátí z dovolené a v září, jak začne škola, se to zlepší. Těžko se mi z toho utíká, ale měl jsem si zjistit, v jaké situaci klub je,“ říká Mrázek, který se snažil v minulé sezoně zachránit v krajském přeboru fotbalisty Lutína, což se však nepovedlo.

Je tedy ve hře i to, že by Kralice soutěž nedohrály? „To neřeším. Není to v mé kompetenci. Myslím, že budeme hrát, ale není ideální, abychom každý zápas dostávali deset gólů. Hráči bohužel nejsou,“ dodává kouč.