Anketa Gól kola probíhá na Facebookové stránce Olomouckého krajského fotbalového svazu

Lipová - Konice 1:1 (0:0)

| Video: Youtube

Příznivci fotbalu čekali na gól v Lipové takřka hodinu, proti Konici je nakonec rozradostnil Jakub Vyhlídal. Jenže domácím nevydržel náskok dlouho, smolným vlastním gólem vzápětí srovnal stav Dominik Bokůvka. Skóre už se do konce duelu nezměnilo, a oba celky se tak o body podělily.

Velké Losiny - Čechovice 3:1 (0:0)

Po bezbrankové první půli poslední zápasu sezony ve Velkých Losinách začal úřadovat proti Čechovicím Matěj Šinogl. V 52. minutě dorazil míč do branky, o čtyři minuty později pak přidal druhý gól z penalty. Hosté zápas zdramatizovali a díky Ondřeje Kadlece byli do konce utkání na dostřel. Při závěrečné hře vabank využili domácí poslední šance a Ondřej Žák bez potíží upravil stav zápasu na 3:1.

Kostelec na Hané - Bohuňovice 3:0 (1:0)

Stejný bodový zisk jako první Jeseník má po 30. kolech PB SCOM krajského přeboru také tým Kostelce na Hané. Ten uzavřel ročník vítězným soubojem s Bohuňovicemi. V prvním poločase poslal domácí mužstvo do vedení Dominik Hruban, Kostelec měl navíc hned několik velmi slibných šancí. Urodilo se až po přestávce, kdy v 62. minutě navýšil náskok domácích Michal Škrabal a čtvrthodiny před závěrečným hvizdem upravil na konečných 3:0 Jakub Ondroušek.

Litovel - Želatovice 1:2 (0:1)

Želatovice v závěrečném duelu sezony nezaváhaly na půdě Litovle a odvezly si tři body po těsné výhře 2:1. Tým z Přerovska nasměroval k výhře těsně před přestávkou Pavel Němec, v úvodní fázi druhé půle na něj pak navázal úspěšnou dorážkou Jakub Braun. Dvoubrankové vedení nakonec hostům stačilo, Litovelští už pouze upravili výsledek díky trefě Daniela Smrčka.

Dolany - Medlov 1:6 (0:1)

První poločas duelu Dolan s Medlovem nabídl z výsledkového pohledu takřka vyrovnanou partii, hosté z Uničovska těsně vedli po trefě Tomáš Knebla z 25. minuty. Ve druhém dějství už se ale psal jiný příběh. V 56. minutě se za hosty prosadil Michal Muzikant a krátce po něm přidal Tomáš Knebl druhý zásah. Domácí snížili díky Michalu Hradilovi, ale Medlov reagoval v závěrečných minutách třemi brankami, a Dolany tak utrpěly na závěr sezony nepříjemnou porážku.

Rapotín - Jeseník 4:1 (1:0)

Že se vítěze krajského přeboru z Jeseníku nezaleknou, ukázali fotbalisté Rapotína už ve 3. minutě, kdy se prosadil Jiří Ševčík. Domácí měli i další šance, lídrovi soutěže se ale podařilo vyrovnat skóre v 55. minutě po trefě Pavla Kysely. V závěrečné dvacetiminutovce ale dvakrát znovu zaúřadoval střelec Rapotína Jiří Ševčík a rázem to bylo 3:1. Výsledek ještě ve prospěch domácích vylepšil ze značky pokutového kopu v samotném závěru Jaroslav Klemsa.

Lutín - Brodek u Přerova 2:0 (1:0)

Vítězstvím proti Brodku u Přerova uzavřel Lutín sezonu v PB SCOM krajském přeboru. Na domácím hřišti poslal Sigmu do vedení ve 29. minutě po rohovém kopu Radek Šnejdar. Hosté se snažili o vyrovnání, všechny pokusy ale vyšly na prázdno. Deset minut před koncem unikl obraně lutínský Michal Prucek a poradil si i s gólmanem.

Zábřeh - Mohelnice 3:3 (2:1)

30. Podhorný Miroslav, 35. Puchr Roman, 51. Puchr Roman - 40. Pinkava Lubomír, 64. Ryba Daniel, 75. Srdýnko Martin