Anketa Gól kola probíhá na Facebookové stránce Olomouckého krajského fotbalového svazu.

Velké Losiny – Zábřeh 1:1 (1:1)

Zdroj: Youtube

Fotbalisté Zábřehu zamířili ve 20. kole na hřiště Velkých Losin, vstup do zápasu jim ale nevyšel podle představ. Už ve 4. minutě se totiž domácí radovali z gólu, když se míč dostal k Matěji Šinoglovi a ten neobsazený na malém vápně nezaváhal. Hosté dokázali ve 25. minutě vyrovnat, Miroslav Žanda pohotovou ranou upravil výsledek na 1:1. Na skóre už se v dalším průběhu zápasu nic nezměnilo, a tak si oba týmy rozdělily po jednom bodu.

Bohuňovice – Litovel 1:0 (1:0)

Důležitý souboj dvou celků ohrožených sestupem se hrál v Bohuňovicích, kam přijel mančaft z Litovle. Diváci nakonec viděli pouze jedinou branku, která potěšila domácí příznivce. Přesnou ranou se ve 27. minutě prosadil Michal Čapek a jeho zásah znamenal tříbodový zisk pro Bohuňovice.

Čechovice – Určice 1:0 (0:0)

Vyrovnaný duel mezi Čechovicemi a Určicemi nabídl ve svém průběhu několik slibných šancí, ale skóre zůstávalo až do samotného závěru neměnné. Hosté z Určic zastavili nedovoleným zákrokem hráče směřujícího do nadějné příležitosti a v nastaveném čase následovala standardka, které se ujal Jan Šteigl. Zakončení mu vyšlo na výbornou, střelu poslal neomylně k tyči mimo dosah gólman a spustil euforii domácího týmu i fanoušků.

Medlov – Mohelnice 3:2 (2:1)

Celou řadu atraktivních momentů nabídl duel Medlova proti mančaftu Mohelnice. Domácí lídr tabulky vedl v první půli 2:0, když se ve 23. minutě prosadil Šimon Michalik a z pokutového kopu na něj o čtvrthodiny později navázal Patrik Kasal. Mohelnici se ještě do přestávky podařilo zdramatizovat vývoj zápasu, přesnou střelou snížil Aleš Masopust. Další povedenou ránu předvedli hosté v 60. minutě a po gólu Jaroslava Kožely bylo vyrovnáno. Mohelnickým se vývoj utkání na svou stranu strhnout nepodařilo, naopak jednu ze série šancí proměnili v samotném závěru domácí. Gól Pavla Pospíšila v 88. minutě znamenal plný bodový zisk pro Medlov.

Konice – Brodek u Přerova 2:2 (1:1)

Po pěti minutách hry se radovali fotbalisté Konice z první branky proti Brodku u Přerova, skóre otevřel David Holub. Po rohovém kopu ale záhy hosté srovnali, v 18. minutě se prosadil Ondřej Buček. V úvodu druhého dějství si David Holub připsal druhou branku a poslal svůj tým opět do vedení.
Koničtí mohli svůj náskok ještě vylepšil, ale sérii velkých šancí nezužitkovali. Deset minut před koncem naopak udeřili hosté z Brodku u Přerova, po autovém vhazování srovnal stav na konečných 2:2 Daniel Chytil.

Želatovice – Postřelmov 5:1 (2:0)

Už v 7. minutě se podařilo Želatovicím otevřít gólový účet proti Postřelmovu, o první trefu se postaral Lukáš Dlouhý. Na něj záhy navázal Kamil Chudoba a se šancemi hostů na bodový zisk to vypadalo bledě. Další gól přišel až po čtvrthodině hry ve druhém poločase, na 3:0 navýšil Tomáš Matušík. V dresu Postřelmova sice z bezprostřední blízkosti nezaváhal v 75. minutě Jan Nimrichtr a snížil manko na soupeře, ale poté opět úřadovali Želatovičtí. V 79. minutě vylepšil náskok domácích David Rychlík a v 90. minutě pečetil jasnou podobu výsledku Martin Bielko.

Rapotín – Dolany 1:5 (0:2)

Tým Rapotína vyzvali ve 20. kole fotbalisté z Dolan a hosté si dokázali se silným soupeřem poradit v jasném poměru. Mužstvo z Olomoucka táhl za vítězstvím Aleš Foukal, který během hodiny zkompletoval hattrick a v součtu s gólem jeho spoluhráče Petr Grossmana byl stav zápasu 0:4. Domácím se podařilo snížit po trefě Jana Šmirjáka, ale to na zdramatizování duelu nestačilo. Naopak Aleš Foukal byl i v závěru zápasu při chuti a čtvrtou brankou v utkání upravil stav na 1:5.

Bělotín – Lipová 1:0 (1:0)

Náročný souboj s druhým celkem tabulky podstoupil ve 20. kole mančaft Lipové, na hřišti Bělotína se ale hrála vyrovnaná partie. Domácí mužstvo poslal ve 22. minutě do vedení Lukáš Vrána, ke kterému propadl při jedné z akcí míč a ze strany hřiště dokázal prostřelit brankáře. Nakonec šlo o jediný gól zápasu, tři body tak putovaly na konto Bělotína.