Další

13. kolo:

Dolany - Postřelmov 1:3

Branky: 13. Foukal - 16. Matura, 32. Nimrichtr, 85. Nimrichtr.

Vojtěch Pospíšil (trenér Dolan): „Prvních patnáct minut jsme hráli dobře. Měli jsme v první minutě příležitost, ale Seibert si špatně zpracoval míč a nešli jsme ani do zakončení. Potom jsme šli do vedení, ale zase klasika, z první soupeřovi akce jsme inkasovali. Srazilo nás to. Soupeř byl pak lepší, lépe kombinoval a dal branku na 2:1 po naší individuální chybě. Po poločase jsme to chtěli zlomit, ale leží na nás deka, není to úplně ideální výkon od všech a nezlomili jsme to. Ke konci jsme ještě dostali gól na 1:3 a je to zasloužená porážka, protože jsme si nebyli schopni vytvořit žádnou šanci. Měli jsme náznaky, standardky, ale většinou to končilo u gólmana, ani ne zakončením. Soupeř byl nebezpečnější z brejků. Musím pochválit brankáře Hedu, který tři šance chytil. My jsme si body nezasloužili.“

Zábřeh - Brodek u Přerova 1:1

Branky: 22. z pen. Podhorný - 19. Kytlica.

Zdeněk Opravil (trenér Zábřehu): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, soupeř nás přehrával, my jsme ztráceli jednoduché míče. Soupeř nás dobře dostupoval, s čímž jsme měli problémy. Dali nám gól z přečíslení střelou k tyči. Prvních dvacet minut nám nesedlo, nebylo to ono. Pomohla nám penalta. Faul byl podle kluků jasný, jen nevěděli, jestli to bylo vevnitř. Od té doby, co jsme vyrovnali, jsme začali hrát, co jsme chtěli. O přestávce jsem klukům říkal, že musíme více vystupovat a dávat tam více centrů. Myslím, že to nebylo z naší strany nejhorší a bylo vidět, že jsme chtěli vyhrát, soupeř nic neměl, ale Podhorný měl na hlavě tutový gól z malého vápna. Byly tam také další šance. Za druhý poločas bych chtěl pochválit kluky za defenzivní činnost. Remíza byla asi spravedlivá. Teď se chceme soustředit na poslední zápas, na derby v Postřelmově a doufám, že to zvládneme.

Rudolf Pola (vedoucí mužstva Brodku): „První poločas jsme navázali na výkon z minulého týdne a byl to jeden z nejlepších poločasů. Nasazením a vším. Soupeře jsme zaskočili a byli jsme dominantní. Dali jsme gól a vytvořili si spoustu šancí. Přišel jeden zkrat, kdy jsme špatně odkopli míč, náš hráč tvrdí, že se ho ani nedotkl, ale sudí nařídil penaltu. Obě lavičky jsme byli překvapení, že to dal dovnitř, protože to podle kluků bylo metr venku. Ale byla penalta a vyrovnáno. Před penaltou se však nesmí stávat, že odkopáváme balon a trefíme prvního hráče před vápnem. Naše chyba. To nás dostalo trošku do útlumu. Měli jsme však o půlce vést o dvě tři branky. Chtěli jsme to o přestávce změnit, prostřídat to, ale vypli jsme se. Přišel jiný tým, neměli jsme energii a do ničeho jsme se nedostali. Soupeř převzal iniciativu, byl lepší, měl šance. My jsme hráli po vápno, ani další střídání nám nepomohla. Před zápasem bych bral bod, o poločase jsem si říkal, že to jsou jasné tři body, nakonec jsme rádi za bod. Průběh byl tedy takový ošidný a druhá půle od nás byl propadák. Musíme si to vyhodnotit.“

Lipová - Mohelnice 3:2

Branky: 20. Hrušák, 66. Bokůvka, 84. Vraj - 32. Brulík, 76. Vykoupil.

Roman Kuba (hrající trenér Mohelnice): „Popravdě ani nevím jak to mám celé zhodnotit, co můžu a nemůžu říct, abych zase nebyl pokutován za výroky směrem k rozhodčím. Po našem posledním incidentu v Postřelmově jsem zjistil, že podávat protesty na výkony rozhodčích je naprosto zbytečné, i když máte k dispozici video, které vám dává za pravdu. Protest jsme podali a výsledek? Mohelnici dáme pokutu za projednání protestu Kubovi pohrozíme zákazem činnosti a dostane pokutu za kritiku rozhodčích a rozhodčí? Samozřejmě vše v pořádku. Uběhne měsíc přijedete do Lipové a co tam s námi předvedli pánové Sedláček - Perutka, tak to klobouk dolů takhle si někoho celý zápas mazat na chleba. Obdivuhodné. Má cenu podávat protest, když víte jak to dopadne? I kdybych měl být jediný, kdo se bude vyjadřovat k rozhodčím s tou nejmenší vidinou toho, že to může něco změnit a s vědomím další pokuty, tak to udělám. Je to jediná možnost, jak na to upozornit. To, že hráči dostávají stopky za urážlivé výroky směrem k rozhodčím, máme možnost vidět pořád, ale to, co tomu předchází, už nikdo neřeší. Já ještě nikdy neviděl, že by v naší soutěži na základě protestu a videa z utkání dostal stop rozhodčí. Rozhodčích je málo a neměl by kdo pískat, tak to necháme vyšumět a jedeme dál… Vím, že tyhle hodnocení čtou trenéři z ostatních klubů, takže tahle věta je pro mě zásadní a je směřovaná k vám všem. Já už to jednou v hodnocení zmiňoval, ale teď po neděli to mám potřebu znovu ještě jednou a naposledy zdůraznit: Pokud se některý tým z krajského přeboru v minulosti cítil a v budoucnu bude cítit v zápase s Mohelnicí ukřivděný rozhodováním ze strany rozhodčích, tak vám odpřisáhnu na svou malou dcerku, že to bylo jen jejich neuměním. Nic víc v tom z naší strany nikdy nehledejte.“

Bělotín - Litovel 3:1

Branky: 2. Marek, 8. Sencovici, 27. Šišlák - 37. Fidler.

Jan Březík (trenér Bělotína): „První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Drželi jsme míč, dobře kombinovali a dostávali se průnikovými přihrávkami za obranu. Hráče jsem o poločase pochválil a ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v aktivní hře. Druhá půle již tak kvalitní nebyl, tempo trošku opadlo, i přesto bylo vidět, že kluci chtějí přidat další branky. Další gól už jsme bohužel nepřidali, i tak si myslím, že fanoušci mohli být po podzimu spokojení – doma jsme byli stoprocentní. Nyní nás čeká poslední těžké utkání v Mohelnici a pak už jen pivo a zasloužený odpočinek.“

Ladislav Gallo (trenér Litovle): „Bohužel jsme utkání nezačali dobře. Udělali jsme dvě chyby. Nechci říct, že bylo po zápase, protože se ukázalo, že ne. Ale dostali jsme domácí do dvoubrankového vedení, což soupeře uklidnilo. Na své kluci jsem byl hrdý. Bělotín má dobrý tým a my jsme za stavu 0:3 dokázali snížit a šedesát minut jsme odehráli velice dobře. Pokud takový výkon předvedeme příště s Velkými Losinami, tak můžeme bodovat.“

V. Losiny - Medlov 1:2

Branky: 30. Mátl - 39. z pen. Kasal, 65. Habáň.

Bruno Nezval (trenér Medlova): „Těžký terén a soupeř, který byl na nás velmi dobře připraven. Hráli jsme s míčem, měli jsme tam dvě dobré příležitosti, ale zklamala nás nepřesnost v zakončení, nebo i špatné řešení. Domácí měli rychlé kontry po stranách hřiště a měli i nebezpečné standardní situace. Inkasovali jsme po autovém vhazování domácích a střele po zemi k tyči z osmnácti metrů, kde byl zcela volný hráč. Nám se podařilo vyrovnat asi po deseti minutách. Výsledek v první půli byl podle mě spravedlivý. Tu druhou jsme začali náporem, byli jsme dlouho na polovině domácích, ale bez větších příležitostí. Domácí zahrozili po rohovém kopu, když jsme ve snaze o odkop míče z malého vápna trefili jednoho hráče domácích a od něj se míč odrazil. Naštěstí trefil jen nohy Kamische v bráně. I nám vyšel rohový kop. Na zadní tyči zavíral Habáň, byl přesně tam, kde měl být a ujímáme se vedení. Zápas nás stal hodně sil, máme tam nějaké šrámy a lehká zranění. Vítězství si nesmírně ceníme, nebylo to vůbec jednoduché utkání. Víme, kde jsme hráli dobře a kde se naopak musíme zlepšit. Celý tým zaslouží pochvalu za to, jak bojoval a nechal na hřišti vše.“

Rapotín - Konice 3:3

Branky: 14. Ševčík, 31. Svačinka, 34. Ševčík - 24. Jašíček, 63. Jašíček, 88. Jašíček.

Antonín Mura (trenér Rapotína): „V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale pak udělal brankář chybu, dostal gól z rohu, což nás do kabiny poznamenalo. Navíc jsme jej museli pro zranění střídat. Ve druhé půli nás soupeř ve všem přehrával, myslím si, že kluci byli uspokojení a mysleli si, že je zápas vyhraný. V závěru jsme ale udělali osudovou chybu, když se nedomluvili naši stopeři a utekl jim hráč. Pro soupeře je remíza zasloužená, já jsem ale zklamaný.“

Petr Ullmann (trenér Konice): „Věděli jsme o kvalitách soupeře, že je silný doma. Ve středu má plno zkušených hráčů. Je to pro nás velice cenný výsledek. První poločas se nevyvíjel v náš prospěch, i když jsme hráli vyrovnané utkání. Své šance jsme nedotáhli a naivními chybami jsme soupeři darovali všechny tři branky. O poločase jsme si to v klidu vyříkali. Kluci i já jsme cítili, že se s nimi dá hrát. Musím před nimi smeknout. Navázali na výkon s Velkými Losinami a přidali i góly. Měli jsme jen jednoho střelce, ale svojí trpělivou hrou jsme si na góly počkali. Za druhý poločas je musím pochválit, nezabalili to, makali jako jeden muž a byli odměněni bodem, který bereme.“

Čechovice - Želatovice 2:6

Branky: 12. Halouzka, 89. Novák - 18. Zezulka, 35. Zehnálek, 49. Rybka, 72. Čtvrtníček, 7. Zezulka, 84. Němec.