Krajský přebor muži

27. kolo:

Čechovice - Bohuňovice 7:1

Zdroj: Radomír Novák

Branky: 7. Šteigl, 10. Trajer, 12. Šteigl, 15. Halouzka, 18. Trajer, 53. z pen. Šteigl, 89. Šebora - 30. Kopecký.

Jakub Ráček (asistent trenéra Čechovic): „Do dnešního zápasu jsme vstoupili aktivně a ve dvacáté minutě jsme po krásných akcích vedli 5:0. V následujících minutách jsme byli stále aktivní, drželi míč a chtěli přidat další branky. Soupeř hrozil z brejků a z jednoho nám vstřelil branku. Kluky musím pochválit za vstup do zápasu.“

Rapotín - Želatovice 3:6

Branky: 23. Ševčík, 37. Kocourek, 83. Šmirják - 2. Zezulka, 26. Němec, 30. Němec, 48. Zezulka, 52. Matušík, 77. Rybka.

Jiří Jemelka (trenér Želatovic): „Dnes nás čekal těžký soupeř s velkou sílou v útoku v podobě kluků Šmirjáka a Ševčíka. Hned v úvodu zápasu se nám podařilo dát branku po pěkné akci, ale paradoxně nás ten gól maličko uspal a soupeř nám dělal problémy svojí agresivitou. Do přibližně 25.minuty to bylo vyrovnané utkání. Od této minuty, kdy jsme si zvykli na tempo zápasu a taky si maličko řekli, co více využít směrem do ofenzívy, už jsme byli lepší a utkání dovedli do vítězného konce. Za mě zasloužené vítězství po velmi dobrém výkonu.“

V. Losiny - Konice 1:4

Branky: 40. Šinogl - 17. Bačovský, 29. z pen. Jašíček, 38. Krása, 87. Jašíček.

Petr Ullmann (trenér Konice): „Mančaft chci pochválit, odvedli jsme dobrý výkon hlavně směrem do defenzivy. V klíčových momentech nás podržel Vévoda, který vytáhl fantastické zákroky a díky němu vezeme tři body. Losiny ve hře nezklamaly. Bylo to otevřené utkání, ve kterém se hrálo nahoru dolů. Bylo tam plno šancí, ale my jsme je proměnili, Losiny ne. Domácí uznali, že si vytvořili spoustu šancí, které si nevytvářeli. Čtyři až pět jich náš gólman pochytal. Měli jsme také spoustu šancí, které jsme neproměnili. Mohlo to skončit třeba 5:7, 5:8. V defenzivě a v bráně jsme měli jistotu a naše šance jsme z brejků trestali. Jsem rád, mančaft jde psychicky i herně nahoru. Chtěl bych abychom v těžkých posledních třech zápasech posbírali body a ještě se tabulkou posunuli. Kluci odvádí, co mají, co po nich chci. Byl to precizní výkon. Chyběl nám Pospíšil, Paťa Krása, vrátil se Schön, který přidal zkušenost a Drešr se Širůčkem šlapou na stoperech. Jsem rád, že si mančaft sedl. Bohužel se nešťastně zranil Cetkovský, který skončil v nemocnici, má obražené ledviny. Dřel vepředu, dokud to šlo a chtěl bych vítězství věnovat jemu.“

Bělotín - Medlov 1:0

Branka: 86. Šišlák.

Jan Březík (trenér Bělotína): „Začátek zápasu byl velmi slušný, bohužel pak jsme začali dělat spoustu chyb v přechodové fázi a Medlov tím zbytečně dostali do hry. Nebyli jsme odvážní, zbavovali se míčů a hosté byli v prvním poločase lepším týmem, ale bez nějakých výraznějších šancí. O poločase jsme si řekli, že si musíme víc věřit, být odvážnější – nemáme co ztratit. Druhý poločas jsme byli lepším týmem, Medlov se zatáhl a my už jsme nedělali tolik chyb jako v prvním poločase. Utkání rozhodl gólem Šišlák a hned vzápětí vytáhl neskutečný zákrok Kňura, který ukázal, že na čáře je nejlepším gólmanem soutěže. Výhry nad tak silným soupeřem si velmi vážíme, zvlášť v situaci, kdy jsme měli problém poskládat sestavu a dát některé hráče zdravotně do pořádku. Hřiště bylo fantasticky připraveno, doufám, že se divákům zápas líbil – hráči nechali na hřišti všechno. Medlovu každopádně gratuluji k výhře v soutěži, mají jednoznačně nejlepší mužstvo a byli skvěle takticky připraveni, bohužel jim také chyběli někteří klíčoví hráči.“

Bruno Nezval (trenér Medlova): „Chtěli jsme v utkání bodovat. To se nám nepodařilo. V první půli jsme hráli dobře, dostali jsme se do dobrých situací. Byli jsme aktivní, hráli jsme to, co jsme si řekli. Měli jsme využít z prvního poločasu více. Druhý poločas byl do šedesáté minuty vyrovnaný, poté domácí střídáním Helešice hru oživili. Rozhodnutí padlo v 86. minutě po brance, kterou nesmíme dostat. Byly tam dvě chyby z naší strany a domácí se střelou z dálky dostávají do vedení. V poslední minutě domácí podržel brankář, když na brankové čáře vytáhne hlavičku Pospíšila. V remízovém utkání berou tři body domácí.“

Lipová - Litovel 7:3

Branky: 5. Karásek, 19. Karásek, 61. Karásek, 72. Karásek, 80. vl. Kučera, 83. vl. Pecháček, 86. Žilka - 32. Jindra, 51. Příkopa, 78. vl. Zezula.

Petr Uvízl (trenér Litovle): „Začátek byl z naší strany špatný, prohrávali jsme 0:2, přežili penaltu. Potom jsme se zvedli, snížili, ve druhé půli srovnali. Potom se to přelívalo, bylo to docela dobré, jenže jsme udělali individuální chyby, inkasované góly a z toho vznikl takový výsledek. Nebýt individuálních chyb, tak jsme si mohli něco odvést, ale když je děláme, tak nemá cenu komentovat další dění. Musíme soutěž dohrát, sehnat na každý další zápas jedenáct kluků a hrát.“

Zábřeh - Mohelnice 5:3

Branky: 43. Podhorný, 1. Pěnička, 29. Lukas, 73. Žanda, 88. z pen. Podhorný - 8. Brulík, 31. Linhart, 53. Nguyen.

Fotbalisté Zábřehu po divoké přestřelce uspěli doma se sousední Mohelnicí.
Přestřelka v derby Zábřehu s Mohelnicí, červená karta i penalta

Dolany - Brodek u Př. 4:1

Branky: 25. Foukal, 58. Foukal, 69. Doubrava, 87. Foukal - 73. Cetkovský.

Vojtěch Pospíšil (trenér Dolan): „Hodnotí se mi to dobře, zápas se nám povedl výsledkově i fotbalově. Nerodilo se to dobře, Brodek byl houževnatý soupeř. Utkání mělo svoji kvalitu, hrálo se kombinačně po zemi. Diváci si přišli na své. Povedlo se nám dát ve 25. minutě gól. Doseděl dal průnikovou přihrávku na Foukala. Do poločasu jsme to drželi. Brodek to musel více otevřít a riskovat, my jsme hráli poctivě zezadu a chodili do brejků. Další brejk přišel z levé strany, kdy Seibert kolmičkou poslal Foukala a bylo to o dva góly. Po deseti minutách přidal Doubrava třetí branku. Nacpal to tam pumelicí. Brodek nic nevzdával. Snížil na 1:3 a potom tam měl dva, tři závary. Kdyby je proměnil, bylo by to těžké. Uklidnil nás čtvrtý náš gól a další hattrick Foukala. Jsme za výhru strašně rádi, chválím kluky, jak k tomu přistoupili a také fanoušky. Musel jsem ve třicáté minutě střídat brankáře Urbáška, který si přivezl zranění kyčle z minulého utkání, zlobilo ho to, nemohl odkopávat míč, spadl na to a měl s tím problémy.“

Rudolf Pola (trenér Brodku): „Zápas o páté místo, který jsme chtěli konečně venku zvládnout a zlepšit to. Dopadlo to katastrofou. Dolany byly lepší, důraznější, my jsme to přijeli odchodit, nebyla tam bojovnost, vůle. Mělo přijít zlepšení ve druhé půli, ale Dolany využily své brejky, kdy jsme to otevřeli. Za stavu 0:2 jsme se snažili to zkorigovat. Když jsme dali na 1:3, tak jsme se malinko zvedli, ale oni nás pohřbili čtvrtým gólem do prázdné brány a bylo více méně po zápase. Venkovní zápasy hrajeme na dvacet procent toho, co hrajeme doma. Takhle to nejde. Jsem rád, že končí sezona, protože si musíme zhodnotit. Není možné, abychom doma hráli kvalitní fotbal v nasazení a venku hráli takovou tužku. Zkusíme se teď porvat o co nejlepší výsledek, aby to tabulkově nevypadalo tak, jak jsme nechtěli - tedy nebýt okolo desátého místa.“

Postřelmov - Určice 4:0

Branky: 40. Nimrichtr, 61. z pen. Jurásek, 67. Nimrichtr, 77. Nimrichtr.