„Bylo to pro nás historické umístění,“ neskrýval radost předseda klubu Květoslav Novák.

Na tento vydařený ročník se budou snažit navázat svěřenci dlouholetého kouče Květoslava Pospíšila.

Šance jsou podobné jako v minulém ročníku. Kádr zůstal téměř nezměněný. Odešel pouze útočník a nejlepší střelec Medlova Daniel Ryba, který se vrátil do rodné Mohelnice. Jeho deset branek zatím ale vesnici nedaleko Uničova nechybělo. V přípravě remizoval Medlov 4:4 s Litovlí a s Konicí si poradil 6:2.

„Bude těžké jej nahradit, ale myslím si, že máme hráče, kteří to dokážou například Filip Novák, Michal Muzikant nebo Patrik Kasal,“ reagoval Novák na situaci v ofenzivě.

Právě poslední jmenovaný je jednou ze dvou posil. Sice přes rok kvůli zranění nehrál, ale má na kontě 72 startů v MSFL a s Uničovem dokázal tuto soutěž vyhrát.

„Necháme ho rozehrát a až se dostane do kondice, tak si myslím, že pro nás bude velkým přínosem,“ věří bývalý fotbalista.

Konkurenci v obranné řadě by měl zvýšit také Filip Habáň, jenž přišel také z Uničova.

„Byl to nejlepší uničovský dorostenec, a tak jsme si ho vytáhli,“ vysvětlil předseda Medlova tento nákup. Zbytek týmu a hlavně jeho kostra hraje pospolu už několik let.

Nicméně vedení před mužstvo žádné přehnané cíle nestaví.

„Nejlepší by bylo zopakovat top trojku, ale budu rád za umístění v horní polovině tabulky,“ nechal se slyšet Novák s tím, že ví, že jeho klub nečeká v sezoně nic jednoduchého.

Sami hráči by chtěli skončit v nejlepší pětce.

„Je lepší dát si nižší cíl a potom můžeme jen překvapit,“ přiblížil názor kabiny kapitán a dlouholetá brankářská opora David Zmund.

V úvodu soutěže však na jeho spoluhráče nečeká nic jednoduchého. Nastoupí proti týmům, které patřily k tomu lepšímu.

Venku se představí v Mohelnici, Velkých Losinách a ještě loni diviznímu Ústí. Doma je čeká derby s Litovlí a silný Lutín.

„Měli jsme těžký los pokaždé za poslední tři roky. Vždycky jsme to zvládli a myslím si, že máme kádr na to zvládnout to znovu,“ uzavřel Květoslav Novák.