I. A třída, skupina B

17. kolo

Bělotín - 1. HFK Olomouc B 3:2

Branky: 40. Kovařík, 15. Sencovici, 67. Sencovici - 2. Sehnal, 57. Fleischmann

Jan Březík, trenér Bělotína: „Oproti minulému zápasu nám vinou zranění vypadli dva hráči. V základu jsme pak měli tři hráče, kteří hráli se sebezapřením, protože nás čekaalo velmi důležité utkání s týmem, který letos ještě neprohrál. Hned v úvodu jsme inkasovali a šlo vidět, že HFK přijel hlavně neprohrát. Přesto jsme do konce poločasu zcela zaslouženě otočili na 2:1. Druhý poločas už byl vyrovnaný, čekalo se na chybu. Inkasovali jsme sice po rohu na 2:2, vzápětí ale po krásné kolmici od Šišláka podruhé skóruje Patrik Sencovici. Vyhráli jsme 3:2, děkuji hráčům za kolektivní výkon, odjezdili to. HFK má výborné mužstvo, výhry si moc ceníme a děkujeme soupeři za výbornou úroveň utkání a férovou hru.“

Petr Večeř, trenér 1. HFK Olomouc B: „Hned v úvodu utkání jsme si pomohli standardní situací a vedli 1:0, ale do konce prvního poločasu domácí využili dvě ze svých šancí a vývoj utkání otočili. V druhé půli jsme si ke srovnání skóre opět pomohli standardkou, ale domacím se ještě do konce zápasu podařilo po hezké akci strhnout vítězství na svoji stranu. Samozřejmě nás mrzí, že jsme si připsali první prohru této sezony, ale za předvedený výkon se určitě nemusíme stydět – i přes prohru jsme odehráli velmi dobré utkání. Na menším hřišti bylo plno soubojů a je dobře, že naši mladí hráči mohou hrát taková těžká utkání, která je mohou posouvat dále. Výborně jsme se vypořádali se standardními situacemi domácích – z nich jsme domácí k ničemu nepustili – a naopak my z nich dvakrát skórovali. Celkově ale domácí prokázali svoji kvalitu a k výhře jim gratuluji. Po tomto utkání se Bělotínu plně otevřela cesta k postupu do krajského přeboru a jsem přesvědčený, že v něm bude hrát v první polovině tabulky.“