Opatovice - Bělkovice-Lašťany 5:0

Branky: 9. z pen. Veselka, 10. Veselka, 11. Sigmund, 27. Veselka, 32. Veselka

Václav Veselka v dresu Tatranu Všechovice.
Z levého beka kanonýrem! Veselka hrál i za Baník: Můj problém byl v hlavě

Ladislav Bělík, trenér Opatovic: „Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, kdy jsme soupeře zatlačili hluboko na jeho polovinu a dali tři slepené góly v rozmezí tří minut. Nejprve po faulu na Strnadela byla odpískána penalta, kterou využil Veselka. Hned z dalšího protiútoku, po rozehrávce soupeře, se po střele Šiguta k vyraženému míči dostal v šestnáctce opět Veselka a zvýšil na 2:0. A když se po další minutě ze standardní situace z 20 metrů zaskvěl krásnou střelou do šibenice Sigmund, byl stav 3:0. Soupeř se dostával na naši půlku pouze sporadicky nebo dlouhými nákopy, které obranná čtveřice bez problému posbírala. My si vytvářeli další a další šance a závary před soupeřovým brankářem, které jsme postupně bohužel zahazovali. Další gól na 4:0 jsme tak dokázali přidat díky Veselkovi až ve 27. minutě, kdy proměnil samostatný nájezd. A protože byl Veselkovi hattrick málo, opět se v 32. minutě k odraženému míči před gólmanem soupeře a svou dorážkou zvýšil stav na poločasových 5:0. Do začátku druhého poločasu jsme kompletně prostřídali sestavu, aby si zahráli za tohoto stavu všichni hráči. Hra se tak částečně vyrovnala a i Bělkovice se dostávaly častěji k naší šestnáctce. Žádnou větší šanci si však nevytvořily a většinou vše skončilo na naší obranné čtveřici. A jelikož se neujaly na druhé straně ani další naše šance a slibné zakončení, zůstalo skóre 5:0. Cením si hlavně toho, že na velmi těžkém podmáčeném terénu nedošlo k žádnému zranění ani na jedné straně. My jsme měli výborný vstup do utkání, který rozhodl o dalším průběhu hry. Soupeři přeji hodně štěstí do jarní části soutěže. A jelikož nám tímto kolem podzimní část skončila, rád bych poděkoval celému týmu a lidem kolem opatovského fotbalu za jejich přístup a podporu. Taktéž poděkování patří všem našim fanouškům, kterým jsme doufám dělali svými výkony radost a budeme se na ně opět těšit v jarních kolech.“

Radovan Fencl, trenér SK Bělkovice-Lašťany: „Dnešní zápas hodnotím tak, že jsme dostali facku, kterou si za naše poslední výkony všichni zasloužíme.“ Zdroj: Facebook SK Bělkovice – Lašťany

Velká Bystřice - Nové Sady B 4:2

Branky: 6. Machynek, 39. Spurný, 62. Spurný, 73. Hornich - 18. Šuba, 79. Zlámal

Ladislav Onofrej, hrající trenér Velké Bystřice: „Zápas se měl původně odehrát na hřišti soupeře, ale vzhledem k neregulérnosti terénu jsme ho odehráli u nás. Soupeře musím pochválit. Hlavně v prvním poločase nám byl vyrovnaným sokem. Po změně stran už jsme to byli my, kdo určoval tempo. Hlavně jsme zase měli a pálili šance. Vzhledem ke konci podzimní části a naším umístění jsme s celkovým účinkováním v soutěži spokojení.“

Miroslav Lojka, trenér Nových Sadů B: „Především bych chtěl poděkovat všem z Velké Bystřice, že se zápas mohl odehrát na jejich stadionu. Zápas se i tak hrál na podmáčeném terénu, ale jeho kvalitu to neovlivnilo. Bystřice vede suverénně tabulku a my jsme tam přijeli překvapit. To se nám i v prvním poločase dařilo. Za vyrovnaného stavu 1:1 si naše mužstvo vytvořilo asi tři tutové šance, které se nám bohužel proměnit nepodařilo. To byl asi taky pro nás rozhodující moment zápasu. Navíc přišel zbytečný gól do šatny. Na začátku druhého poločasu jsme domácí ještě dokázali trochu potrápit, ale pak se nám soupeř vzdálil o dvě branky a bylo rozhodnuto. Musím kluky pochválit za předvedený výkon a domácím pogratulovat k vítězství. Možná to byl můj poslední zápas na lavičce FK Nové Sady B, škoda, že ne vítězný…“

Hodolany - Kralice 3:1

Branky: 33. Wenzel, 82. Krajc, 87. Dočkal - 76. Petrík

Milan Kovařík, hrající trenér Hodolan: „Zápas na těžkém terénu nepřinesl moc fotbalové kvality. Utkání rozhodli defenzivní hráči Wenzel s Krajcem krásnými brankami a pojistku přidal střídající Dočkal.“

Beňov - Slavonín 5:2

Branky: 2. Hrabal, 12. J. Gréč, 26. Machač, 55. Machač, M. 76. Gréč - 72. Bolshakov, 89. Pošusta

Vladimír Nesňal, trenér Beňova: „Dvojzápas se Slavonínem jsme začali doma a vítězně. Hned ve druhé minutě jsme se dostali do vedení po rohovém kopu gólem Jakuba Hrabala a i v dalším průběhu poločasu jsme si vytvářeli více šancí než hosté. Dvě z nich jsme proměnili Janem Gréčem a Machačem na poločasových 3:0. I ve druhém poločase jsme měli převahu a utkání jsme měli pod kontrolou. V 55. minutě zvýšil svou druhou brankou Machač. Hostům se pak ještě podařilo zkorigovat a utkání skončilo naší výhrou 5:2. Na těžkém terénu jsme utkání zvládli výborně, dostávali jsme se do šancí a dokázali je proměňovat. Šlo poznat, že se nám do sestavy vrátili ofenzivní hráči. Obrana taky celkem fungovala a často jsme dobrým vystupováním nechávali útočící hráče v ofsajdovém postavení.“

Chválkovice - Želatovice B 5:0

Branky: 20. Ciesarík, 23. Kazár, 53. Ciesarík, 60. Šincl, 66. Hubník

Alexandr Bačík, trenér Chválkovic: „U nás hřiště po pátečním dešti nebylo hratelné. Splněný zisk tří bodů, přestože to vypadalo, že jsme hráli spíš venku. Soupeř nehrál špatně, naštěstí se mu nepodařilo do 20. minuty skórovat. Pak jsme dali gól, chytili jsme se a soupeře nepustili do dalších šancí. Přidali jsme gól ze standardní situace. Za stavu 2:0 jsme šli do šaten. Řekli jsme si, že nastoupíme a pojedeme ve stejném tempu. Podařilo se nám hned navýšit skóre, pak to bylo jednoznačnější. Soupeř bojoval, ale nestačilo to. Spokojený jsem s podzimem hodně. Takový jsme tady ještě neměli. Hrajeme to pro radost za párek a pivo. Bystřice nám odskočila po prohře v Hlubočkách, jsem rád, že je držíme pod tlakem. Postup neřešíme. Chceme atakovat první místo a zkusit to pro Chválkovice vyhrát. Příští rok slavíme sto let…"

Zajímavost: Hrálo se na umělé trávě v Řepčíně.

Lipník nad Bečvou - Slatinice 2:2

Branky: 8. z pen. Hotěk, 90+2. Machala - 19. Vacek, 86. Škobrtal

Kovalovice - Hlubočky (odloženo na 11. listopadu)