1 z 8
Další

Lesnice - Šternberk B 1:1 (1:0)

Branky: 21. Seidl - 74. John.

Jan Knobloch (trenér Lesnice): Už nevím, co vymýšlet nového. Je to totiž neustále se opakující vývoj utkání, kdy soupeře do šancí v podstatě nepouštíme, sami jich na druhou stranu ale tolik nemáme, nicméně gól se nám podaří dát a pak z nějaké té standardky nebo po nedorozumění soupeř stejně vyrovná. bohužel, na jednu branku se zase tak často vyhrávat nedá, a proto získáváme body jen po jednom. Máme sice hodně málo proher, ale také strašně málo výher. Proto to bodové konto je takové, jaké je. Tohle utkání pak nebylo povedené jak ze strany naší, tak ani ze strany soupeře. Možná bylo koukatelných tak prvních 30 minut a pak už se to proměnilo spíše v takový boj a překopávanou. My jsme vstřelili poměrně šťastný gól, ve druhém poločase jsme vedení mohli pojistit po jedné z mála pěkných akcí Jakuba Faulhammera, který šel sám na bránu. Ten si ale bohužel míč příliš předkopl. Inkasovali jsme pak po situaci, kdy obránce chtěl hrát v šestnáctce konstruktivně, byl ale pod tlakem a ten míč trefil tak blbě, že si ho vyčíhl útočník a už jen objel bezmocného gólmana. S bodem je asi mnohem spokojenější soupeř, než my. Pozitivy pak byly krásné počasí a pěkná návštěva.

Martin Šíp (trenér Šternberku B): Zápas provázelo suprové fotbalové počasí a hrálo se na pěkně připravené trávě. Jinak zápas byl dost vyrovnaný a řekl bych, že remíza byla zasloužená, ač tedy domácí měli možná o jednu, dvě dobré šance více. Jinak se ale většina utkání odehrávala někde okolo středu hřiště a celkově byl zápas hodně soubojový. Jsem rád, že jsme hodně soubojů dokázali vyhrát a dostávali jsme se tak po nich k míčům. Udělali jsme ale velkou hrubku v obraně a dostali laciný gól. Pak jsme se snažili alespoň vyrovnat, což se nám povedlo. Potom už se jen tak dohrávalo.

Plumlov - Olešnice 0:1 (0:0)

Branka: 51. P. Čikl.

Karel Frantík (hrající trenér Plumlova): Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř a připravovali jsme se tedy na něj už v týdnu. Začali jsme z hlubokého bloku, protože proti nim se prostě otevřený fotbal hrát nedá. Byli jsme tedy zalezlí a snažili jsme se to vydržet celý zápas. To se celkem dařilo, Olešnice moc šancí neměla. Z jedné z takových pološancí jsme ale inkasovali. My jsme také mohli dát gól, ale bohužel. Jinak ale samozřejmě musím kluky pochválit. Taktické věci plnili od první až do poslední minuty a myslím si, že remíza by byla zasloužená. To však nic nemění na tom, že kvalita soupeře byla velká a držel na míči takřka po celý zápas.

Alexander Bokij (trenér Olešnice): Na úvod bych chtěl říct, že nám nehráli tři hráči základní sestavy a museli jsme tam tedy postavit náhradníky, z nichž někteří také nebyli úplně fit. K tomu navíc ještě soupeř hrál velmi dobře směrem dozadu a gólovky, které jsme měli, jsme neproměnili. Naštěstí jsme ale skórovali hned zkraje druhého poločasu, to nás uklidnilo a hrálo se nám lépe. Soupeř už byl také trošku unavenější a dotáhli jsme to do vítězného konce. Máme tedy tři body a to je to nejdůležitější.

Loštice - Bernartice 5:1 (3:0)

Branky: 4. a 36. Mikeš, 9. Tomaščák, 63. Kobza, 90. Kneifel - 54. Šebesta.

Josef Mikeš (trenér Loštic): Myslím si, že naše vítězství bylo naprosto zasloužené a kromě prvních patnácti minut ve druhém poločasu jsme měli zápas naprosto pod kontrolou. Ještě jsme naopak mohli nějaký ten gól přidat. Naštěstí se nám chvíli po snížení podařilo zvýšit na 4:1 a už se jen dohrávalo. Zvýšení Kneifela na 5:1 už byla jen taková kosmetická úprava.

Ondrej Žiga (trenér Bernartic): Tohle byl náš nejhorší zápas, jaký jsem u našeho áčka kdy zažil. Prostě katastrofa. Nechápu to. Jedeme takovou dálku, řekneme si, že zkusíme co nejdéle nedostat branku a už v deváté minutě prohráváme 0:2. Navíc po školáckých individuálních chybách zkušených fotbalistů, kteří by ten tým měli táhnout. Potom jsme dostali na 0:3 a už to z naší strany byla křeč. Byli jsme sice více na míči, ale už to nešlo. O přestávce jsme si řekli, že to ještě zkusíme, snížili jsme, začali jsme hrát va bank a dostali jsme další dvě branky. Něco podobného jsme sice zažili v prvním kole v Plumlově, ale to jsme byli nováčci a dalo se to pochopit. Řekli jsme si, že to nebudeme řešit hned a s horkými hlavami, převlékli jsme se a jeli jsme domů. V úterý a čtvrtek máme tréninky, kde trošku překopeme sestavu a něco s tím uděláme. Jedeme ale dál, už v sobotu nás doma čeká Lesnice.

Pivín - Paseka 2:2 (2:0)

Branky: 9. M. Svozil, 18. J. Svozil (pen.) - 54. a 61. Martinák.

Pavel Valtr (hrající trenér Pivína): Věděli jsme, že nás čeká hrozně těžký soupeř. Už i tabulkově to bylo vidět. V týdnu jsme se tedy na to připravovali a výsledek je to zasloužený. První poločas se nám vydařil. Eliminovali jsme nákopy Paseky a tím pádem jsme ji k ničemu nepustili. První gól jsme pak dali z takové trmy vrmy a po hrubce gólmana. Poté jsme byli ještě více na míči a na pěknou kolmou přihrávku si naběhl Marťa Svozil, který postupoval skoro sám na gólmana, který ho fauloval. Z penalty jsme tedy šli do vedení 2:0 a do druhé půle jsme si řekli, že musíme stále dávat pozor na ty dlouhé balony a jít do toho, jako by to stále bylo 0:0. Opak se ale stal pravdou. Nezachytili jsme prvních patnáct minut a pak jsme se do hry dostávali už jen těžko. A soupeř toho samozřejmě dvakrát využil. Během chvíle jsme se ale otřepali a začali jsme znovu hrát tu svoji hru. Paseka už ale také nechtěla inkasovat a ač nějaké šance na obou stranách ještě přišly, tak už se utkání spíše jen dohrávalo. Mrzí nás, že jsme doma ztratili vedení 2:0, ale na druhou stranu musím uznat, že soupeř je v tabulce zaslouženě tam, kde je. My jsme zase manšaftem, který má jen jednu prohru, což je na nováčka více než dobré. Teď se musíme připravit zase na další zápas a uvidíme.

Bludov - Protivanov 2:1 (2:0)

Branky: 33. Kašpar, 37. Sadil - 68. Laštůvka (vl.).

Jiří Silný (trenér Bludova): Zápas jsme si bohužel trochu zkomplikovali sami, když jsme hráli už od devatenácté minuty v deseti. Tu červenou kartu ale nemohu nijak rozporovat, byla udělena po právu. Přes to všechno jsme ale byli v prvním poločase aktivnější a nebezpečnější. Nechci nějak soupeře urazit, ale byl slabounký. I v deseti jsme totiž dali jeden gól, který nám rozhodčí neuznal pro ofsajd a potom i dvě platné branky. Dvě další vyložené šance jsme pak neproměnili. O přestávce jsem kluky nabádal, aby se nebáli hrát, že i když hrají v deseti, tak to není znát. I tak jsme se ale zatáhli a obrazně jenom čekali na snížení. To se pak stalo, když jsme si po protivanovské standardce dali vlastňák a ke konci to bylo takové hektické. Nedali jsme spoustu dalších šancí, až jsem si říkal, že nás to bude mrzet. Naštěstí soupeř ale nebezpečný nebyl. Za výhru jsem rád.

Libina - Troubelice 2:3 (1:2)

Branky: 42. Sládek, 85. Skála - 40. Dokoupil, 45. Zapletal, 56. Mazánek.

Pavel Vasiljev (trenér Troubelic): Vedli jsme 1:0, soupeř sice vyrovnal, ale nám se ještě do poločasu podařilo vstřelit i druhou branku. Potom jsme vedli už 3:1 a byli jsme ve velkém tlaku. Bohužel ale Libina z ojedinělé šance snížila znovu na rozdíl jediného gólu a my se zatáhli do obrany a začali jsme se trochu bát o výsledek. Podařilo se nám to ale nakonec uhrát do vítězného konce. Výhry si cením, protože Libina je poslední a šlo jí tedy opravdu o hodně.

Maletín - Náměšť na Hané 2:3 (2:2)

Branky: 22. Továrek, 31. Gronych (pen). - 8. a 50. Fišara, 38. Brančík.

Michal Hrubý (trenér Náměšti na Hané): Kluci dlouhodobě vnímali Maletín jako silného soupeře a jeho hřiště jako plac, na kterém se příliš nevyhrává. Jeli jsme tam ale s ambicemi bodovat, což se nám povedlo plnohodnotně. Hra byla ovlivněna silným větrem a góly jsme dostali ze standardek. My jsme zase jeden také dali ze standardky a jeden ze hry. Ve druhém poločase se ale vítr začal uklidňovat a my se dostávali více do mezihry přes střední záložníky. Tím jsme začali soupeře přehrávat a až na nějaké drobné závary jsme ho do nějakých velkých šancí nepustili. Naopak my jsme z brejku gól dali a dotáhli jsme to tedy do vítězného konce. Mám radost, že ta výborná práce, kterou hráči předvádí na tréninku, se jim vrací.