1 z 8
Další

Olešnice - Loštice 3:0 (0:0)

Branky: 49. Šichor, 56. Olejník, 69. Kocourek.

Alexander Bokij (trenér Olešnice): Soupeř kvalitně bránil od šestnáctky, už ve druhé minutě jsme ale měli možnost skórovat z penalty. Nedali jsme ale. Ve druhém poločase už jsme začali hrát jiný fotbal. Využívali jsme křídelní prostory a více zapojovali obránce a záložníky do útočné fáze. Podařilo se nám také dát dva krásné góly ze hry a jeden ze standardky. Soupeř pak také kopal penaltu, náš brankář ho ale vychytal. My jsme pak měli ještě další šance, které jsme nevyužili, takže bych řekl, že je to zasloužená výhra.

Josef Mikeš (trenér Loštic): Do Olešnice jsme jeli s tím, že nemáme co ztratit. Dost jsme se na to připravovali. A v prvním poločase se nám také dařilo držet domácí celkem na uzdě a pár šancí přišlo na obou stranách. Nikdo je ale neproměnil. Na začátku druhé půle jsme pak udělali chybu, nezachytili jsme odražený balon do šestnáctky a Šichor se prezentoval krásnou střelou. Za chvíli jsme si zase nepohlídali roh a už bylo vidět, že jsou domácí v pohodě. A tak jsme dostali i třetí gól. Snažili jsme se pak alespoň snížit, nic moc jsme si už ale nevytvořili. Tedy až na tu penaltu, kterou jsme ale také neproměnili. Výsledek 0:3 z našeho pohledu je asi zasloužený.

Náměšť na Hané - Libina 4:0 (1:0)

Branky:24. Šoupal, 52. Řípa, 58. Brhel, 79. Dostál.

I. A třída, skupina A: Náměšť na Hané - Libina (13.4.2024)

Plumlov - Bludov 0:2 (0:1)

Branky: 37. a 90+3. Sadil.

Karel Frantík (trenér Plumlova): Už je to s námi na pováženou. Doufal jsem, že to pro nás budou jasné tři body, i když jsem kluky varoval, že takovéto zápasy bývají kolikrát těžší, než s celky z vrchní části tabulky. Chtěli jsme hrát z bloku, rychle dostupovat a chodit do brejků. Byli jsme takoví nějací ospalí, měli jsme to k hráčům daleko a souboje prohrávali. Bylo to prostě špatné. O poločase jsme si něco řekli, hráči si to vzali k srdci a co se týče nasazení, byla druhá půle diametrálně odlišná. Šance jsme si ale i tak nevytvářeli a v nastavení inkasovali podruhé. Je to zklamání. Teď budeme muset zabrat venku a nejlépe pak vyhrát i doma. Snad nám to vyjde.

Jiří Silný (trenér Bludova): Tento týden jsem byl spokojen, i když tam samozřejmě nějaké chybky byly. Soupeře jsme ale ubránili. Hlavně pak jednoho jeho útočníka, který byl poměrně šikovný. Dali jsme pak i dva góly. Šancí jsme sice měli více, ale bohužel nejsme na takové úrovni, abychom proměnili těch šancí třeba pět. První gól jsme dali asi až ze čtvrté stoprocentní příležitosti. I za 2:0 jsem tedy rád, body zvenku jsou pro nás důležité.

Bernartice - Lesnice 2:2 (1:2)

Branky: 43. a 90+6. P. Červeňák - 11. Kutal, 45. Seidl.

Ondrej Žiga (trenér Bernartic): Začali jsme aktivně, pak jsme ale dostali branku. Stále jsme však soupeře přehrávali, měli jsme šance, dali jsme i nějaké tyčky a pak jsme vyrovnali. Těsně před poločasem jsme ale dostali smolný gól po standardce. Po poločase jsme na Lesnici vlétli, ta ale bránila a hrála to dost zkušeně. Poslal jsem tedy na hrot Tomáše Dubovana, otevřeli jsme to a nakonec byl v poslední minutě nastavení na nás faul a z přímáku se nám podařilo vyrovnat. Výsledek mě netěší, předvedená hra ale ano. Konečně jsme zase začali bojovat a oproti minulému zápasu to celkově bylo mnohem lepší. Myslím, že i pro diváka to musel být pěkný zážitek. Teď jedeme do Maletína.

Jan Knobloch (trenér Lesnice): Dostali jsme gól v poslední vteřině a cítím se tak jako trenér hokejové Sparty Pavel Gross (smích). A teď k zápasu. I když jsme tam jeli s obavami, tak jsme se těšili na nový areál a nové krásné hřiště. Na začátku nás pak domácí možná trochu podcenili a povedla se nám nejspíš nejhezčí akce za toto jaro. Pak nás ale Bernartice začaly mačkat doslova jako citron a bylo těžké odolávat jejich nájezdům. Dostali jsme sice krásný gól od Červeňáka, i tak jsme ale šli ještě před přestávkou do vedení. Ve druhém poločase jsme se pak snažili držet náskok a sami jsme si vytvořili pouhé dvě příležitosti. Z tohoto pohledu je pro nás remíza dobrá, nicméně dostat gól v čase 96:30 je prostě k nas…í. Byl to vlastně úplně poslední dotek s balonem. Po zápase jsem s rozhodčím nesouhlasil v délce nastavení, čímž ale absolutně nechci říct, že by pískal proti nám. Naopak to po celou dobu hry bylo maximálně férové. A myslím si, že utkání se divákům muselo líbit. I všechny čtyři góly byly pěkné. Smekám také před našimi hráči, kteří to byli schopni s Bernarticemi uběhat. Na závěr bych ještě podotknul, že se hodně dobře dívá na střeďáka soupeře Daniela Žigu. Myslím si, že patří mezi top 3 hráče A třídy.

Paseka - Protivanov 1:2 (0:0)

Branky: 50. Vojtášek - 57. Grmela, 70. Nejedlý.

Miroslav Takáč (trenér Protivanova): Jelikož se předtím třikrát prohrálo, rozhodli jsme se hrát to spíše ze zabezpečené obrany. Domácí byli ale samozřejmě lepší a podržel nás Milan Piták v brance. Potom už to Paseka vysunula a měli jsme gólovky i my. Dvakrát jsme ale netrefili prázdnou branku. Po přestávce jsme hned z prvního rohu dostali góla. Brzy jsme ale vyrovnali a vytvořili si dokonce i převahu. A nakonec jsme to i obrátili. Jsme velmi spokojeni a dá se říct, že je to asi největší překvapení kola. To pak říkali i fanoušci domácích.

Troubelice - Pivín 4:1 (2:0)

Branky: 3. a 52. Pur, 16. Dokoupil, 50. Petera - 84. Svozil (pen.).

Pavel Vasiljev (trenér Troubelic): Hned v první minutě jsme měli trochu štěstí a hned nato jsme vstřelili důležitou branku. Pak jsme dali i na 2:0 a dařilo se nám hrát na brejky tak, jak jsme si před zápasem zvolili. Pivín byl technicky vyspělejší, nakonec ale převážila naše bojovnost a srdíčko a díky tomu jsme šli štěstí naproti. I ve druhém poločase nám pak vyšly některé akce a rázem jsme vedli 4:0. Soupeř pak snížil až v závěru z penalty. Jsme opravdu velmi spokojení.

Pavel Valtr (hrající trenér Pivína): Nebyl to náš stabilní výkon. Byli jsme takoví ospalí. Strašně brzo jsme navíc dostali takový nešťastný gól po dvou tečích. Pak jsme inkasovali z brejku, následně soupeř zalezl na svou půlku a čekal pouze na brejky. My jsme se snažili tam nějak kombinačně dostat, ale vůbec se nám to nedařilo. Sice jsme se do nějakých šancí dostali, ale bohužel jsme je neproměnili. Řekli jsme si něco v šatně, ale dostali jsme další dva góly a teoreticky už bylo po zápase. Potom už jsme pouze zkorigovali z penalty. Troubelice to takticky odehrály velice dobře. Nedá se nic dělat, musíme jít dál. A soustředit se na další zápas, který nás čeká doma proti Náměšti.

Šternberk B - Maletín 2:2 (0:1)

Branky: 49. Koudela, 78. Gábor - 23. a 59. L. Michalčák.

Martin Šíp (trenér Šternberku B): Soupeř měl výškovou převahu, a tak jsme chtěli hrát hlavně po zemi. To se nám asi tak do 20. minuty dařilo a byli jsme více na míči. Bohužel jsme pak neproměnili velkou šanci. Soupeř se ale dostal do vedení a udržel ho až do přestávky. Druhý poločas jsme začali pořád stejně, soupeři začaly docházet síly a vyrovnali jsme. Znovu jsme si ale nechali dát blbý gól a nakonec jsme alespoň znovu vyrovnali. Remíza je asi zasloužená a myslím si, že i hosté s ní jsou spokojeni. V úplném závěru jsme totiž spálili tutovku.

Jakub Havlíček (trenér Maletína): Byl to vyrovnaný zápas. Jako obvykle jsme dostali tak trochu hloupý první gól a ten druhý, řekl bych, po neodpískaném faulu. Celkově si ale myslím, že byl nastaven trochu jiný metr, než na který jsou hráči v této soutěži zvyklí. Prý má rozhodčí i ligovou minulost. Pískal ale na obě strany stejně, takže k němu v tomto ohledu žádnou výtku nemám. Jiank tedy zápas to byl vyrovnaný a obě mužstva jej mohla strhnout na svou stranu. Měli jsme velkou šanci na 3:1. Tu kdybychom dali, tak si myslím, že bychom zápas dovedli do vítězného konce. Remíza je spravedlivá.