Branky: 2. a 46. P. Heinz, 35. a 69. P. Čikl, 68. Olejník, 85. Kvapil.

1. A třída, sk. A: Olešnice - Bernartice (23.3.2024)

Bludov - Pivín 1:4 (1:3)

Branky: 18. Laštůvka - 1. a 77. Svozil, 5. a 19. J. Ježek.

Jiří Silný (trenér Bludova): Na zápas jsme se dlouho připravovali a chtěli jsme jej vyhrát, bohužel nás srazily naše vlastní chyby, které občas byly naprosto triviální. A také koncovka, protože šancí jsme měli více než dost. Brankář Pivína, který se mi líbil už na podzim, nás prostě vychytal. Hned v první minutě jsme zahráli naprosto geniálně přímák, trefili jsme ale brankáře, který vykopl, náš hráč míč podběhl a dostali jsme gól. Něco podobného se pak stalo i v páté minutě a pak už to bylo pro nás složitější. Tak dobrý manšaft, abychom takové situace zvládali psychicky, totiž nemáme. I tak jsme se ale dostali na chvíli do hry po snížení. Opravdu jsem věřil, že teď už to půjde. Po osmi vteřinách jsme ale dostali na 1:3. Jinak klukům nemám moc co vyčítat. Plnili pokyny a bojovali, chyběla ale kvalita v zakončení. Bohužel teď máme těžký los. Jedeme do Olešnice, kde asi s body počítat nemůžeme, ale budeme to chtít alespoň odehrát se ctí.

Pavel Valtr (hrající trenér a kapitán Pivína): Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože soupeř hraje o záchranu. Proto jsme se na to poctivě připravili, což se nám vyplatilo. Samozřejmě nám pomohla i hrubka soupeře hned v první minutě, kterou jsme dokázali potrestat. Hned nato jsme dali i druhý gól. Potom se hra trošičku vyrovnala a začali jsme soupeři dopřávat i dost standardních situací, které Bludov kopal opravdu dobře. Jednu z nich také využil. My jsme hned z dalšího útoku ale znovu zvýšili a do konce poločasu jsme si to už pohlídali. Do druhé půle jsme pak šli, jako by to bylo 0:0 a kluci k tomu přistoupili naprosto profesionálně. Výsledek jsme si pohlídali a naopak šanci, která se nám naskytla, jsme proměnili. To už byla z naší strany definitivní tečka za utkáním.

Plumlov - Šternberk B 2:1 (0:0)

Branky: 48. Hladký, 80. Vyroubal - 90+3. John.

Karel Frantík (hrající trenér Plumlova): Jednalo se pro nás o hodně důležité utkání, protože příště jedeme do Bernartic a pak máme doma Olešnici. V zápase jsme pak měli trošku štěstí, že za Šternberk nenastoupil nikdo z áčka. Průběh pak byl vyrovnaný. Důležité bylo, že jsme v prvním poločase udrželi nulu vzadu, protože v přípravě připomínala naše obrana spíš takový průchoďák. Po změně stran jsme trochu přitlačili, řekl jsem klukům, ať více přistupují k hráčům a budou přicházet i šance. A tak to i bylo. Dali jsme dva góly a měli jsme i další takové pološance. V samotném závěru jsme pak sice dostali gól, ale to už bylo v podstatě po zápase.

Martin Šíp (trenér Šternberku B): Myslím si, že rozhodly individuální chyby, kterých jsme udělali více než soupeř. Bojovali jsme i s počasím, protože se hrálo za silného větru. I s tím se soupeř nejspíše vypořádal lépe. Jinak to byl klasický remízový zápas. Moc šancí nebylo a většinou se bojovalo jen urostřed hřiště. Ve druhém poločase už i pršelo a terén byl kvůli tomu těžší a těžší. Nakonec rozhodly dvě naše velké individuální hrubky, když stoper ztratil míč a soupeř šel sám na brankáře. Za stavu 0:2 se pak kluci i nadále snažili, ale bohužel nám to nevyšlo.

Loštice - Náměšť na Hané 2:3 (2:0)

Branky: 8. Šmirg, 12. Kneifel - 52. a 59. Fišara, 82. Řípa.

Josef Mikeš (trenér Loštic): Myslím si, že jsme začali slušně. Dostali jsme se brzy do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že to bude probíhat hladce. Ještě do 25. minuty jsme pak měli další dvě tutové šance. Pak jsme ale ve snaze dát co nejvíce gólů začali tak trochu bláznit a přicházely chyby. Soupeř začal chodit do brejků a potrestal naše dvě hrubky. První gól dával Fišara po kličce brankáři do prázdné, při druhém se dostal k neodkopnutému míči a propálil všechno. Pak už jsme byli v křeči a nechali jsme si dát i třetí gól. V závěru jsme ale ještě mohli vyrovnat. Jak Vojta Kneifel, tak Mikuláš Mikeš ale neuspěli.

Michal Hrubý (trenér Náměšti na Hané): S vedením jsme si dali za cíl trochu místní kopanou nakopnout a dát jí nový impuls. Pan předseda pak oslovil mě jakožto bývalého hráče, který se teď do obce nastěhoval a já na to kývnul. Do zápasu jsme šli s novými hráči a celkově omlazeným kádrem. Prvních patnáct minut bylo z naší strany dost opatrných, naopak soupeř k tomu přistoupil hodně agresivně a dal nám dvě hezké branky. Pak jsme se ale dostali k té naší hře a i mladí hráči se na hřišti začali chovat suverénněji. Od takové 25. minuty jsme cítili, že to můžeme otočit. O přestávce jsem kluky pochválil a podpořil. A pak to přišlo. Dokázali jsme to. Zápas jsme dohráli s hlavou nahoře až do vítězného konce.

Lesnice - Troubelice 1:1 (1:0)

Branky: 44. Křenek - 89. Ryšavý.

Jan Knobloch (trenér Lesnice): Asi si někde budu muset opatřit recept na lexaurin. Anebo se inspiruji u Elona Muska a seženu si ketamin, abych se uklidnil. Znovu jsme totiž dostali gól až v závěru, když jsme předtím neproměnili asi tři vyložené šance. Kdybychom měli 30 bodů, tak mě to asi tolik nemrzí, ale bohužel jich tolik nemáme. To je ale fotbal. První poločas byl vyrovnaný a my jsme dali gól na 1:0 po pěkné akci, kdy Křenek zakončoval po centru Lejsala neomylně k tyči. Troubelice pak měly šanci po naší chybě, ale nedaly. Po přestávce jsme pak byli lepší a gólové šance postupně zahodili Ogrocki, Křenek a Faulhammer. V 89. minutě pak přišel absolutně nesmyslný faul, po které následovala standardka, po ní roh a po něm taková trma vrma, ve které přišlo plácnutí do balonu, který skončil v síti. Rád bych zdůraznil, že mě příjemně překvapilo, že se i navzdory počasí hrálo před slušnou návštěvou.

Pavel Vasiljev (trenér Troubelic): Po zimní přestávce jsme měli na kopačkách trošku nervozity. Po takových dvaceti minutách jsme se ale dostali do hry s tím, že jsme chtěli čekat na chybu soupeře a vyrážet ze zabezpečené obrany do útoků. Vytvořili jsme si také dvě slibné příležitosti. Jednou šel náš hráč i sám na gólmana. Pak ale zafungovalo ono pověstné nedáš - dostaneš a po první půli jsme prohrávali 0:1. Do druhé půle jsem na hřiště poslal dva hráče z dorostenecké kategorie a ještě jednoho zkušenějšího hráče. A šlo to vidět. Zvýšili jsme agresivitu a důraz a před koncem jsme vyrovnali. Myslím si, že jsme hráli svědomitě po celý zápas a konečná remíza je tak spravedlivá.

Maletín - Paseka 2:2 (2:1)

Branky: 27. Marák, 31. Iša (vl.) - 38. Jelínek, 87. Mako.

Jakub Havlíček (trenér Maletína): Utkání mělo vyrovnaný průběh, čemuž i odpovídá výsledek. Mohli jsme rozhodnout, ale neproměnili jsme šance. No a pak jsme těsně před koncem dostali gól na 2:2 z poměrně ojedinělé pasecké příležitosti. I když je teda pravda, že v druhém poločase šli dvakrát na našeho brankáře, který je v obou případech vychytal. V zápase jsme ale více šancí měli my. Dvakrát jsme přece jen nastřelili tyč. Zápas byl ale také hodně ovlivněn silným větrem, který zastavoval míče a měnil dráhy jejich letu. Remíza tak je asi nakonec spravedlivá.

Libina - Protivanov 3:0 (2:0)

Branky: 8. Petřík, 15. a 46. Bartoněk.