1 z 8
Další

Olešnice - Šternberk B 3:0

Branky: 39. Heinz (pen.), 45. Kvapil, 79. Šichor.

Otto Jáně (trenér Olešnice): Tentokrát musím být vůči našemu mužstvu trochu kritický. To utkání bylo takové těžkopádnější a v domácím prostředí jsme si nevytvářeli tolik gólovek, kolik si vytváříme běžně. Bylo to ale také zapříčiněno dobrou hrou soupeře, který nás v docela úspěšně napadal v rozehrávce a musím ty mladíky pochválit. Myslím si, že o spoustě z nich ještě uslyšíme ve vyšších soutěžích. Na dvojzápas s Bernarticemi se dívám jako na každé jiné utkání. Podzimní cíl jsme si totiž dali víceméně jasný a hodláme ho splnit.

Martin Šíp (trenér Šternberku B): Čekali jsme, že Olešnice bude těžký soupeř a to se nám také potvrdilo. Myslím si, že je právem tam, kde v tabulce je a s Bernarticemi si to rozdá o první místo. My jsme do zápasu nastoupili v trochu pozměněné sestavě, abychom dali více prostoru mladým. A ti se s tím vypořádali velmi dobře. Soupeř měl sice více ze hry a byl i více na míči, ale moc šancí neměl. Ve 39. minutě jsme ale dostali nešťastný gól z penalty poté, co náš obránce zahrál rukou. Minutu před poločasem pak náš záložník vytvořil hrubou chybu a bylo to 0:2. Pak jsme se už snažili s nimi jen běhat a jsme poměrně spokojeni. Slyšel jsem, že nám dají mnohem více a myslím si, že teď jsou možná i trochu zklamaní.

Bernartice - Bludov 6:1

11. a 64. Machů, 30., 66. a 75. Kutal, 43. P. Červeňák - 54. Sadil.

Ondřej Žiga (trenér Bernartic): Bludov hrál dobře, ale my do toho stále jdeme s tou vidinou, abychom neztratili kontakt s Olešnicí. U nás na okrese totiž už nikdo jiný hrát nebude a proto se na náš zápas chystá velká spousta lidí. Výhře jsme tedy podřídili všechno. První poločas byl celkem vyrovnaný, ve druhém poločase jsme už ale dávali branky a bylo to dobré. Soupeř už navíc odpadl i fyzicky. Nasadil jsem i kluky z lavičky, ať si také zahrají. Na Olešnici se teď všichni těšíme. Většina kluků tak důležitý zápas ve svém životě ještě nehrála. Bude to tak zejména o hlavě.

Jiří Silný (trenér Bludova): Výsledek je jednoznačný. My jsme tam už jeli s tím, že nemáme moc co ztratit. Navíc nám někteří hráči chyběli. Chtěl bych ale podotknout, že první půlhodina vypadalo pro někoho, kdo vidí jen výsledek, neuvěřitelně. Po poločase to totiž bylo 3:0 pro domácí a mělo to být spíš opačně. Neproměnili jsme tři stoprocentní gólové šance. Bernartice mají totiž strašně rychlé útočné hráče, ale mají problém v obraně. My jsme bohužel udělali tři chyby a dostali z nich stejný počet branek. Ve druhé půli jsme si řekli, že zkusíme dát gól a vyhnout se ostudě. A ten gól jsme opravdu dali. Asi do 65. minuty jsme je tlačili, ale hráči byli strašně netrpěliví. A to byla voda na domácí mlýn, když nám dali během dvou minut dva góly a bylo po fotbale. Bernartice měly ještě dalších asi sedm úniků. Porážku přijímáme. Holt jsou pro nás jiní soupeři, ne Bernartice.

Plumlov - Náměšť na Hané 8:2

Branky: 9. Plajner, 27., 70. a 81. Hladký, 29. Verner, 62. Kotlán, 75. Frantík, 78. Kolařík - 25. a 48. Fišara.

Adam Hladký (kapitán Plumlova): Soupeř se asi nenachází v nejlepším rozpoložení, čehož jsme chtěli co nejvíce využít. Už od začátku jsme tedy začali hrát aktivně. A nemyslím si, že to bylo tak jednoznačné, jak by mohl napovídat výsledek. V prvním poločase si své šance vytvořil a my jsme jej neodehráli úplně nejlépe. Hned na začátku druhé půle jsme navíc inkasovali hloupý gól a bylo to pak chvíli trošku divočejší. Nakonec jsme ale dali další góly a zbytek zápasu jsme dohrávali více méně v pohodě. Za vítězství a vlastně i za skóre jsme rádi.

Jiří Navrátil (trenér Náměšti na Hané): Bylo to zase hrůzostrašné. Hlavně v obraně. Šance jsme si sice vytvořili, ale neproměnili jsme je. A když jsme snížili na 2:3, tak jsme bohužel zkolabovali fyzicky a byla to katastrofa. Nebylo to ani na dívání. Zkrátka na to nemáme.

Lesnice - Paseka 0:1

Branka: 79. Jelínek.

Jan Knobloch (trenér Lesnice): Zápas se mi opět hodnotí dost těžce. A to z toho důvodu, že jsme nebodovali, ač jsme, jako v předchozích zápasech, po bodech sahali a zápasu by asi nejvíce slušela remíza. Bohužel zápas nakonec rozhodla taková smolná situace, kdy obránce při odkopu trefil dobíhajícího útočníka a míč se odrazil tak nešťastně, že skončil až v bráně. Co se pak týče průběhu, tak prvních patnáct minut patřilo jednoznačně nám. Paseku jsme přehrávali a vytvořili jsme i největší šanci, kdy míč už směřoval do brány, ale skluzem jej vytáhl obránce. Potom iniciativu převzala Paseka, ale převážně se hra odehrávala v prostředku hřiště a hrozila v podstatě jen ze standardek nebo střel z delší a střední vzdálenosti, které jsme eliminovali. Ve druhé půli jsme měli dvě dobré šance, které jsme ale buď špatně řešili, anebo hosty podržel gólman. Po gólu jsme měli ještě dvě šance na srovnání, ale vždycky tomu ten půlkrok chyběl. Teď jsme smutní, ale nedá se nic dělat. Čeká nás dvojutkání s Troubelicemi a my věříme, že alespoň nějaké body získáme. Uzavřel bych to tak, že nehrajeme špatně, ale není to krasobruslení, kde bychom dostávali body za dojem. A vlastně na úplný závěr bych chtěl ocenit, že ač se hrálo na terénu, který sváděl k ostřejším zákrokům, tak se hrálo férově. K tomu přispěl i výkon všech rozhodčích.

Loštice - Troubelice 0:2

Branky: 74. Vasiljev, 78. Zapletal.

Josef Mikeš (trenér Loštic): Fotbal to moc nebyl, spíše taková oboustranná plácaná. A bylo to jen o tom, kdo dá první gól. Ten dal bohužel soupeř a od nás už to pak bylo špatné. Troubelice pak přidaly i druhý gól a bylo po zápase.

Libina - Pivín 0:4

Branky: 25. a 51. Svozil, 43. Hýžďala, 50. Ježek.

Pavel Valtr (hrající trenér Pivína): Nebyl to jednoduchý zápas. Hrálo se na těžkém terénu, čemuž jsme se snažili přizpůsobit. Snažili jsme se také hrát obezřetně, protože soupeř sice moc gólů nedává, ale ani nedostává. V prvních patnácti minutách jsme se spíše hledali, ale pak se naše hra zlepšila a začali jsme si vytvářet šance. Dvě z nich jsme navíc do poločasu proměnili, což nás uklidnilo. V šatně jsme si ale řekli, že do druhé půle musíme vstoupit tak, jako by to stále bylo 0:0. Zaplaťpámbů jsme ryhchle dali na 3:0, spadlo to z nás a po veliké hrubce soupeře jsme během minuty dali i na 4:0. Pak už se zápas jen dohrával a my se soustředili hlavně na to, ať se nikdo nezraní. Do konce zbývají už jen dvě kola, ale každý bodík navíc bude dobrý. A já stále klukům opakuji, že co si uhrajeme na podzim, s tím půjdeme i do jara a o to více budeme moci hrát v klidu.

Maletín - Protivanov 4:2

Branky: 15. Závodný (vl.), 23. (pen.) a 39. Jedelský, 31. Marák - 5. Grmela, 82. Fiedler.

Jakub Havlíček (trenér Maletína): Opět jsme protáhli domácí neporazitelnost, což nás těší. První poločas byl z naší strany kvalitní, proměnili jsme v něm šance a celkově jsme vstřelili více gólů ze soupeřových chyb, než dal on nám. Druhý poločas pak byl slabší, ale náskok jsme udrželi a zaslouženě jsme vyhráli.