1 z 8
Další

Náměšť na Hané - Olešnice 0:6

Branky: 5., 68. a 72. Vlk, 16. Kolomazník, 36. Heinz, 86. Kocourek.

Jiří Navrátil (trenér Náměšti na Hané): Vždycky si před zápasem říkáme, že je základ zlepšit defenzivu a nedostávat branky. Ať ale zkoušíme různé taktiky, je to pořád stejné. Soupeř měl ale samozřejmě kvalitu a moc bránit to ani nešlo. Myslel jsem si, že výsledek bude ještě mnohem horší. I. A třída je pro nás asi moc těžká. Navíc se teď vůbec nedaří ani našemu hlavnímu gólovému hráči Mírovi Fišarovi. Kdyby dal své šance, mohl být poločas klidně 3:3. Pokusíme se z toho nějak dostat, ale s pomocí hráčů, kteří už u nás jsou. Nové už asi jen tak neseženeme. Teď nás čekají ještě tři zápasy se slabšími mužstvy, tak uvidíme, jestli se něco zlepší.

Otto Jáně (trenér Olešnice): Určitě to nebylo jednoznačné utkání, jak možná může napovídat výsledek. I domácí měli zajímavé šance k tomu, aby mohli dát gól. Nakonec se ale rozhodlo v první půli, kdy domácí neproměnili nic ze svých tří vyložených šancí. I ve druhém poločase měli nějaký náznak gólovek. Musím říct, že mají ve svém kádru zajímavé hráče a určitě podle mě nejsou manšaftem na sestup. Je to zkrátka jedno z mužstev, které chce hrát fotbal, což je mi sympatické.

Šternberk B - Bernartice 2:4

Branky: 54. Teichmann, 84. Blechta - 30. Kaleja, 60. a 69. Kutal, 73. P. Červeňák.

Martin Šíp (trenér Šternberku B): Řekl bych, že první poločas byl takový koncert zahozených šancí. Jak od nás, tak i od Bernartic. Hodnotí se mi ale docela dobře. Nebyl to špatný fotbal, chyběla nám jen kvalitnější koncovka. Druhá půlka už se mi ale hodnotí hůře. Odešel nám úplně střed zálohy a nezlepšilo se to ani střídáním. Bernartice navíc začaly své šance proměňovat a my už za stavu 1:4 jenom snížili. Soupeř si to kekonci zkušeně pohlídal.

Ondřej Žiga (trenér Bernartic): Byl to těžký, vydřený zápas. Soupeř, který má ve svém středu mladé šikovné kluky, hrál fakt dobře a já ho musím pochválit. Vedli jsme 1:0 a oni dokázali vyrovnat. Pak jsme dali druhou a třetí branku, trošku jsem to prostřídal a v závěru jsme ještě inkasovali. Byl to ale hlavně boj mezi šestnáctkami a věřím, že divák se musel bavit. Teď se připravujeme na Bludov a potom si chceme zahrát fotbálek s Olešnicí. Snad přijde hodně lidí.

Pivín - Maletín 2:1

Branky: 47. Ježek, 59. Hyžďál - 79. Michalčák.

Pavel Valtr (hrající trenér Pivína): Samozřejmě jsme věděli, že i když je soupeř z dolní poloviny tabulky, tak nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Hráče jsem také upozorňoval na to, že pokud předvedeme výkon stejný, jako minulý týden, tak na to doplatíme. Kluci si to vzali k srdci a přistoupili k zápasu úplně jinak. Byl to opravdu hodně kolektivní výkon. Jeden zaskakoval za druhého tak, jak by fotbal měl fungovat. S tím jsem strašně moc spokojen. Navíc se k tomu dostavilo i vítězství. V průběhu zápasu jsme si také vytvořili spoustu dalších šancí, které jsme neproměnili. Kdyby tedy zápas skončil 5:1, tak nikdo nemohl říct ani půl slova. Pro mě je podstatné, že se dokážeme dostat do šancí proti komukoli, koncovka už je pak druhá věc a my na ní pracujeme.

Jakub Havlíček (trenér Maletína): Byl to velice vyrovnaný zápas, který byl hlavně o proměňování šancí. My jsme proměnili o jednu méně, a tak jsme holt prohráli. Ke konci jsme se ještě vzepjali, bohužel se už nám ale vyrovnat nepodařilo. Ty dva góly jsme jim ale, jako obvykle, darovali. Udělali jsme prostě více chyb. Za mě to byl zápas, kterému by slušela remíza.

Paseka - Loštice 7:1

Branky: 5. a 21. Bareš, 8. Kučera, 53. Vojtáček, 75. a 77. Jelínek, 90. Píšek - 44. Tomaščák.

Josef Mikeš (trenér Loštice): Před zápasem jsme museli řešit kvůli zraněním problémy v obraně. museli jsme to tedy trochu proházet a to se projevilo tak, že jsme hned na začátku dostali dva rychlé zbytečné góly. Pak jsme v sedmnácté minutě museli ještě prostřídat brankáře a pak jsme dostali i třetí gól. Potom jsme dokázali snížit a nevypadalo to zase tak špatně, ale bohužel. Druhý poločas jsme vzadu zahráli naprosto naivně a soupeř nás za to jak se patří potrestal.

Bludov - Libina 2:1

Branky: 47. Kašpar, 56. Schwarzer - 78. Jirgl.

Jiří Silný (trenér Bludova): Na zápas jsme se připravovali a chtěli jsme být aktivní. Bohužel ale soupeř hrál strašně jednoduše, a tak nám to v prvním poločase trochu haprovalo a výkon až tak dobrý nebyl. Dali jsme ale třeba tyčku a soupeř si také něco málo vytvořil. Pak jsme si v kabině k tomu něco řekli a změnili jsme nějaké věci. Změny se pak ukázaly být ku prospěchu. Dali jsme po pauze dva rychlé góly a de facto už bylo po zápase. Soupeř sice snížil po nákopu do šestnáctky, kdy naši hráči nebyli schopni míč odklidit pryč. Pak už se ale jen dohrávalo. Ještě jsme, podle mě, měli kopat i penaltu. Jelikož soupeř v podstatě nekladl odpor, tak to není vítězství, kterého bych si nějak speciálně cenil. Tři body se ale určitě počítají a v naší situaci jsou hodně důležité. Teď totiž pojedeme do Bernartic, což je velice těžký soupeř.

Protivanov - Lesnice 5:0

Branky: 35. a 73. Závodný, 40. Sedlák, 60. Liška, 70. Grmela.

Jan Knobloch (trenér Lesnice): Zápas hodnotím jako zatím nejhorší v sezoně. Do prvního gólu to ještě šlo. Měli jsme tam dokonce dvě gólové možnosti, při kterých obránci vyhlavičkovávali míč z čáry. Potom ale přišel krásný protiútok a definitivně nás zlomil druhý gól. Potom už existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Pátý gól navíc borec trefil snad ze 40 metrů přímo do šibenice, takže jsme si to vyžrali až úplně do dna. Domácí byli ve všem lepší a také byli velmi produktivní. Snad ze všeho, z čeho mohli skórovat, nakonec skórovali. Největší rozdíl mezi soupeři byl také v tom, že zatímco celek Porotivanova se, co se týče nasazení, nejspíše inspiroval mistrovstvím světa v ragby, tak naše hráče nejspíše zaujal výkon Zlína proti Mladé Boleslavi. Klukům vždycky říkám, že jeden takový zápas v sezonu může přijít. Doufám tedy, že to byl tento a už se žádný podobný nedostaví. Chceme se také omluvit divákům, kteří za námi jeli takovou dálku. Bylo jich tam totiž poměrně dost.

Troubelice - Plumlov 3:0

Branky: 21. a 46. Pur, 52. Křivánek.