I. A třída, skupina B

26. kolo

Beňov - Lipník nad Bečvou 4:1

Branky: 28. Macháček, 49. Macháček, 64. Macháček, 76. Machač - 89. Machala

Vladimír Nesňal, trenér Beňova: „V zápase se zachraňujícím se Lipníkem jsme měli od začátku utkání převahu. Soupeř se zaměřil na bránění, ale dobrým napadáním a hrou jsme si vytvářeli spoustu šancí. Úvodní branku jsme ale vstřelili až ve 28. minutě Macháčkem. Druhý poločas se vyvíjel podobně, hostující tým sužovaný zraněními se do nějakých šancí a zkorigování výsledku dostal až v závěru utkání, kdy už bylo rozhodnuto. Předtím se ještě dvakrát prosadil Macháček a jednou krásně z trestného kopu Machač. Po zápase měl důvod k radosti nakonec i hostující tým, když mu záchranu v soutěži zajistil výsledek ze souběžně hraného zápasu v Dubu.“

Roman Zavadil, trenér Lipníka nad Bečvou: „Po konci zápasu jsme zjistili, že Hlubočky vyhrály v Dubu, čímž jsme se zachránili do příští sezony v I. A třídě. Na dálku chci poděkovat Hlubočkám, že tento zápas zvládly a daly nám možnost se do další sezony připravit a hrát důstojnější roli. Na posílení týmu se pracuje, některé příchody už jsme dotáhli a budeme se snažit dotáhnout i zbytek. Tudíž věřím, že díky tomu budeme v příští sezoně konkurence schopni ve všech utkáních.

Případnou výhrou v Beňově jsme si ale mohli sami zajistit udržení v soutěži a nespoléhat na další duely. Nabuzení poslední výhrou s Želatovicemi, dá se říct v plné sestavě, jsme i přesto v Beňově totálně propadli! Naše snaha tvořit byla alibistická a chyběl nám totálně dobrý pohyb, nabídka, bojovnost a hledání jednoduššího řešení v před finální fázi. Soupeř hrál velmi běhavě, obětavě a důsledně, za což byl obměněn jasným vítězstvím. Do toho jsem musel nuceně ze zdravotních důvodů vystřídat tři klíčově hráče včetně gólmana a po dalším zranění jsme dokonce dohrávali posledních asi dvacet minut v desíti lidech. Paradoxně jsme v této fázi hry byli lepším týmem a dokonce jsme dali čestný gól, ale rozhodně to bylo zapříčiněno hrou soupeře, která již nebyla tak důsledná a pracovitá, jelikož měli v zádech náskok 4:0. Hráči si mysleli, že po dobrých výsledcích se zbývající týmy asi porazí sami, protože tomu naše hra odpovídala. Asi chvála a uspokojení jim ošálila zdravý úsudek na reálný pohled naší situace. Tudíž tento zápas beru jako pořádnou facku jak pro mě, tak pro celý tým a určitě se z ní dostatečně poučíme do posledního zápasu a další sezony. Měl jsem tým lépe připravit po psychické stránce a postavit je nohama na zem a ne s nimi lítat někde na obláčku sebeuspokojení, tudíž tuto prohru beru i na své bedra!“

Poslední domácí zápas letošní sezony zvládly Čechovice (v červeném) na výtečnou. Lutínu nasázely šest branek.
Ohlasy z KP: Litovel se zachránila, padá Lutín. Medlov bojuje o bronz

Kovalovice - Bělotín 2:3

Branky: 60. Židlík, 85. Ševeček - 42. Kovařík, 74. Lhotský, 75. Kovařík

Marek Ševeček, trenér Kovalovic: „Dnes jsme se utkali s top týmem 1.A třídy a přestože jsme zvolili defenzivnější rozestavení, tak jsme si v prvních 20 minutách vytvořili tři velmi dobré možnosti ke vstřelení branky. Bohužel ani jednu se nám nepodařilo proměnit, pak už hosté měli herní převahu, kterou po přihrávce středem a pohotovým zakončením zužitkovali na poločasovou výhru 1:0. Ve druhém poločase se nám opět aktivní hrou podařilo vytvářet nebezpečné situace, které vedly až k vyrovnávací brance. Pak soupeř bohužel zúročil kvalitu a zkušenosti a dvěma slepenými brankami šel opět do vedení. Nám se ještě podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale na vyrovnání už to nestačilo. I tak jsem byl s výkonem týmu spokojený.“

Jan Březík, trenér Bělotína: „Netradičně v neděli nás čekalo utkání v Kovalovicích, které na jaře doma ještě neprohrály. Někteří hráči již dostali volno, aby doléčili zranění, přesto jsme samozřejmě chtěli utkání vyhrát. Začátek zápasu nám ale nevyšel a hned v první šanci domácích nás podržel Bernkopf. Domácí byli i nadále aktivnější, důraznější a využívali rychlých brejků k ohrožení naší branky. Postupně se hra srovnala, zmenšili jsme hřiště a dostávali se do šancí, kde domácí několikrát podržel gólman. V závěru poločasu se trefuje Kovařík po náběhu za obranu.

Druhý poločas sice přidáváme dvě branky, ale naše hra se postupně rozpadá a bohužel je to má zásluha. Bohužel jsem netrefil sestavu, rozestavení a ani střídání a fanouškům i hráčům se za to musím omluvit. Domácí bojovali až do konce a zaslouží pochvalu, bylo to remízové utkání a byli jsme šťastnějším týmem.“

Chválkovice - Bělkovice-Lašťany 6:0

Branky: 8. Kazár, 15. Kazár, 17. Pezzotti, 35. Kazár, 38. vl. Havlík, 84. z pen. Pezzotti

Alexandr Bačík, trenér Chválkovic: „V posledním jarním domácím utkání jsme přivítali Bělkovice-Lašťany s vědomím těžkého utkání, jelikož hosté jsou defenzivně kvalitní a bojovně laděný tým. My však chtěli zlomit jejich odpor hned od začátku utkání naší aktivní hrou, což se nám podařilo, když jsme vstřelili první branku hned v 7. minutě. Od té doby jsme hráli s větší jistotou a větším sebevědomím a do poločasu vstřelili další čtyři góly, které znamenaly luxusní poločasové vedení 5:0. Druhý poločas jsme chtěli zopakovat výkon z předchozího dějství, abychom soupeře nedostali zpět do hry. Bohužel, nejspíše i vinou uspokojení jsme nebyli tolik aktivní a kvalitní v zakončení a tak jedinou branku druhého poločasu zaznamenal až ke konci utkání Pezzotti z penalty. Zaslouženě jsme vyhráli 6:0 po velice zodpovědném a přesvědčivém výkonu, když jsme soupeře nepustili do žádné gólové šance.“

Bělkovice-Lašťany: „I přes nepovedený výkon ve Chválkovicích máme jasno v otázce udržení příslušnosti SKBL v rámci I. A třídy i pro nadcházející sezonu. Jedno kolo před koncem tedy máme jistotu a můžeme vydechnout. Poslední soutěžní utkání tohoto ročníku odehrajeme v sobotu v Beňově.“ Zdroj: Facebook SK Bělkovice – Lašťany

1. HFK Olomouc B – Nové Sady B 1:1

Branky: 2. Zeman - 8. Kubušek

Petr Večeř, trenér HFK Olomouc B: „Po dlouhé době jsme odehráli utkání, kdy jsme nehráli do hlubokého bloku soupeře. Ze začátku utkání naopak hosté drželi více míč a my více bránili. Hosté šli rychle do vedení, ale chvíli před přestávkou se nám podařilo po jejich nedůrazu v obraně vyrovnat. První půlka byla více opatrná, ale ve druhém poločase se hra více otevřela a myslím, že se hrál docela dobrý fotbal na obou stranách. My pak spálili několik stoprocentních šancí a tak zápas skončil remízou.“

1. HFK Olomouc. Ilustrační foto
Změny v Holici. Do nové sezony se HFK vydá bez svého B-týmu

Dub nad Moravou – Hlubočky 1:6

Branky: 5. Hrabal - 8. Auffahrt, 12. Koplík, 52. Henkl, 70. Goldscheid, 81. Ambrož, 86. Režný

Hlubočky: „V Dubu jsme až na prvních pět minut odehráli velmi povedený zápas, prezentovali jsme se kombinační hrou a vytvořili si spoustu brankových příležitostí. Jediné, co nás tak může mrzet, je produktivita. Domácí nám určitě nic neulehčili a zejména v prvním poločase podali sympatický výkon. O to jsou tři body a takový to vysoký brankový rozdíl cennější.“ Zdroj: Facebook FK Hubočky

Slavonín - Velká Bystřice 0:5

Branky: 32. Kolečkář, 41. Spurný, 45. Hornich, 62. Schulmeister, 67. Kubíček

Ladislav Onofrej, trenér Velké Bystřice: „V posledních kolech podáváme stabilní výkony a prezentujeme se hrou i výsledky, které odpovídají kvalitě kádru. Jsem rád, že to není založeno na jednom hráči, naopak máme více možností rotace hráčů i rozestavení. Slavonín podal sympatický výkon, ale zkušenost a kvalita byly na naší straně. Nepomohl ani vynikající slavonínský komentátor, jehož příspěvky a názory byla radost poslouchat."