I. A třída, skupina B

25. kolo

Bělkovice-Lašťany – 1. HFK Olomouc B 1:0

Branka: 79. z pen. Sklenář

Bělkovice-Lašťany: „Zápas byl důležitý pro oba týmy a hned od úvodního hvizdu se hrálo fyzický náročné utkání plné osobních střetů. Holice byla více na míči a snažila se přehrávat naše defenzivní rozestavění souvislou kombinací. Důležitý moment přišel zhruba po třiceti minutách, kdy byl proti nám nejprve odpískán pokutový kop. Penalta byla ale posléze odvolána a pokračovalo se za bezgólového stavu. První poločas bez gólů i skončil, protože oba týmy se do nějaké vážnější šance nedostaly.

Na konci poločasu se přihodil ještě nešťastný incident, kdy Luisovi Torresovi přišlápl jeden z hostujících hráčů ruku. Luis musel s velkou bolestí do nemocnice. Naštěstí ale žádné vážnější zranění nemá.

Do druhého poločasu jsme tak šli se dvěma vynucenými změnami a protočili z velké části sestavu. Na obrazu hry se ale moc neměnilo, kdy Holice obehrávala a my hrozili z brejků. Velkou šanci Holice hned v úvodu druhé půle vychytal Filda Pospíšil. Nám se čas od času naskytla slušná šance ohrozit hostujícího gólmana, ale ten byl také připraven, a nebo jsme šanci do střelecké pozice nedohráli.

V závěrečných patnácti minutách zápas gradoval a napětí na hřišti vyústilo až v penaltu pro náš tým. Tu proměnil přesnou střelou k tyči Mira Sklenář a připsal si druhou branku v sezóně a podruhé proti Holici. Závěr zápasu už jsme si pak celkem pohlídali a mohli jsme tak slavit hubenou ale velmi důležitou výhru a tři body do tabulky.“ Zdroj: SK Bělkovice – Lašťany

Petr Večeř, trenér 1. HFK Olomouc: „Z průběhu zápasu jsem otrávený. Vím, že emoce k fotbalu patří a bez nich se hrát nedá, právě naopak. Ale jsou emoce a emoce, někdy to je opravdu za hranou. Kdo na zápase byl, tak ví, o čem mluvím. Co říct k samotnému průběhu hry – opět jsme lepší, máme totální držení míče, ale špatnou finální fázi. A pak dostaneme nesmyslný gól, když tentokrát vlastní nedisciplinovaností darujeme soupeři penaltu. Tady opravdu není třeba dalšího komentáře. Domácím gratuluji ke třem bodům.“

Nové Sady B - Slavonín 0:1

Branka: 68. Zabák

Miroslav Lojka, trenér Nových Sadů B: „Derby pro nás nedopadlo dobře. Bohužel jedna přesná trefa střídajícího hráče Zabáka rozhodla o porážce 0:1. Před pěknou návštěvou se hrál docela pohledný fotbal. Gratuluji bráchovi že nás v derby konečně porazili.

Utkání jsme začali dobře, vytvořili jsme si dvě tutové příležitosti, ale bohužel ani jedna neskončila v síti soupeře. Jak šance Drábka, který přehazoval gólmana do prázdné branky, tak i velká šance mladého Zlámala, který musel do zápasu naskočit už ve 20. minutě za našeho v současné době nejlepšího hráče Tomáše Nguyena.

Škoda, že v tomto derby scházelo několik hráčů základní sestavy, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Do zápasu naskočili mladíci z dorostu, které musím za jejích výkon pochválit. Ať se jedná o Rašku, Zlámala, Navrátila či Tomáše Pirka. Vidím v nich budoucnost našeho klubu. Soupeře musím pochválit, dobře drželi střed hřiště a jejich defenzíva byla skoro bezchybná. Když už nám nějakou šanci darovali, my ji bohužel neproměnili. Tak přišla 69. minuta a jedna střela mezi naše tyče rozhodla o vítězství Slavonína.“

FK Slavonín: „Vítězná euforie pokračuje. Utkání na Sadech rozhodl po minutě na hřišti střídající Zabák. Po minulé výhře s 1. HFK Olomouc jsme získali další venkovní olomoucké derby ve svůj prospěch. Navíc čtvrtá výhra v řadě.“ Zdroj: Facebook/FK Slavonín

Lipník nad Bečvou - Želatovice B 2:1

Branky: 25. Kubica, 66. z pen. Domes - 90+1. Rybka

Roman Zavadil, trenér Lipníka nad Bečvou: „K poslednímu domácímu zápasu této sezóny jsme se snažili zodpovědně nachystat a připravit, jelikož by případné tři body reálně mohli zvýšit naděje na záchranu v soutěži. Kluci nic nepodcenili a od první minuty na hřišti jsem na nich viděl, že jdou za vytouženými třemi body.

První poločas proběhl v zahazování jasných brankových příležitostí. Naši kluci jich měli o něco více a vytěžili z toho pouze jednu branku, kterou dal Matěj Kubica, jenž nevypustil souboj a s pomocí špatné komunikace brankáře s obráncem a za přispění štěstí, byl obměněn vedoucí brankou. Bohužel jsme měli na střídání zase pouze dva hráče a to jeden byl Ondra Kalivoda, který hrál před naším zápasem celý zápas za dorosty. Trenér Želatovic prostřídal, nasadil hráče, kteří jsou součástí A-týmu, avšak díky dobře plnícím defenzivním činnostem, takticky plněným věcem, se Želatovice k ničemu nedostaly a naopak jsme my těžili z výborné práce celého týmu a tvořili si neustále další a další šance.

Na týmu se projevilo zvýšené sebevědomí z předchozích zvládnutých utkání a prezentoval se místy výbornou kombinační hrou, kterou trénujeme a kterou bychom se chtěli prezentovat. Ve druhém poločase, po jasném faulu ve velkém vápně na Matěje Kubicu, jsme kopali pokutový kop. Ten s přehledem proměnil náš druhý útočník Karel Domes. V závěru utkání po nepřehledné situaci v malém vápně soupeř korigoval, ale naštěstí na nic jiného se již nezmohl.

S třemi body jsem spokojen, jen mě mrzí, že výsledek neskončil vyšším rozdílem, jelikož šancí jsme měli na dva zápasy dopředu. Kluci to výborně odmakali, hráli místy opravdu pěkný, kombinační fotbal a to je pro mě největší výhra, že se již začíná projevovat nastolený trend z tréninkových jednotek, od kterého jsme neustoupili ani v zápasech, kdy jsme prohrávali velkým rozdílem. A za to si jich cením ještě mnohem více, že věří mé cestě a jdeme po ní společně, i když byla místy hodně trnitá a složitá!

Vytoužený cíl v podobě záchrany ještě není jistý, ale díky tomuto výsledku jsme se mu hodně přiblížili a já věřím, že v následném kole v Beňově budeme po zápase Ti, kteří se budou radovat z udržení v této soutěži. Pokud předvedeme minimálně stejný výkon jako v tomto zápase, tak rozhodně nebudeme bez šance na bodový zisk."

Filip Němec, trenér Želatovic B: „Utkání, které nám mělo ukázat, jak na tom jsme, z nás udělalo jarního otloukánka a poslalo na chvost jarní tabulky. Nutno říct, že zaslouženě, protože za to, co v této polovině sezony předvádíme, si nic jiného nezasloužíme.

Lipník byl od začátku lepším týmem, povzbuzen dvěma výhrami z posledních tří kol vystupoval sebevědomě a šel si za svým cílem – třemi body a přiblížení se záchraně. Utkání tak nějak plynulo, najednou z obyčejné akce, ve 25. minutě po nedorozumění mezi stoperem a brankářem, darujeme domácím branku. My jsme se za 45 minut nezmohli vůbec k ničemu.

Začátek druhé půle jsme byli v častěji v držení míče, vytvářeli si nadějné šance, ale ta koncovka je žalostná, navíc v bráně Lipníku stál vynikající Pěcha. V 66. minutě následoval pokutový kop pro domácí, o faul se jednalo, nicméně z pohledu ze střídačky, jelikož hřiště bylo lajnováno asi na začátku sezóny, nešlo posoudit, zda v a nebo mimo pokutové území. Rozhodčí si vybral variantu první. Domácí pak zkušeně kouskovali hru a my už jen na konci snížili Martinem Rybkou na 1:2.

Opět, jak se stalo mou tradicí, se vyjádřím k rozhodčím, protože jsou součástí hry. Naším výkonem jsme celý zápas rozhodčím usnadnili, což je možná dobře, jinak bych si některých svých bývalých kolegů a kamarádů musel přestat vážit. Chci zdůraznit, že utkání nějak neovlivnili, prostě vlk se nažral a koza zůstala celá.“

Fotbalisté FK Kozlovice se radují ze zisku divizního titulu.
AKTUALIZOVÁNO: Analýza Deníku: Kolik týmů sestupuje a kdo je ještě namočený?

Hlubočky - Beňov 7:2

Branky: 6. Koplík, 31. Režný, 50. Ambrož, 70. Sekela, 72. Režný, 77. Henkl, 81. Sekela - 63. Gréč, 75. Gréč

FK Hlubočky: „Naším cílem je v sezoně skončit nejhůře na čtvrtém místě, zároveň se jednalo o poslední domácí zápas, a tak jsme se chtěli před domácími fanoušky vytáhnout pěkným fotbalem a zároveň získat tři body. Jasně, tohle říkáme vždycky a většinou to pak tak nevypadá, ale teď se nám to povedlo oboje.“ Zdroj: Facebook/FK Hlubočky

Vladimír Nesňal, trenér Beňova: „Dnešní hodnocení už bude kritické. Soupeři, jako jsou Hlubočky, se musí na náš bezstarostný fotbal těšit. Zápasy s těmi lepšími soupeři jsou podobné. První poločas ještě odehrajeme dobře. Dostaneme sice dva laciné góly, ale hrajeme aktivně, do nějakých šancí se dostáváme, ale Judas se v naší bráně taky nenudí. Pokyny do druhéhi poločasu opět zůstanou v šatně. Brzy inkasujeme na 0:3. Přeci se nám podaří snížit, ale vzápětí volný hráč soupeře na naší šestnáctce opět dává domácím uklidňující náskok – 1:4. Pak už to někteří naši hráči pojali ve stylu „kdo brání, nevěří svému brankáři“. Gólová přestřelka se zastavila na výsledku 2:7. A to toho ještě spoustu Judas pochytal. Pochválit můžu Mirka Janského, který odmakal střed hřistě a Marka Macháčka na hrotu. Střeleckou formu má Matyáš Gréč. Zbývají nám poslední dva domácí zápasy, ve kterých bychom měli být konečně komplet. A tak si hráči, kteří nejsou 100% fit, můžou odpočinout.“

Velká Bystřice - Kovalovice 4:1

Branky: 17. Schulmeister, 27. Spurný, 72. Hornich, 77. Kubíček - 38. z pen. Krčmář

Ladislav Onofrej, trenér Velké Bystřice: „První poločas se blížil představě toho, čím se chceme prezentovat. Celé mužstvo pracovalo velmi slušně v defenzivě i ofenzivě a i když soupeř pohrozil pár útoky, bylo jen otázkou naší kvality v zakončení, o kolik se skóre navýší. Ve druhém poločase už tempo opadlo a po třetím gólu si zápas užili i střídající hráči. Za přístup chci pochválit celý tým.“

Marek Ševeček, trenér Kovalovic: „Na utkání jsme odjížděli v hodně kombinované sestavě, což se projevilo. V prvním poločase jsme se snažili být domácím vyrovnaným soupeřem, bohužel jsme inkasovali dvě branky po kombinačních akcích domácích. Podařilo se nám do poločasu snížit na rozdíl branky, což nám ještě dávalo naději. V druhém poločase však byli domácí jasně lepší a bylo jen otázkou času, kdy přidají další branky, což se i stalo a zaslouženě vyhráli 4:1."

Bělotín - Dub nad Moravou 7:1

Branky: 13. Kovařík, 31. Novosad, 35. Vyka, 42. Hanák, 43. Sencovici, 45. Novosad, 86. Lhotský - 69. Hrabal

Trenér TJ Sokol Bělotín Jan Březík
Bělotín míří do kraje. Chceme hlavně udržet kádr, říká kouč Březík

Jan Březík, trenér mistrovského Bělotína: „V sobotu nás čekalo poslední domácí utkání a hřiště bylo opět fantasticky připraveno. Poprvé na jaře jsme měli k dispozici kompletní sestavu, bohužel hned na začátku utkání se nám zranil Šustal. Do první branky bylo utkání vyrovnané, ale poté se projevila naše kvalita. Obrana hostí nestíhala a i přes poločas 6:0 se hostující brankář několikrát zaskvěl a svůj tým podržel. Do druhého poločasu jsme nasadili 16letého Matěje Pečeňu, který celé jaro makal na tréninku a trpělivě čekal na svou šanci. Utkání nakonec končí 7:1, ve druhém poločase se za nás prosadila pouze hrající legenda bělotínského fotbalu Marek "Antonio" Lhotský, jednalo se o jeho devátou branku v letošní sezóně. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se starají o zázemí, hřiště a vše kolem fotbalu a věřím, že jsme jim letos na domácím hřišti dělali radost. Moc si toho vážíme."

Kralice na Hané - Chválkovice 1:1

Branky: 70. Richter - 19. Vyskočil