Další

I. A třída, skupina B

Závěrečné dohrávané 15. kolo:

Beňov - Bělkovice-Lašťany 6:5

Branky: 3. J. Gréč, 30. J. Gréč, 41. Hrabal, 47. M. Gréč, 63. Macháček, 79. Macháček - 56. Frýba, 68. Hložánka, 72. Mir. Sklenář, 81. T. Sklenář, 87. Mich. Sklenář

Vladimír Nesňal, trenér Beňova: „Poslední zápas sezony jsme si užívali 70 minut, závěr utkání jsme si neuvěřitelně zkomplikovali. Zápas jsme otevřeli už ve třetí minutě krásnou střelou Jána Gréče, který v 30. minutě další utěšenou střelou přidal i druhý gól. Do přestávky ještě po pěkné akci hlavou zvýšil Jakub Hrabal na 3:0. Druhý poločas jsme se dostali do vedení až na 5:1, pak jsme však polevili a soupeř ožil. Ze stavu 6:3 snížil až na konečný hokejový výsledek 6:5. V konečné tabulce sezony jsme se umístili na solidním šestém místě.“

Fotbalisté Beňova proti SK Bělkovice-Lašťany
Beňov jako na houpačce. Zůstane trenér, kapitán či zkušená opora?

Lubomír Orlet, trenér SK Bělkovice-Lašťany: „První poločas nám standardně, podobně jako v minulém utkání ve Chválkovicích (0:5), nevyšel. Šance jsme si vytvořili, kdyby to bylo 3:3, nikdo se nemohl divit. Ve druhém poločase jsme si řekli, že zapomeneme na to, že prohráváme 0:3. Dali jsme do toho maximum, začali od začátku, což nám vyšlo. Druhý poločas jsme vyhráli 5:3. Takže to byl pro mě zápas dvou poločasů. O nic v utkání nešlo, takže to beru sportovně bez emocí. Sezona se nám ale celkově nevydařila, hodnocení není pozitivní.“

Nové Sady B - Bělotín 3:1

Branky: 50. Drábek, 70. Drábek, 69. Andreev - 3. Lhotský

Miroslav Lojka, trenér Nových Sadů B: „Zápas s vítězem naší skupiny byl pro nás krásným ukončením celé sezóny. Kluky musím pochválit i přesto, že poločas skončil 0:1. Dokázali jsme si vytvořit několik skvělých šancí, které bohužel gólem neskončily. V poločasové přestávce jsme si řekli v šatně, že máme na to porazit suverénní mužstvo tohoto ročníku. Udělal jsem po přestávce několik změn v sestavě a vyplatilo se. Zápas se nám podařil otočit a myslím, že i zaslouženě vyhrát. Gólově se dvakrát prosadil Drábek, který se rozhodl ukončit působení v našem klubu, což mě mrzí. Je to velký sportovec. Utkání mělo i slavnostní moment, kdy se oficiálně s kariérou rozloučil ve svých 57 letech Roman Krajzinger. Sice nastoupil na pár minut v závěru utkání, ale myslím že si to užil.“

Jan Březík, trenér Bělotína: „Chtěl bych v první řadě poděkovat Mirovi Lojkovi a Novým Sadům, že nám umožnili přeložit utkání na pátek. Ani jednomu z mužstev už v podstatě o nic nešlo, proto se hrálo bezstarostné utkání plné šancí. V prvním poločase nás dvakrát podržel Kňura a v dalších šancích domácí nemířili přesně, nebo naši stopeři na poslední chvíli zatáhli za ruční brzdu. Na šance v prvním poločase 5:3 pro domácí, ale za nás se trefuje Lhotský a vedeme 1:0. Do druhého poločasu domácí posílají tři čerstvé hráče a bylo otázkou času, kdy utkání zdramatizují. Ve druhém poločase zaslouženě otáčí skóre a já jim gratuluji k vítězství a přátelskou atmosféru, která utkání provázela. Poslední utkání za nás odehrál Lukáš Kovařík, který se vrací do Lipníku a já mu chci poděkovat za úžasných 30 gólů a velkou pomoc s postupem do krajského přeboru.“

Trenér TJ Sokol Bělotín Jan Březík
Bělotín míří do kraje. Chceme hlavně udržet kádr, říká kouč Březík

Želatovice B - Chválkovice 0:5

Branky: 15. Pezzotti, 32. Bernatík, 42. Pezzotti, 49. z pen. Pezzotti, 73. Ciesarík

Filip Němec, trenér Želatovic B: „V utkání s Chválkovicemi jsme dali opět prostor mladším a méně vytíženým hráčům. V šatně jsme si řekli, že nebudeme hrát dlouhé míče z obrany do útoku a budeme se snažit o mezihru přes záložníky. Několik hezkých akcí jsme si vytvořili, fotbal to nebyl špatný oproti Lipníku a Kralicím, nicméně pomalá práce s míčem a fyzická nepřipravenost na nejlepší týmy stačit nebude. Výsledek 0:5 odpovídá předvedené hře v defenzivě, v ofenzivě, být produktivní, jsme alespoň dvě branky vstřelit mohli, ale je to fenomén, který nás trápí celou sezónu. Hosté i bez svých nejvýraznějších opor zaslouženě zvítězili a myslím si, že kdyby pro Chválkovice byla priorita postup, byl by to pravé tento tým, který by opustil I. A třídu do krajského přeboru."

Alexandr Bačík, trenér Chválkovic: „V posledním utkání sezony jsme zajížděli na půdu Želatovic, kde jsme se střetli s tamní rezervou. Utkání jsme jeli vyhrát, jelikož jsme chtěli uhájit stříbrnou pozici. Od začátku utkání jsme k tomuto cíli směřovali, když v 15. minutě otevřel skóre Pezzotti. Soupeř držel více míč, avšak nebyl schopen naši branku ohrozit, zato my byli v útočné přímočaří a nebezpeční, díky tomu jsme do pauzy ještě dvakrát udeřili. Do kabin jsme šli tedy za stavu 3:0 z našeho pohledu. Druhý poločas se i vlivem počasí odehrával v poklidnějším tempu a my povětšinou kontrolovali hru, s výjimkou několika situací, kdy soupeř mohl snížit. Avšak byli jsme jediný tým, který v tomto utkání skóroval a to sice ještě dvakrát. Mohli jsme se tak radovat ze zaslouženého vítězství 5:0 a pojistili jsme si tak druhé místo v závěrečné tabulce.“

Slavonín - Hlubočky 3:3

Branky: 14. Pošusta, 32. Pošusta, 65. Bolshakov - 4. Ambrož, 61. Sekela, 63. Ambrož

Sestřih utkání:

Zdroj: Youtube

Hlubočky: „Tak je to tady. Je konec, všichni se dočkali. Je po sezoně. Hráči A-týmu si můžou odpočinout, fanoušci už se nebudou muset minimálně měsíc stresovat, jestli hráč ví kam přihrává nebo ne. Jestli to kazí schválně nebo, že by to udělali lépe a tak podobně. Prostě prázdniny.“ Zdroj: Facebook FK Hlubočky

Kovalovice - Lipník nad Bečvou 5:1

Branky: 37. Židlík, 45. Židlík, 47. Židlík, 53. Rybovič, 89. Krčmář - 81. Domes

Marek Ševeček, trenér Kovalovic: „Zápas se hrál za velmi hezkého slunečného počasí se skvělou diváckou návštěvou skoro 300 diváků. Samotný průběh zápasu byl od první minuty jednoznačný, jen velká lehkovážnost v našem zakončení nedala výsledku vetší brankový rozdíl než konečných 5:1.“

Roman Zavadil, trenér Lipníka: „Do Měrovic, kde Kovalovice hrály své domácí zápasy, jsme zajížděli v neděli ve třinácti lidech. Před zápasem to ještě vypadalo, že budeme hrát pouze v jedenácti a já se budu muset nominovat, ale nakonec jsme měli aspoň dva hráče na střídačce. Z minulého zápasu jsou stále zranění naší klíčoví hráči - kapitán David Hurta, brankář Lukáš Pěcha, útočník Matěj Kubica a kreativní záložník Kuba Hotěk. I přes ztrátu těchto opor jsme na zápas odjeli v pozitivním duchu, jelikož jsme věděli, že ať to dopadne jakkoliv, tak jsme již zachráněni. Podle toho asi i vypadal průběh, jelikož jsme tahali skoro celý zápas za kratší konec. Větší motivace rozhodně byla na straně domácích, protože hráli poslední utkání před hostitelským "domácím" publikem a chtěli se rozloučit určitě vítězstvím. Což jsme jim i naším výkonem usnadnili a dopřáli jim vítěznou rozlučku s výborným publikem. Výkon se mi těžko hodnotí, protože jej ovlivňovalo spoustu faktorů, které hráli proti nám. Upřímně se už všichni upínáme k další sezóně, kde hlavně potřebujeme uzdravit všechny zraněné hráče, konsolidovat kádr a vhodně jej doplnit. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství. Podle průběhu hry jsme každý už jednou nohou byli na odpočinku po sezóně, což z hlediska vývoje sezóny a jediném zápase, kde jsme nehráli o záchranu, se dalo do určité míry pochopit a tolerovat. I přesto to všechno mě prohra mrzí a nemohl jsem být spokojen s předvedeným výkonem.“

Velká Bystřice - 1. HFK Olomouc B 1:3

Branky: 35. Schmidt - 19. Svrčina, 68. Svrčina, 72. Svrčina

Ladislav Onofrej, trenér Velké Bystřice: „Poslední kolo nás nezastihlo v nejlepším rozpoložení. Vliv na výkon měly mimo jiné absence některých hráčů a zdravotní problémy. Přesto jsme mohli podat lepší výkon a hrát o lepší výsledek. Co se týká celé sezony, vstupovali jsme do ní jako nováček a úvod nás zastihl v dobrém nastavení. Počáteční elán však postupně opadal a ztratili jsme body s týmy, které byly v tabulce pod námi. Naše kvalita nebyla zúročena góly a proto jsme nedotáhli "tříbodové zápasy" do úspěšného konce. Závěr sezony byl až na poslední zápas znovu kvalitní. Celkové páté místo je pro nás ale málo. Budeme se poučit ze spousty věcí. Kluky chci ale přesto pochválit za slušnou práci. Díky patří i lidem v pozadí, kteří se starají o chod klubu. Naší snahou bude se společně posouvat a zvyšovat kvalitu práce v klubu.“

1. HFK Olomouc. Ilustrační foto
Změny v Holici. Do nové sezony se HFK vydá bez svého B-týmu

Dub nad Moravou – Kralice na Hané 4:2

Branky: 13. Zubal, 38. Hrabal, 60. Pazdera, 66. Pazdera - 18. Hlačík, 74. Richter

Jan Kudlička
Z Brodku do divize. Jan Kudlička odmítl Dub a čeká ho dřina: Bude to ostré

Nejlepší střelci soutěže:

1. Martin Ambrož (Hlubočky, 31)

Martin Ambrož
Devatenáctiletý Ambrož táhne Hlubočky a útočí na krále střelců. Mám ambice, říká