Další

I. A třída, skupina B, 9. kolo

Hodolany - Kovalovice 3:0

Branky: 3. z pen. Mráček, 26. vl. Vojáček, 83. Fiala

Milan Kovařík, hrající trenér Hodolan: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned ve třetí minutě šli do vedení po brance Mráčka. Hosty brzký gól nezlomil, byli fotbalovější a nebezpeční. Ve 26. minutě jsme přežili velkou šanci hostů, kdy Kovalovice nastřelily tyč a my z brejku dali po úniku Fialy a Heinze druhý gól. Ve druhém poločase hosté pořád hrozili nebezpečnými útoky a my chodili do brejkových situací, které jsme bohužel nevyužili. V závěru jsme už ale zvýšili po brance Fialy na 3:0 a konečně udrželi čisté konto.“

Marek Ševeček, trenér Kovalovic: „Zápas pro nás nezačal dobře a již ve třetí minutě jsme prohrávali 0:1 po pokutovém kopu. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, vytvářeli si šance, které jsme neproměnili. Po tyčce ze standardní situaci šel soupeř do brejku a my jsme si po teči vstřelili vlastní branku. Ve druhé půli byla hra vyrovnanější, my jsme se tlačili do zakončení, ale naše střely končily nad brankou, soupeř hrozil brejky. Pak bohužel po námi špatně dohrané situaci potvrdil brankou své vítězství. V tomto zápase jsme bohužel body ztratili.“

Nové Sady B - Beňov 4:2

Branky: 23. Novotný, 30. Novotný, 77. Nguyen, 81. Šebora - 7. Machač, 88. Machač

Zajímavost: Beňov padl poprvé od 20. srpna, kdy jej skolily stále neporažené Chválkovice.

Miroslav Lojka, trenér Nových Sadů B: „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Beňov měl šňůru zápasů bez porážky a v tabulce je na čtvrtém místě. Bylo dobré, že Beňov chtěl hrát fotbal. Začátek zápasu nám přesto nevyšel. Soupeř šel hned do vedení 1:0. Kluky brzký gól nezlomil, naopak jsme ještě přidali, a to se vyplatilo. Milan Novotný dvěma góly otočil výsledek zápasu. V poločase jsem kluky upozorňoval, že výsledek 2:1 ještě nic neznamená. Uklidnění přišlo až v 77. minutě, kdy se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů. A následně přidat na 4:1. Soupeře musím pochválit, že utkání nezabalil za tohoto stavu a dál nás až do konce utkání trápil. Výsledkem toho snažení bylo už jen snížení na 4:2. Děkuji celému týmu, že se nám podařilo získat tři body a doufám, že v těchto výkonech budeme pokračovat.“

Vladimír Nesňal, trenér Beňova: „V nedělním dopoledni jsme zavítali na hřiště Nových Sadů. Na „napitém“ hřišti se hrál od začátku svižný fotbal, lépe jsme začali my a již v sedmé minutě po rychle rozehraném autu Navrátil naservíroval míč před bránu Machačovi, a ten neměl problém nás dostat do vedení 1:0. Bohužel hned vzápětí se nám zranil v dobré formě hrající Navrátil. Pak začali přebírat iniciativu domácí a dvě naše nedůslednosti v bránění využili, otočili do přestávky skóre na 1:2. Ve druhém poločase přece jen přibylo šancí, domácí spoléhali spíše na rychlé protiútoky a dva z nich proměnili. Ze stavu 4:1 jsme ještě dokázali snížit Machačem, ale další pěknou střelu Macháčka vytlačil domácí brankář, a tak jsme závěr zápasu již nezdramatizovali a odjížděli s porážkou 2:4. Utkání jsme bohužel nezvládli a musíme přijmout porážku od kvalitního soupeře. Hráči zápas nezabalili ani za stavu 1:4 a pořád se snažili s výsledkem něco udělat. Bojovnost ani nasazení nám nechyběly, dnes to ale nestačilo, nedařilo se nám kombinačně. Utkání rozhodla naše nepovedená pasáž ve druhé polovině prvního poločasu.“

Velká Bystřice – Opatovice 6:1

Branky: 13. Zifčák, 16. Schulmeister, 19. Hornich, 29. Hornich, 24. Zapletal, 42. vl. Chrastina - 49. Novák

Zajímavost: Velká Bystřice má po další kanonádě neuvěřitelné skóre 41:3, což znamená přes pět vstřelených branek na zápas! A také vedení o skóre před Chválkovicemi.

Ladislav Onofrej, hrající trenér Velké Bystřice:  "V domácích zápasech většinou narážíme na soupeře, kteří mají za sebou dobrou šňůru a přijedou namotivovaní. S Opatovicemi jsme měli dobrý vstup do zápasu a konečně bli i efektivní v zakončení. O výsledku rozhodl už první poločas. Přestože jsme chtěli být aktivní i v tom druhé, už to v koncovce nebylo ono. I soupeř ukázal svou kvalitu. Máme relativně široký kádr, chceme, aby hráli všichni hráči a přiložili ruku k dílu. Proto někdy vázne souhra, ale myslím, že můžeme být spokojení a dál rozvíjet velkobystřický fotbal."

Ladislav Bělík, trenér Opatovic: "Od první minuty nám lídr tabulky ukazoval, že patří do soutěže o třídu výše. My jsme mu průběh ulehčovali naší přehnanou opatrností a bázlivostí. Výsledek hororových třiceti minut 5:0 hovoří za vše. Domácím do naší branky spadlo téměř vše, ale i svým stylem hry šli každému gólu napřed. Do poločasu jsme si ještě nešťastně srazili míč do brány sami a poločasový výsledek 6-0 byl na světě. Do druhého poločasu jsme udělali pár změn v rozestavení, začali hrát ve vyšším postavení a najednou jsme dokázali přesunout hru i častěji před bránu domácích. Odměnou byl i rychlý gól začátkem poločasu Nováka. Domácí byli dále lepším týmem, ale už to nebyla dominantní převaha jako z prvního poločasu. Samozřejmě se na tomto podepsalo i střídání v domácím týmu. Do konce zápasu už gól nepadl a zůstal výsledek 6:1. Pro nás do byla zajímavá lekce fotbalu vyšší třídy a budeme se chtít z tohoto zápasu poučit."

Hlubočky - Slavonín 7:1

Branky: 11. F. Henkl, 22. vl. Kenša, 39. Krbeček, 54. Nguyen, 56. Nguyen, 67. Režný, 84. Nguyen – 72. Pishta

Zajímavost: Slavonínu chybělo celkem sedm hráčů. Béčko oproti tomu ve III. třídě sestřelilo Huzovou 8:0!

Kralice na Hané - Chválkovice 0:5

Branky: 53. Hubník, 66. Kazár, 83. Onderka, 85. Ma. Vyskočil, 88. Hubník

Zajímavost: Michal Nguyen naskočil do druhého poločasu. Na hattrick mu stačilo 39 minut.

Slatinice - Bělkovice-Lašťany 2:1

Branky: 56. Valsa, 61. Vronka - 87. Orlet

Radovan Fencl, trenér Bělkovic: „Bylo to vyrovnané utkání mužstev z dolní poloviny tabulky. První poločas jsme byli jednoznačně lepší. Dostávali jsme se do slibných akcí, ale naše zakončení šla těsně vedle a nebo nebyla nebezpečná. Dle mého názoru nám mimo jiné byla odepřena penalta za jasnou ruku. Do druhé půle jsme vstoupili špatně, když po našich individuálních chybách nabídneme domácím dvakrát skórovat. Je ale potěšitelné, že jsem i po těchto direktech viděl na klucích chuť se o výsledek ještě porvat. Opět jsme se dostali do hry a druhou část poločasu odehráli lépe. Bohužel se nám podařilo snížit až v 85.minutě Danem Orletem. V samém závěru jsme mohli vyrovnat, ale Vojta Paták špatně trefil balón ve stoprocentní šanci. Takže odjíždíme zklamaní a bez bodů.“ Zdroj: Facebook SK Bělkovice - Lašťany