„Vítězství se nerodilo lehce, protože proti nám nastoupil velice kvalitní soupeř. My jsme však věděli, co nás čeká. Chválkovice mají spíše starší hráče, takže jsme věděli, že nás zrovna nepřeběhají. Hráli jsme tedy poctivě zezadu, bojovali jsme a to se nám vyplatilo," popisoval těsně po skončení utkání i tradiční velkolepé hodolanské děkovačky šťastný kouč Milan Kovařík.

Ono magické slovo "GÓL" si mohlo 420 výborně fandících hodolanských příznivců zakřičet sedm minut po změně stran, když se míč po rohu se štěstím odrazil k Janu Charamzovi a ten se taktéž se štěstím trefil k bližší tyči. Od té doby si už domácí své vedení drželi a udrželi jej až do finálního hvizdu sudího Sloty.

Hodolanští fotbalisté tak proti druhému celku tabulky s hvězdami v sestavě, jako jsou Roman Hubník či Martin Vyskočil, protrhli nepříjemnou sérii tří porážek v řadě a v tabulce si udrželi svou desátou pozici před Bělkovicemi-Lašťanami, které zvítězily taktéž. Navíc se na jediný bod přiblížili devátému Slavonínu.

„Proti těm relativně slabším bohužel neproměníme šance a pak nám chybějí ty body. Ty silnější mužstva nám asi sedí více. Dnes jsme podali dobrý taktický výkon. Poctivě jsme bránili, chodili jsme do brejků a ještě nějaké další šance jsme neproměnili. Věřím, že nás tato výhra zvedne psychicky a sna to zase pošlape," dodal ještě Milan Kovařík.

Mnohem hůře se pak zápas hodnotil trenérovi hostů Alexandru Bačíkovi, kteří sice i přes porážku zůstali druzí, první Velká Bystřice jim však utekla na čtyři body a na rozdíl pouhého skóre se na ně dotáhly třetí Hlubočky.

„Nevypracovali jsme si žádnou gólovku a domácí vyhráli zaslouženě, k čemuž jim gratuluji. Na konci jsme sice trošičku přidali, ale i tak jsme si nic nevytvořili. Řekl bych, že i takových těch gólovek měly Hodolany více než my," uvedl.

Následně se vyjádřil i k příštímu chválkovickému soupeři, kterého jeho svěřenci přivítají na domácím trávníku. Tím soupeřem bude béčko Nových Sadů, které je sice v tabulce až osmé, hned na začátku jara ale šokovalo úplně všechny výhrou nad jinak naprosto suverénní Velkou Bystřicí. Nyní si ale, stejně jako předtím Hodolany, s sebou nese sérii tří porážek.

„Je to mužstvo, které umí překvapit. Hrají tam mladí borci a vůbec to nedělají špatně. Prostě tak, jak se dnes Hodolany nachystaly na nás, budeme se muset i my nachystat na Sady," uzavřel Alexandr Bačík.

FC Sigma Hodolany - SK Chválkovice 1:0 (0:0)

Branka: 52. Charamza.

Rozhodčí: Slota - Straka, Zemánek. Bez ŽK. Diváci: 420.

Hodolany: Zbořil - Švancara (46. Nestrojil), Mráček, Dočkal, Alka, Blažkovský, Charamza (90+4. Sládek), Fiala (61. Zlámal), Čep, Wenzel, Kaczmarczyk (84. Zemánek). Trenér: Milan Kovařík.

Chválkovice: Zatloukal - Penc, Hubník (90+4. Krátký), Výkrutík, Kazár (23. Pospíšil), Toman, Vyskočil (32. Hrbáček), Krieg, Kobylík, Ciesarík, Pezzotti. Trenér: Alexandr Bačík.