„Bylo vidět, že je na hřišti hodně zkušených hráčů a nikdo nikomu nedal nic zadarmo. Utkání jako takové bych hodnotil jako ozdobu celé soutěže," říkal krátce po finálním hvizdu sudího Aberleho hrající kouč hostující Velké Bystřice a také bývalý dlouholetý hráč Sigmy Ladislav Onofrej.

Skóre tohoto zápasu se měnilo už po šestnácti minutách, kdy po centru zleva nedal brankáři Vodákovi ani tu nejmenší šanci zasáhnout Tomáš Pospíšil. Celkově měly Chválkovice v první půli herně navrch a vytvořily si poměrně velké množství brankových příležitostí. Proměnit už však nedokázaly žádnou další, a tak se šlo do šaten za jejich nejtěsnějšího možného vedení 1:0.

Toto skóre pak na elektronické tabuli vydrželo až do 73. minuty. Nejdříve se mohlo měnit po tutovce exligového Martina Vyskočila, který nevyužil samostatného úniku, aby se hned poté mohlo proměnit na straně hostů. O to se postaral David Hornich, který se v tomto ročníku trefil už podesáté. Žádné další branky se už 250 přítomných diváků na chválkovickém hřišti nedočkalo.

FNL: Olomouc B - Líšeň (24.9.2023)
FOTO: Béčko Sigmy spálilo řadu šancí včetně penalty a po třech výhrách padlo

„Trochu jsme se v první půli hledali, v té druhé jsme to ale otočili a i díky Vojtovi Schulmeisterovi byli lehce silnější na míči. I fyzicky jsme měli navrch. Nakonec rozhodlo, že Vyskočil nedal tutovku a my krátce na to vyrovnali. Remíza je zasloužená," dodal ještě na účet zápasu Onofrej.

Velice podobný pohled na toto střetnutí měl i domácí lodivod Alexandr Bačík: „Myslím si, že na poměry I. A třídy se jednalo o nadstandardní utkání. Konečná remíza je pak dle mého názoru zasloužená. Kdyby dal za stavu 1:0 Martin Vyskočil druhý gól, když šel sám na bránu, asi bychom vyhráli. Ale bohužel," řekl.

Oba celky tak v rozehraném ročníku zůstávají neporaženy se shodnou bilancí šesti výher, jedné remízy a devatenácti bodů. Třetí Hlubočky na tuto dvojici ztrácí pět bodů. Velkobystřičtí, kteří jsou díky skóre první, se v příštím kole představí doma proti pátým Opatovicím, zatímco Chválkovice pojedou na hřiště dvanáctých Kralic na Hané.

SK Chválkovice - FK Velká Bystřice 1:1 (1:0)

Branky: 16. Pospíšil - 73. Hornich.

Rozhodčí: Aberle – Borovička, Běhal. ŽK: Zatloukal, Hubník, Toman, Vyskočil, Vališ, Pospíšil - Onofrej, Machynek. Diváci: 250.

Chválkovice: Zatloukal – Hubník, Výkrutík (70. Ciesarík), Kazár, Toman, Vyskočil (88. Riabec), Hrbáček, Vališ, Krieg, Bernatík, Pospíšil. Trenér: Alexandr Bačík.

Velká Bystřice: Vodák – Krumpolc, Spurný, Zifčák, Kolečkář, Hornich, Dvorský, Mazouch (56. Schulmeister), Onofrej, Machynek, Sehnal (86. Schmidt). Trenér: Ladislav Onofrej.