„Na vítězství jsme čekali hodně dlouho. Přišlo ale a jelikož budou nejspíše padat dva, tak uvidíme, jestli nám pomůže k záchraně. Bude to teď hodně o zápasu Lipníku s Kralicemi," říkal po zápase kouč vítězného domácího celku Pavel Kalvoda.

Cesta za třemi body však z pohledu jeho celku nezačala vůbec dobře. Ve 29. minutě se totiž po jedné z ojedinělých šancí prosadil Jakub Hrabal a tímto jediným gólem prvního poločasu tak stanovil i jeho skóre. Po pauze se ale domácí, kteří bojovali vyloženě o všechno, zakousli do svého soupeře ještě více a po čtvrthodině hry se mohli radovat hned dvakrát. Nejdříve v 62. minutě srovnal skóre Marek Škobrtal a za další tři minuty se po parádní kličce gólmanu Judasovi prosadil i Roman Kurfürst.

Tento vývoj věcí ale na Beňovské zapůsobil jako živá voda a i oni se začínali pomalu ale jistě dostávat do šancí. A jednu z nich pak díky přesné střele na vzdálenější tyč proměnil v 78. minutě ve vyrovnání Filip Machač. Ani tato situace však mladý slatinický tým nepoložila, vrátili se znovu k dobývání a ve druhé minutě nastavení se po opravdu extrémním výskoku po rohovém kopu prosadil navrátilec do sestavy po dlouhém zranění Oldřich Kostorek, který se na hřiště dostal až na začátku druhého poločasu.

„Jsem rád, že jsme dokázali vyhrát s týmem složeným v podstatě jen z dorostenců, protože počet našich zranění je letos opravdu nehorázný. Dokázali jsme nepolevit až do poslední minuty a zaslouženě to prostě dopadlo tak, jak jsme si všichni přáli," dodal ještě Pavel Kalvoda.

Mnohem hůře se pak utkání hodnotilo Vladimíru Nesňalovi, jehož svěřenci ještě bojují o konečné čtvrté místo a tato prohra jim jejich úsilí značně zkomplikovala. „Nezačali jsme nejlépe. Bylo to zčásti i tím, že jsme nastoupili v okleštěné sestavě s pouhými dvěma dorostenci na střídačce. A to nás také v závěru doběhlo. Na domácích šlo vidět, že hrají o víc a jdou si za svým za každou cenu," říkal.

„Teď budeme mít v posledním kole těžkého soupeře z Hluboček a bude to pro nás o dost těžší. Na druhou stranu ale Slatinicím záchranu přeji. Už jen kvůli tomu jejich krásnému areálu," uzavřel.

Jak už tedy kouč Nesňal řekl, Beňov v posledním kole na vlastním hřišti změří své síly s druhým celkem tabulky z Hlubočků a Slatinice zamíří na hřiště aktuálně jedenáctých Kovalovic a pro jistotu záchrany by pro ně bylo nejlepší zvítězit. Předposlední Lipník nad Bečvou se totiž utká s posledními Kralicemi na Hané. Všechny tyto zápasy se odehrají v sobotu 15. června.

SK Slatinice - FC Beňov 3:2 (0:1)

Branky: 62. Škobrtal, 65. Kurfürst, 90+2 Kostorek - 29. Hrabal, 78. Machač.

Rozhodčí: Mašek - Majer, Bašný. ŽK: Kryl, Vacek - Pumprla. Diváci: 100.

Slatinice: Dočkal - Piňos, Novák (46. Látal), Stejskal (83. Tichý), Čep (75. Bureš), Kryl, Škobrtal, Kurfürst (86. Krajčovič), Vacek, Dostál (46. Kostorek), Kalvoda. Trenér: Pavel Kalvoda.

Beňov: Judas - Cagášek, Hrabal, Vávra, Machač, Botor (86. Chromčík), Gréč (65. Miklasiński), Pospíšil, Janský, Kuchta, Pumprla. Trenér: Vladimír Nesňal.