„Od rána jsme měli komplikace. Vypadli nám dva útočníci a nemohli jsme na to moc dobře zareagovat. Neříkám, že to rozhodlo, ale špatně jsme se kvůli tomu prosazovali vepředu. A zhodnotil bych to tak, že Zlín byl asi vážně o ten jeden gól lepší," říkal po zápase kouč olomouckého výběru Ivo Lošťák.

V první půli měli více ze hry hosté ze Zlínského kraje, kteří se ale dlouho nemohli gólově prosadit. Podařilo se to až pár minut před poločasem Janu Goišovi, který však stál v době střely v ofsajdu. Po poločase se tak oba týmy rozešly do kabin za bezgólového stavu.

I po změně stran trvala zlínská převaha, která se nakonec do skóre přece jen propsala. V 60. a 69. minutě dvakrát skóroval Patrik Kvasnica a bylo to rázem 0:2. Potom však začali tlačit i domácí borci a patnáct minut před koncem se po několikáté dorážce prosadil David Lošťák.

Bojovníci z Olomouckého kraje se pak snažili ze všech sil o vyrovnání, dobře fungující zlínská obrana už ale další gól v Ševcově síti nedopustila. Do dalšího kola turnaje tak postupují žlutí.

„Když shrnu celé účinkování v poháru, tak v prvním poločase úvodního zápasu jsme se spíš poznávali a v tom druhém jsme už hráli dle našich představ a zaslouženě postoupili. A dnes také postoupil ten o něco lepší tým. Měli jsme jednu šanci, kterou jsme proměnili a myslím, že byla veliká škoda druhého gólu. Ten jsme prostě dostat neměli," hodnotil kormidelník krajského výběru.

„Našeho vypadnutí je sice škoda, ale svět se nezboří a kluci si tu soutěž alespoň osahali. Myslím, že byla mnohem kvalitnější než v předchozích letech, protože se do ní zapojily všechny kraje," uzavřel Ivo Lošťák.

Olomoucký krajský fotbalový svaz - Zlínský krajský fotbalový svaz 1:2 (0:0)

Branky: 75. Lošťák - 60. a 69. Kvasnica. Rozhodčí: Grečmal - Pospíšil, Vejtasa.

Olomoucký KFS: Kopřiva - Lošťák, Javora, Mirvald, M. Kuba, Skopal, Hustý, Pazdera, Koutek, Cagaš, Knýř. Střídali: Bouchal, Čtvrtníček, Zmund, Kirschbaum, D. Kuba. Trenér: Ivo Lošťák.

Zlínský KFS: Švec - Glozyga, Horňák, Bršlica, Juřica, Krajča, Sopůšek, Goiš, Goňa, Kvasnica, Kašík. Střídali: Tkadlec, Chovanec, Pavelka, Miklík, Klečka, Vrba. Trenér: Lukáš Motal.