Trenér Ivo Lošťák svůj celek připravoval na nový ročník, aniž by věděl, co za soutěž bude Šternberk hrát. Pokud by se některý z celků odhlásil z divize, pravděpodobně by šanci posunout se výš ve Šternberku vzali.

Nakonec tato možnost nenastala, i tak ale klub chce posílit. V jeho dresu se v přípravě objevili Sekela či David Lošťák. „Ještě nejsou dodělaní, chtěli jsme je vidět v zápase. Sekela působil naposledy v Německu a nějakou dobu teď nehrál,“ prozradil Lošťák. Jeho syn David Lošťák hrál I.B třídu ve Velké Bystřici a v minulosti už jednou v dresu Šternberka nastupoval.

U těchto posil ale nemusí zůstat. „Máme rozjednané ještě dva hráče, ale nechci zatím předbíhat,“ dodal. V týmu naopak končí Vojtěch Pazdera. „Měli jsme o něj zájem a je to škoda, protože je to dobrý hráč, který charakterově zapadl do kabiny. Nepodařilo se mu zakončit školu podle jeho představ a teď přemýšlí, jestli si nepojede přivydělat peníze do zahraničí,“ objasnil Lošťák.

Kromě posil se do zápasového rytmu vrací po zranění zkříženého vazu v koleni útočník Michal Čapek. „Už některá přípravná utkání absolvoval, ale jsem rád, že zvládl v tom posledním s Kozlovicemi odehrát kvalitní celý první poločas,“ pokračoval Lošťák.

Fotbalisté Šternberka (v modrém). Ilustrační foto
Šternberk smazal dvougólovou ztrátu a porazil divizní Kozlovice

Od 24. do 27 června pak jeho svěřence čeká soustředění v nedaleké Vésce, kterým ukončí úvodní tréninkový blok. „Nebyl jiný termín, takže jsme museli vzít za vděk tenhle,“ řekl Lošťák.

Následně dá svým hráčům týdenní volno a po něm odstartují ostrou přípravu. Vše budou směřovat, k tomu, aby opět vládli krajskému přeboru. „Jsme v hlavách nastaveni, abychom se pokusili do třetice postoupit. Nic jiného nám nezbývá,“ uznal. Šternberk totiž o předchozí dva postupy přišel vinou předčasného ukončení sezony.

Proto bude hrát následující zápasy už jen se soupeři z vyšších soutěží. Nejprve jej čekají střetnutí s divizními celky – HFK Olomouc a Všechovic, generálku odehrají s třetiligovým Dolním Benešovem. „Chtěli s námi mermomocí hrát, což je pro nás pocta,“ uzavřel Lošťák.

Plán přípravy Šternberka

24. - 27.6. Soustředění Véska

28.6 - 5.7. volno

10.7. 10.00 Šternberk - HFK Olomouc

17.7. 10.00 Šternberk - Všechovice

24.7. 17.00 Dolní Benešov - Šternberk