„S tím, že se sezona nedohraje, už jsme se pár dnů nebo spíš týdnů pomalu smiřovali. Je to smutné, zvlášť když jsme to měli tak skvěle rozehrané, ale nedá se s tím nic dělat. Je to zásah shora. Musíme to brát zkrátka tak, jak to je,“ vykládal Ivo Lošťák, trenér týmu, který na podzim zaváhal jen v prvním kole a pak už jen vyhrával.

Patnáctkrát za sebou! Náskok devíti bodů před druhým Medlovem se ale v koronavirové krizi rozpustil.

„Je těžké to kousnout, ale co můžeme dělat. Nějakou dobu jsme věřili, hráčům jsme rozdali individuální plány, ale když se začalo řešit, prodloužení nouzového stavu, tak to bylo vcelku jasně dané,“ pokrčil rameny Lošťák. „Budeme to muset zkusit za rok,“ dodal.

Jestli to ale půjde, to je velká otázka. Šternberk delší dobu stavěl mužstvo na postup, což něco stojí.

„Hráči i realizační tým se ale zachovali velmi dobře. Řekl bych to tak, že dali najevo, že ve Šternberku je baví ten kolektiv a peníze nejsou to nejdůležitější. I tak jsme ale ve velké nejistotě,“ prozradil předseda FK Šternberk Radek Pallós.

Město stoplo dotaci

Jeho klub už přišel o podporu generálního partnera, kterým je město Šternberk.

„V souvislosti s pandemií se zastavilo vyplacení dotace, takže jsme přišli o zásadní příjem,“ řekl.

Fotbalový klub od města dostává na činnost a provoz necelé dva miliony korun. Další peníze zajišťují sponzoři.

„I tam se dá čekat pokles, protože každý bude mít problémy sám se sebou,“ ví dobře Pallós.

„Jen přihlášky do soutěží nás vyjdou 180 tisíc a další náklady pak s sebou nese účast. Nejde zdaleka jen o muže, ale především o mládež. Strukturu včetně trenérů jsme vytvářeli několik let. A teď se to bohužel zásahem shůry celé zaseklo,“ řekl Pallós.

„Ale co se dá dělat. Věřím, že jsme tady strávili už tolik času, že klub padnout nenecháme. Nemá cenu házet flintu do žita,“ dodal.