V posledních dvou minutách byli vyloučeni tři hráči Pivína a kvůli potyčkám na tribuně zasahovala i policie.

Emoce ani tolik nebublaly přímo na hřišti, jako spíš v hledišti, kde slovní potyčky přerostly ve fyzické napadení.

„Bylo to tentokrát vyhecované víc mezi diváky než na hřišti, kde těch emocí moc nebylo. Mezi hráči to proběhlo ve sportovním duchu,“ řekl navzdory třem červeným pro své mužstvo pivínský kouč Jaroslav Svozil starší.

V Klenovicích by nejraději na celý zápas zapomněli a doufají, že se podobný incident opakovat nebude.

„Nechci se k tomu moc vyjadřovat, aby mě pak nějaký člověk nevláčel někde po sociálních sítích. Samozřejmě je tam několik jedinců, odhaduji tak osm až deset, kteří pak zkazí celý zápas. To, co se dělo na tribunách, nemá se slušným chováním nic společného. Chci na to zapomenout a přijmout do budoucna opatření,“ podotkl šéf klubu Stanislav Cetkovský.

"A ty jsi jako kdo, vole"

Utkání po většinu doby probíhalo standardně bez větších problémů. Klenovice vedly 2:1, ale Pivín dokázal šest minut před koncem vyrovnat a utkání tak směřovalo k penaltám.

V posledních dvou minutách ale přišly tři červené pro hostující celek.

První dostal v 88. minutě Jaroslav Svozil mladší za hanlivé urážky soupeře.

„To bylo trestuhodné. My jsme ho upozorňovali, že na nás budou rozhodčí přísnější, co se týče mluvení. On se ale neudržel, vyměňoval si s hráčem soupeře názory, padl tam nějaký hanlivý výraz a dostal rovnou červenou. Je to jeho chyba,“ neomlouval svého syna trenér Pivína Svozil starší.

Svozil junior se však neuklidnil ani při odchodu ze hřiště. Podle zápisu sudího Kryla odmítal pivínský kapitán opustit hřiště a předstíral zranění.

Když jej delegát vyzval k odchodu, počastoval ho Svozil slovy: „A ty jsi jako kdo vole.“

Vzápětí přišlo další vyloučení, tentokrát pro brankáře Fürsta, který dostal druhou žlutou za zdržování.

„Pořadatelé neměli za brankou nachystaný míč, tak si šel mimo hrací plochu pro balon. Jakmile se vracel, tak mu kopli druhý míč a on si s ním třikrát zažongloval. Ještě byl mimo hrací plochu, ale rozhodčí to bral za zdržování,“ viděl další červenou kartu pro hosty trenér Svozil.

Pivínští fanoušci? Jako Baníkovci

Třetí a nejkurióznější vyloučení následovalo jen o pár desítek sekund později, kdy Josef Makoš napadl jednoho z diváků.

Podle Svozila ale šel jeho svěřenec pouze chránit rodinného příslušníka.

„Jeden klenovický divák napadl našeho a jeho vnuk, který byl na hrací ploše, to uviděl a běžel chránit dědečka. Opustil hrací plochu a strčil do toho diváka. Takže je to sice oprávněná červená karta, ale lidsky ho chápu a vyčítat mu to nebudu,“ poznamenal Svozil.

Ten viděl potyčky na tribuně jen zdálky, takže celkovou situaci příliš hodnotit nechtěl.

„Znám pivínské fanoušky. Jsou hodně svérázní a ve svém slovníku jsou podobní asi jako Baníkovci. Slyšel jsem, že ta rvačka byla vyprovokovaná tím, že strčili našeho brankáře. Ale byl jsem na druhé straně hřiště, tak nechci nikomu křivdit,“ podotkl Svozil, jehož tým i bez vyloučeného brankáře vyhrál penaltový rozstřel a odnesl si z derby dva body.