První místo v tabulce, třiatřicet vstřelených branek v devíti zápasech. „Kvalita soupeře se potvrdila. Kdyby hráli divizi, tak v ní neprohrají,“ prohlásil trenér Karel Trnečka, jehož Slavonín v sobotu schytal od béčka Nových Sadů rekordní příděl 1:9.

Před lety přitom tým kolem Davida Škody, Tomáše Koppa nebo Milana Novotného slavil právě pod vedením Trnečky postupy. Tahle novosadská éra je ale u konce.

Úspěšná generace fotbalistů do které patří Dominik Richter, Jan Blaha, Jan Šuba, Lukáš Hodis nebo Adam Andreev již dává přednost zábavě v nižší soutěži před tvrdou dřinou.

„Tady hrajeme fotbal, který nás naplňuje. V divizi je to s prominutím holomajzna – rozhodují náhodné góly, standardky. Samozřejmě to je v divizi větší boj, ale není z toho radost,“ prohlásil David Škoda.

Zatímco béčko Nových Sadů se vyhřívá na čele tabulky, A-tým v divizní soutěži tápe. „Hráčům v béčku se daří, ale jsou pohodlní a nemají zájem se zapojit plnohodnotně do áčka. Jejich výpomoc jsme zkoušeli, ale pokud ti hráči nejsou v plném tréninkovém vytížení a nejsou v týmu áčka plnohodnotně, tak výkon nepodají. Tudy cesta nevede,“ ověřil si trenér divizního celku Rostislav Sobek.

Lodivod béčka Miroslav Lojka tak má k dispozici nadstandardní kádr. „Je to obrovská síla. Jsou to žáci od Karla Trnečky, který je vychoval na Sadech. Je radost s tímto týmem pracovat,“ usmíval se Lojka po triumfu v olomouckém derby.

Cíl je vyhrát, ne postup

Nové Sady B se z výhry nad Slavonínem radovaly až na třetí pokus.

„Derby nám před tím dvakrát moc nevyšlo, bylo to pokaždé 2:2. Teď už to bylo z naší strany daleko lepší. Sehranost je už vidět,“ všiml si David Škoda.

„My kluci, kteří jsme přešli z áčka do béčka, jsme sehraní, víme o sobě a fotbal šlape. V I. A třídě nám to funguje,“ vyprávěl spokojeně.

Cíl pro zbytek sezony je tedy jasný: „Máme ambici soutěž vyhrát, abychom z toho měli radost. Ale do krajského přeboru se určitě hrnout nebudeme, protože stárneme a ten kraj už je náročný. Je to rozhodnutí celého mančaftu,“ prozradil David Škoda.

Tato slova potvrdil i trenér: „Síla mančaftu je obrovská, ale my se chceme hlavně bavit fotbalem. A i v této soutěži jsou velmi kvalitní soupeři, což potvrdilo domácí derby s Holicí B, které jsme prohráli,“ upozornil Lojka.

V neděli dopoledne bude jeho tým hájit první příčku, na Nové Sady dorazí Čechovice.

Trnečkův Slavonín nechce hrát pouze o záchranu
Výsledek 1:9 je hrozivý, přesto trenér Slavonína Karel Trnečka nad týmem neláme hůl. „Byl to jediný zápas, kdy nás soupeř jasně přehrál. Ale v ostatních zápasech nás nikdo nepřehrál. Ani když jsme hráli s Čechovicemi, které jsou silné. Ale zase jsme byli kompletní, na rozdíl od zápasu s Novými Sady,“ porovnával trenér. Jeho tým je v tabulce I. A třídy, skupiny B na 10. pozici.
Ve zbytku podzimu má ale těžký los. „Bude to náročné, ale zase snad bude víc hráčů k dispozici,“ neskládá zbraně Trnečka.


Načítám tabulku …