„Rozpoložení v kádru je zatím dobré. Trénujeme poctivě a myslím si, že i v hlavách jsou kluci naladěni pozitivně. Žádný větší psychický dopad na ně sestup neměl," říká nový dubský kouč s tím, že se klubu podařilo také poměrně dost posílit: „Přišli zatím čtyři hráči. Lukáš Bundil a Zdeněk Kudlička z Brodku a Milan Jiruše z Tovačova. Dále jsme pak ještě z Vrahovic na půlroční hostování získali Daniela Petíka. Pozitivní také je, že nikdo neodešel."

A jelikož se kolotoč zvaný I. B třída, skupina A rozjede na plné obrátky již od příštího víkendu, je potřeba se na tento ostrý start pořádně připravit. Ze slov nového lodivoda ale vyplývá, že k žádnému podcenění nedojde.

„Začali jsme s přípravou 19. července rozdáním individuálních plánů. První oficiální trénink pak proběh o pět dní později. Od té doby trénujeme třikrát týdně," popisuje Koral aktuální dění v klubu. „Co se týče přípraváků, tak zatím jsme odehráli jen jeden, protože nám dva odpadly. Vyhráli jsme v něm 6:2 v Drahanovicích. Tuto neděli pak nastoupíme proti Haňovicím," dodal pak ještě.

V minulé sezoně, ve které Dub nad Moravou nastupoval v B skupině I. A třídy, získali svěřenci tehdy ještě kouče Hrabala pouhých osmnáct bodů za pět výher a tři remízy z celkového počtu 26 utkání. Ani skóre 51:102 nebylo ničím, čím by se dalo pochlubit. Není proto divu, že jako hlavní věc, na které musí jeho tým zapracovat, uvedl Koral obranu.

Fotbalisté Sulka Zábřeh na úvod přípravy remizovali se sedmnáctkou Sigmy Olomouc.
Zábřeh ulovil posilu z divize, klíčový hráč má ale namířeno do Šternberka

„Bohužel. V minulé sezoně byla opravdu špatná. A vlastně to bylo stejné i teď v Drahanovicích. Řekl bych, že právě tam je naše největší současná slabost a doufám, že v tom za ty necelé dva týdny, které nám zbývají, dokážeme udělat nějaký pokrok," vysvětluje.

Soutěž začnou Dubští již v neděli 13. srpna na půdě třetího celku minulé sezony z Ústí a následovat bude o týden později domácí utkání s Troubkami. S jakými ambicemi ale do nové, nižší soutěže, půjdou? „Požadavek na přímý postup zpět na mě vznesen nebyl. Spíš bych chtěl dát mužstvo dohromady a hrát v horních patrech tabulky. Nějaké přesnější cíle si pak s hráči řekneme po takové čtvrtém, pátém zápase. Takhle jsem to řekl i klukům a akceptovali to," uzavře Pavel Koral.