„Podzim byl pro náš klub velice úspěšný. Bohužel jsme byli nuceni zrušit dorosty, ale zase jsme ty kluky přesunuli do nově založeného béčka, které nyní hraje v šumperském okresu. Takže se zase až tak nestalo," popisuje předsezonní i současnou situaci klubu jeho sekretář František Snášel.

Tématem číslo jedna je ale pro olešnický klub jednoznačně A-tým, který se v této sezoně snaží konečně po čtyřech letech ovlivněných covidem a také následnou finanční krizí splnit původní cíl, kterým je postup do krajského přeboru. Právě pandemie zastavila jejich velký postup vpřed.

„Až na jeden výpadek v Pasece, kde jsme vedli a nakonec remizovali, jsme všechna utkání zvládli. S Pivínem to také byla plichta, tam ale na nás byli dobře připraveni. Všechno jsme to ale vynahradili v posledním utkání v Bernarticích, kde jsme vyhráli proti velice těžkému, běhavému a fyzicky zdatnému soupeři," libuje si.

Být favoritem není vždy výhoda

Hned nato ale připomíná i odvrácenou stránku, která se s rolí favorita neodmyslitelně váže. „V každém utkání jsme zkrátka museli vyhrát a týmy se na nás podle toho i připravily. To byl také důvod toho, že nám mnohdy trvalo déle, než jsme soupeře přehráli a dali mu první gól. Potom už se ale většinou ten rozdíl v kvalitě projevil naplno," vysvětluje.

I. A třída, sk. B: Hodolany - Nové Sady B (22.10.2023)
Béčko Nových Sadů bez trenéra? Tým chce trápit favority

„Navíc je škoda, že se na plac kolikrát ani nedostanou všichni, kteří by si to zasloužili. V některých zápasech to totiž nebylo rozhodnuté delší dobu a výsledek byl pro nás klíčový," dodal ještě k tomuto tématu.

Dobrého útočníka by chtěl každý

V Olešnici, která je součástí obce Bouzov, se po vzoru jiných úspěšných klubů rozhodli, že vítězný tým se nemění, a tak si hráči nebudou muset zvykat na nějakou hromadu nových tváří. „Nevím v tuto chvíli o žádných odchodech a co se naopak týče příchodů, snažíme se přivést nějakého kvalitního útočníka. Nebude to ale nic jednoduchého, protože takového by chtěl každý. Kádr by tak měl zůstat z naprosté většiny nezměněn," uvedl Snášel.

Chceme to uhrát bez prohry

Podzimní částí proletěla Olešnice naprosto bez sebemenších problémů. Z třinácti zápasů zvítězila v jedenácti případech a ve dvou, na hřišti nováčka z Pivína a aktuálně druhé Paseky, uhrála remízy. Na kontě tak má 35 bodů z 39 možných a její dominanci jen podtrhuje celkové skóre 54:7. Svou neporazitelnost by si tak chtěla logicky uchovat i na jaře.

„Hned v prvním kole máme doma Bernartice, což bude dost rozhodující. Když se tohle podaří, tak už se nám to dost přiblíží. Pak ještě bude záležet na zápase s Pasekou, kterou budeme mít čtyři kola před koncem. Kádr na to, abychom to dohráli bez prohry, rozhodně máme," říká.

Fotbalisté Rapotína doma porazili Čechovice 2:1.
Rapotín na podzim překvapil. Měli jsme i štěstí, říká Mura. Odejde v zimě?

Výš zatím nechceme

Po očekáváném postupu tak přijde konečně vytyčená meta. Tam už by ale, alespoň dle Snášelových slov, měl klub na nějakou delší dobu zůstat a ani v nejbližší budoucnosti by neměla být o nějakých dalších výzvách řeč.

„Krajský přebor byl cíl našeho sponzora a my se do něj snažíme už čtyři roky dostat. Nad ničím vyšším jsme zatím nepřemýšleli. I z toho důvodu, že jsme malá vesnice a je těžké tam sestavit třeba jen mládežnické mužstvo. Po finanční stránce jsme zatím v pohodě. Tuto sezonu máme pokrytou, i když samozřejmě nevíme, co přijde v příštím roce. Je ale jasné, že budeme muset posílit, abychom mohli hrát v první polovině tabulky. A i to bude vzhledem k dnešní nevyzpytatelné ekonomické situaci náročné," uzavřel František Snášel.