„Zápas se mi hodnotí špatně. Prohráli jsme vysokým rozdílem a dostali jsme obrovské množství branek. Domácí navázali na povedený úvod sezóny, když se hned v úvodu prosadili. Nějakým způsobem je to nakoplo,“ načal své pozápasové hodnocení olomoucký kouč Tomáš Janotka.

Domácí započali svou gólovou show už ve druhé minutě, kdy z úhlu vyslal míč na zadní tyč Lukáš Fila. O pouhých šestnáct minut později pak na něj navázal Justin Araujo-Wilson z Trinidadu a Tobaga a bylo to 2:0. Velice rušná pak byla poslední pětiminutovka první půle. Sigmě dal nejdříve naději snížením Štěpán Langer, Wilson pak svým druhým gólem vrátil Vysočině dvoubrankové vedení a to zase za pouhou minutu zrušil Jáchym Šíp. Do šaten se tak šlo za stavu 3:2.

„Vzpamatovali jsme se až v závěru poločasu, kdy se nám podařilo zkorigovat výsledek. Byli jsme blízko vyrovnání na 2:2, místo toho jsme ale dostali třetí gól. Ještě jsme ale na to dokázali reagovat,“ pokračoval trenér sigmáckého béčka.

A otevřená zůstala střelnice i po změně stran. Jakub Selnar v 60. minutě nejdříve z penalty na Trefila nevyzrál, míč se mu však odrazil na hlavu a z dorážky se už nemýlil. O tři minuty poději zahrávali pokutový kop i Hanáci, zkušený Michal Vepřek ale nadvakrát neuspěl. A tak přišel v 68. minutě trest, když olomouckého gólmana přeloboval Matúš Lacko. Ani to pak nebylo všechno. V 89. minutě zvýšil na čtyřbrankový rozdíl Senegalec Mame Tall a v nastaveném čase snížil na konečných 3:6 devatenáctiletý Matěj Mikulenka. Rezerva Sigmy tak z Jihlavy odjíždí s debaklem.

„Po změně stran jsme začali dobře. Měli jsme dobré akce. Na hraně faulu byl sražen Jáchym Šíp, ale sudí penaltu nezapískal. Naopak ji pískl na druhé straně. Poté jsme ale dostali příležitost ke snížení také, ale bohužel. Vzápětí jsme inkasovali počtvrté a už to bylo hodně živelné,“ lomil rukama olomoucký lodivod.

„Jsem obrovsky nespokojen s defenzivní činností. Musíme na tomhle jednoznačně zapracovat. Takové divoké přestřelky hrát nechceme,“ dodal Tomáš Janotka ještě na závěr.

Hanáci budou moci tento nepovedený zápas napravit již v neděli, kdy doma v rámci krajského derby přivítají celek Prostějova.

FC Vysočina Jihlava - SK Sigma Olomouc B 6:3 (3:2)

Branky: 2. Fila, 18. Araujo-Wilson, 44. Araujo-Wilson, 60. Selnar, 68. Lacko, 89. Tall – 40. Langer, 45. Šíp, 90+2. Mikulenka.

Rozhodčí: Julínek – Hurych, Pospíšil. ŽK: Langer, Trefil, Mikulenka (všichni OLO). Diváci: 607.

Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Vedral (C), Tonbul, Záhradnik (46. Chytrý) – Pešek, Lacko (80. Vítek) – Fila (71. T. Franěk), Tureček, Selnar (71. Ogiomade) – Araujo-Wilson (85. Tall). Trenér: David Oulehla.

Olomouc B: Trefil – Cahel (46. Slavíček), Jaja, Vepřek (C), Coufal (83. Bednár) – F. Uriča (46. Moses), Langer, Šíp (70. Mikulenka), Fabiánek (70. Fiala), J. Spáčil – Kramář. Trenér: Tomáš Janotka.