„Zápas to byl náročný, byli jsme na něj ale připraveni. Věděli jsme, že Táborsko je výborný tým s obrovskou ofenzivní silou. Na druhou stranu jsme také věděli, že mají nějaké mezírky v obraně a ty jsme chtěli využít. A to se podařilo. Vyhráli jsme 1:0 a připsali si důležité body do tabulky," zhodnotil ve zkratce průběh zápasu tento dvacetiletý borec, který si v něm připsal svůj už pátý gól v sezoně.

Toho docílil v 58. minutě a nutno říci, že po krásné akci. Mikulenka s míčem totiž doběhl až před vápno, kde se zbavil obránce, seběhl si doleva a následnou ranou poslal míč k tyči a do protipohybu gólmana Pastornického.

„Spáča (kapitán Jiří Spáčil) mi nahrál, míč jsem ale nestihl a říkal si, že budu muset zabrat. Dokázal jsem jej ale vybojovat a následně se mi tam nějakým způsobem otevřela cesta. Vzal jsem to tedy na sebe. V hlavě jsem měl, že to zkusím někomu posunout, nakonec jsem ale vystřelil a jednomu z hráčů prošel míč mezi nohama a pak před brankářem i tak trochu poskočil. Měl jsem tedy i kapku štěstí. Jsem za to rád," popsal onen klíčový okamžik.

FNL: Sigma Olomouc B - Táborsko (5.5.2024)
FOTO: Neskutečné! Béčko Sigmy vyhrálo pošesté v řadě a jde na třetí místo

Olomoucké béčko právě prožívá své bezesporu nejlepší historické okamžiky. Od začátku jara prohrálo jen jednou, porazilo lídra z pražské Dukly, během dubna neztratilo ani bod a květen začalo další výhrou nad soupeřem usilující minimálně o baráž o nejvyšší soutěž.

„Jsme spokojeni, díky čemuž se nám chodí dobře i na tréninky. I atmosféra je tady vynikající. Zapojuje se i hodně mladých hráčů. Když přijdou, tak si je vezmeme k sobě a vysvětlíme jim, co mají hrát. I když přijde někdo z áčka, tak se začlení hned. V tomhle ohledu to u nás fakt funguje. A samozřejmě nemohu zapomenout na roli trenéra Janotky, tomu patří největší díky," přiblížil Mikulenka současnou atmosféru v kabině.

A brzy může být klidně ještě o stupínek lépe. V tabulce je totiž olomoucká rezerva na třetím místě pouze jeden jediný bod za druhým Vyškovem, který však na jaře spíše ztrácí. V minulém kole dokonce prohrál na půdě o záchranu bojující Viktorie Žižkov. Už zítra pak svěřenci Tomáše Janotky zajíždějí na hřiště sedmé Vlašimi a ne úplně ve formě hrající Jihomoravané budou hostit nevyzpytatelnou Jihlavu. Druhé místo tak visí ve vzduchu.

„Náš cíl je skončit do třetího místa a výsledky ostatních nám hrají do karet. Druhé místo by ale bylo super," říká Matěj Mikulenka a na úplný závěr dodává: „Musím říct, že nám velice pomohlo povedené zimní soustředění v Turecku. Měli jsme tam těžké zápasy se zahraničními týmy místo toho, abychom zůstali doma a hráli proti těm, které potkáváme pořád. Za to chci poděkovat i vedení."