„Chtěli jsme hrát na trávě, ale nenašli jsme vhodné hřiště. Jsme rádi, že jsme mohli hrát v Holici, umělka je tady dobrá. Z tohoto pohledu zápas splnil účel, jsem spokojený s výkonem i výsledkem,“ hlásil prostějovský trenér Oldřich Machala.

Skóre zápasu otevřel hned ve 3. minutě Jan Vošahlík – fotbalista, který se vrací do formy po těžkém zranění kolena a před paběrkováním v Teplicích dal přednost angažmá v druholigovém Prostějově.

„V Teplicích mi řekli, že po tom zranění mi ani nedají šanci… v kádru bych byl, ale hrál bych minimálně. Takže jsem zvolil tuhle cestu, abych mohl hrát,“ vysvětlil ofenzivní fotbalista, který dál myslí na nejvyšší soutěž.

„V létě se chci vrátit do první ligy. Nikde ale není napsané, že tady nezůstanu delší dobu.“

Příchod střelce z FORTUNA:LIGY je pro Prostějov, který ze všech účastníků druhé ligy na podzim nasázel nejméně branek, skvělou zprávou.

„Byla to rychlovka. Honza nám kádr herně zkvalitní, očekáváme od něj zkušenost a góly. Je to útočník nebo podhrotový hráč, teď všem ukázal, že to fotbalista je, jenom si musí trochu zvyknout a potvrdit to samozřejmě taky ve druhé lize,“ prohlásil kouč Machala.

Našla se náhrada za Brédu

Ještě před pár dny mu přitom do zpěvu příliš nebylo, hanácký tým totiž přišel o gólmanskou jedničku Miloslava Brédu.

„Bréda se zranil dva dny před tím, než vypršel přestupní termín. Bylo to hektické, ale máme nového brankáře a jsem rád, že se to povedlo udělat. Jméno ale necháme až na příští týden,“ oddechl si Machala, který už tak s větším klidem vyhlíží první březnovou neděli a zápas na Žižkově.

„První zápas na Žižkově pro nás bude velmi důležitý. Pokud ho zvládneme, tak si myslím, že jsme zachránění. Ale víme, co nás tam čeká,“ poznamenal Machala, kouč 12. týmu druholigové tabulky.

1. SK Prostějov – ČSK Uherský Brod 7:0 (3:0)

Branky: 80., 87. Ševčík, 3. Vošahlík, 5. Zapletal, 15. Sus, 69. Koudelka, 82. Fládr.
Prostějov I. poločas: Mucha - Slaninka, Janíček, Sus, Pernackij - Zapletal, Žikol, Polák, Koudelka - Vošahlík – Kroupa. II. poločas: Mucha (72. Peka) - Zapletal, Janíček, Sus, Machynek - Koudelka, Polák (68. Pančochář), Pernackij, Šteigl - Vošahlík (68. Fládr) – Ševčík. Trenér: Oldřich Machala.