Bez brankáře Tomáše Digani, záložníka Jiřího Spáčila, který nemohl hrát pro stopku za čtyři žluté karty, a útočníka Jana Fialy nastoupila rezerva Sigmy Olomouc do utkání v Táborsku. Všichni zmiňovaní totiž figurovali v nominaci áčka pro ligové utkání proti Mladé Boleslavi (4:0).

A na týmu trenéra Tomáše Janotky se absence podepsaly. Hotovo bylo hned po první půli, ve které hosté inkasovali čtyřikrát. První úder zasadil Sigmě hlavou Šašinka už ve dvanácté minutě a po půl hodině hry zvyšoval po rychlém brejku Bláha už na 2:0.

Aby toho nebylo málo prosadil se do přestávky ještě Kateřiňák a v nastaveném čase první půle dorazil do brány po rohu čtvrtý gól Koné.

„Táborsko nás vyučovalo z produktivity. Ač byla první půle vyrovnaná, tak dalo z pěti šancí čtyři branky. My jsme nedokázali naše akce v útočné fázi dohrávat a naším nedůrazem v pokutovém území jsme dali soupeři šanci na skórování,“ hodnotil olomoucký lodivod Tomáš Janotka.

Po hodině se dostali na plac také hráči, kteří se vrací po zranění Vojtěch Křišťál a Yunusa Muritala. S nimi dostal šanci také František Matys. Právě Muritala měl příležitost hlavou, ale nesnížil. Naopak v 72. minutě přišla pátá branka Táborska, když přidal svůj druhý gól v utkání Kateřiňák.

V osmdesáté minutě přidal šestou trefu svého celku Svatek a Olomoučtí museli kousat debakl. V samotném závěru ale dokázali porážku alespoň částečně zkorigovat.

Nejprve se z dálky trefil Štěpán Langer a v nastavení přidal druhý úspěch Hanáků Mikulenka. Po porážce je olomoucké béčko na čtrnácté pozici FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

„Naše ztráta v poločase byla velká, ale v kabině jsme si řekli, že to dohrajeme se ctí. Herně to bylo dál vyrovnané, výkon nebyl špatný, ale jakmile se Táborsko dostalo k pokutovému území, tak nás trestalo. Byla vidět herní vyzrálost zkušených hráčů domácích. Cením si toho, že jsme to nezabalili a v závěru dvěma góly korigovali výsledek na 2:6, ale už to bylo samozřejmě pozdě. Pozitivem byl návrat hráčů po zranění ať už to byl Křišťál, Grečmal nebo Hadaš,“ uzavřel Janotka.

FC SILON Táborsko – SK Sigma Olomouc B 6:2 (4:0)

Branky: 37. a 72. Kateřiňák, 12. Šašinka, 30. Bláha, 46. Koné, 80. Svatek – 84. Langer, 90.+1 Mikulenka.

Rozhodčí: Vokoun – Pochylý, Žurovec. ŽK: Varačka, Dordič – Slavíček, Langer, Křišťál, Janotka (trenér). Diváků: 753.

Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Foltyn, Koné, Tusjak – Bláha (76. Sylla), Kateřiňák, Skopec (83. Zeman), Dordič (83. Sojka) – Varačka (64. Kalousek), Šašinka (76. Svatek). Trenér: Roman Nádvorník.

Olomouc B: Koutný – Slavíček (61. Křišťál), Bednár, Vepřek F. (61. Matys), F. Uriča – Amasi (80. Grečmal), Přichystal (61. Muritala), Langer, Fabiánek, Šíp (80. Hadaš) – Mikulenka. Trenér: Tomáš Janotka.