Poprvé od 14. srpna a duelu se Spartou se vrátil do zápasu brankář Matúš Macík, který tak, zdá se, vyléčil dlouhotrvající zranění. Čisté konto držel 32. minut, kdy jej překonal Zavadil a lídr Moravskoslezské fotbalové ligy vedl.

Ještě předtím se mohli prosadit domácí Vaněček a Galus, ale ani jednomu se to nepovedl. Právě vytáhlý forvard si rozdělil po poločase se Zlatohlávkem. Už více než hodinu zvládl slovenský bek Juraj Chvátal, celý zápas odehrál Jiří Spáčil a oba jsou tak na dobré cestě při návratu po zranění.

Vytáhlý slovenský brankář odchytal poločas, než jej vystřídal mladý Tadeáš Stoppen, který už ve zbytku duelu neinkasoval. V největších šancích Chwaszcz a Votava bránu minuli.

Za vyrovnáním se tak snažili jít olomoučtí fotbalisté. Ránu Langera vyrazil Dostál, který stejně tak deset minut před koncem vychytal ve velké šanci Slavíčka, k němuž se dostal po ose Uriča, Zlatohlávek.

Sigma se ale přece jen branky dočkala. V 82. minutě našel Zlatohlávek Slaměnu a ten gólmana Hanácké Slavie dokázal prostřelit.

Nakonec mohlo jít o vítěznou generálku. V závěru totiž ještě ve velké šanci napálil Uriča tyč.

„Kluci zápas odjezdili do poslední minuty. Je škoda, že se nám v závěru nepodařilo zápas strhnout na naši stranu. Měli jsme hodně šancí… Slavíček šel ze strany, Uriča nastřelil tyčku, v zajímavých šancích byli i Fiala a Zlatohlávek. Soupeř ale měl také své příležitosti, v obraně jsme měli drobná okénka. Některé šance soupeře vznikly po našich chybách. Míč nám občas odskočil, někdy jsme situaci podcenili,“ hodnotil duel trenér Sigmy Augustin Chromý.

Za týden už půjde o ostré utkání. Rezerva Sigmy začne jarní pouť F:NL na hřišti Opavy, kde se představí v sobotu v 15 hodin.

SK Sigma Olomouc B – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:1 (0:1)

Branky: 82. Slaměna – 32. Zavadil

Sigma: Macík (46. Stoppen) – Chvátal (63. Galus), Bednár, Vepřek, Galus (30. Slavíček) – Šíp (63. Uriča), Hadaš (63. Fiala), Spáčil, Israel (46. Slaměna), Langer (63. Kramář) – Vaněček (46. Zlatohlávek). Trenér: Augustin Chromý.