„Po poločase, kdy to bylo 3:0, to vypadalo opravdu hezky, ale hotovo ještě určitě nebylo. Do druhého poločasu jsme pak nevstoupili úplně dobře a soupeř se klidně mohl chytit nějakým jedním gólem. A to jsme rozhodně nechtěli dopustit. Museli jsme tedy bojovat až do úplného konce," popisoval 23letý záložník a kapitán týmu klíčové momenty zápasu a dodal: „Věděli jsme také, že proti nám stojí velmi mladí fotbalisté, kterým moc nechutná důraz. Snažili jsme se jim tedy hru co nejvíce znechutit."

Sigmácká rezerva zažívá něco, co není příliš běžné ani u áček, natož pak u B-týmů působících ve druhé nejvyšší soutěži. Už v osmi zápasech v řadě totiž její hráči nepoznali nic jiného než tříbodové vítězství a celkově pak z dvanácti jarních utkání vyhráli desetkrát, k čemuž přidali i bod za remízu na Žižkově. Jedinou prohru pak paradoxně Janotkovi svěřenci zapsali pouze v krajském derby na hřišti ještě stále o záchranu bojujícího Prostějova.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Jejich náskok na třetí Vyškov je tak už pětibodový a dvě kola před koncem navíc ztrácí stejný bodový počet i na první a již jistotu postupu držící pražskou Duklu. Existuje tedy stále matematická šance, že pokud by svěřenci Petra Rady třeba už propadli slavení, mohli by toho Hanáci využít a celou soutěž nakonec i vyhrát.

FNL: Sigma Olomouc B - Sparta Praha B (13.5.2024)
FOTO: Pohádka pokračuje! Béčko Sigmy si poradilo i s rezervou Sparty

„Vůbec nevím, jestli tady někdy dříve ve druhé lize podobná série byla. Spíše ale asi ne. Nemohu teď k tomu říct nic jiného, než že je to prostě sen. A jestli můžeme skončit první? No, je to možné. Naším hlavním cílem je ale v obou zápasech vyhrát a udržet to druhé místo. To by bylo super," říká.

Tento mladý olomoucký talent si v letošní sezoně připsal i jedenáct startů za prvoligové áčko a jeden poločas absolvoval i minulou neděli v zápase proti Hradci Králové, po kterém Olomoučanům skončila sezona plná trápení. Nabízela se tedy otázka, zda se více těšil na utkání prvoligové nadstavby, anebo na prestižní druholigový souboj B-týmů.

„Určitě na Hradec. Jsem rád, že můžu naskakovat do ligových zápasů. To jsou totiž dvě naprosto odlišné věci. Na druhou stranu jsme nyní porazili Spartu, byť jen béčko. A po dnešku už si můžeme opravdu říct, že jsme to nejlepší béčko v republice. Jsme za to obrovsky rádi a byť ta cesta bolela, chutná to opravdu sladce," usmál se.

Velkou nevýhodou ligových rezerv je, že v podstatě stále nastupují do svých zápasů v dost pozměněných sestavách, kvůli čemuž se pak dostavuje výsledková nestabilita. To ale letos na jaře rozhodně není případ Hanáků. V čem to tedy vězí?

„To kdybychom věděli, tak bychom tu informaci mohli prodávat," směje se Štěpán Langer. „Je tady nad námi asi nějaké kouzlo. Je to zkrátka úžasná cesta a my si to jenom vychutnáváme. Asi se nám vrací to, jak každý maká na sto procent a ukazuje se, jaký jsme tým. Jak v kabině, tak i na hřišti," uzavřel.