Hanáci postupem času začali získávat územní převahu, se kterou ruku v ruce začaly přicházet i šance. A z nich se 325 přítomných diváků dočkalo i přísunu dvou branek. Nejdříve se ve 35. minutě po vysunutí od spoluhráče prosadil přízemní střelou okolo gólmana Ebrima Singhateh a minutu před přestávkou poslal olomouckou rezervu do dvoubrankového vedení Jan Fiala.

„Zápas se odvíjel tak, jak jsme očekávali, že budeme muset hodně dobývat kroměřížský obranný val. Nebyl jsem ale spokojený s naším výkonem v prvních zhruba 35 minutách. Hráli jsme totiž pomalu, neměli jsme zrovna moc výrazný pohyb a nedokázali jsme najít recept na překonání obrany," hodnotil průběh zápasu kouč Tomáš Janotka.

Skvělý vstup do druhé půle pak předvedli hosté, kteří při dvou standardkách prokázali stoprocentní úspěšnost a zásluhou Jiřího Oulehly a Nicolase Martinka srovnali v rozmezí 56. a 60. minuty s Hanáky krok. To však v naprosté pohodě hrající Sigmu ani omylem k zemi nesrazilo, pokračovala totiž i nadále ve svém sebevědomém výkonu a už po dalších pěti minutách se po rohu prosadil Yunusa Muritala.

1. SK Prostějov - MFK Vyškov
Zbabělý výkon Prostějova. Proti oslabenému Vyškovu nemá ani bod

Olomoučané pak i nadále zůstávali převážně na své útočné polovině a v minutě 77. jim nádherným způsobem vrátil dvoubrankový náskok Matěj Mikulenka. Zbytek utkání se už spíše jen dohrával.

Zdroj: Deník/David Kubatík

„I když jsme vedli, stále jsem na hráče apeloval, že se jejich výkon musí zlepšit. Bohužel jsme pak dostali dva góly ze dvou standardek. Obrovsky chci ale ocenit, jak se tým i po takové facce zvedl, prokázal sílu i charakter a dovedl zápas k nesmírně důležitému a hlavně zaslouženému vítězství," doplnil ještě na závěr svého hodnocení Tomáš Janotka.

Sigmácká rezerva má tak po páté výhře ze sedmi jarních kol na svém kontě 36 bodů, které ji v tabulce katapultovaly už na čtvrtou pozici, pouhé dva body za třetí Táborsko a naopak dva body před pátou Chrudim. V příštím kole, které odehrají v sobotu 20. dubna, se Janotkovi svěřenci vydají do Brna, přesněji pak na půdu šesté Líšně.

SK Sigma Olomouc B - SK Hanácká Slavia Kroměříž 4:2 (2:0)

Branky: 35. Singhateh, 44. Fiala, 65. Muritala, 77. Mikulenka – 56. Oulehla, 60. Martinek.

Rozhodčí: Trska - Dresler, Vyhnanský. ŽK: Israel, 40. Amasi, Hadaš, Muritala, Šíp – Houser, Silný, Cupák, Fulnek. Diváci: 325.

Olomouc B: Digaňa – Slavíček, Dohnálek, Matys, Elbel – Amasi (61. Šíp), Israel (46. Muritala), Langer – Mikulenka (84. Cahel), Fiala (90+5. Fabiánek), Singhateh (61. Hadaš). Trenér: Tomáš Janotka.

Kroměříž: Gergela – Oulehla, Fulnek, Zavadil, Matoušek (83. Kiška) – Cupák, Machalík (83. Vincour), Hrdlička (74. Dočkal), Houser (87. Jaroň) – Silný, Martinek (74. Kudela). Trenér: Martin Onda.