„Jsme spokojeni jak s výsledkem, tak I s výkonem. Na hřišti jsme předvedli dominantní výkon a zvítězili jsme naprosto zaslouženě. Už to, že jsme Opavu nepustili ani do jedné brankové příležitosti, o něčem svědčí,” usmíval se po zápase spokojený kouč Tomáš Janotka.

První poločas, i přes značnou územní převahu domácích, nepřinesl ani jednu střelu na bránu. Nedostavila se, až na pár světlých výjimek, ani žádná fotbalová krása. Proto nemohlo nikoho překvapit, že se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

„Po změně stran se obraz hry nijak dramaticky nezměnil, jen se územní převaha přelila na kopačky Slezanů. I přesto ale z jejich strany žádné brankové příležitosti nepřicházely a jejich početný kotel příznivců začínal být nervózní. A bylo mu ještě hůř v 51. minutě, kdy sudí po faulu ve vápně nařídil proti Opavě penaltu. K té se pak postavil Pavel Zifčák a chladnokrevně proměnil.

Zbytek zápasu si už Hanáci pohlídali povětšinou s míčem na kopačkách a připsali si tak na jaře již třetí vítězství. Celkově tak mají v tabulce 30 bodů a posunuli se na sedmou příčku. V rámci příštího kola se Janotkovi svěřenci vydají v pátek na půdu svého tabulkového souseda z Příbrami.

Divize E: HFK Olomouc - Všechovice (6.4. 2024)
FOTO: Holice protrhla střeleckou smůlu a zaslouženě doma porazila Všechovice

„V závěru jsme čelili nějakým nákopům, které jsme však úspěšně uskákali. Musím kluky pochválit za skvělé nasazení, za výbornou pracovitost a vůbec za chuť, se kterou hráli. Soupeř měĺ za sebou sice náročný pohárový zápas proti Spartě, to ale nemění nic na tom, že máme zasloužené tři body. Je to také důležitý krok za záchranou soutěže. Jsme v podstatě tam, kde jsme si ani nesnili,” uzavřel Tomáš Janotka.

SK Sigma Olomouc B - SFC Opava 1:0 (0:0)

Branka: 51. Zifčák (pen.).

Rozhodčí: Bělák - Líkař, Mojžíš. ŽK: Langer, Elbel – Kopečný, Hýbl, Haitl. Diváci: 401.

Olomouc B: Digaňa – A. Uriča, Dohnálek, Ventúra, Elbel (70. Slavíček) – Matys, Langer (70. Muritala) – Zifčák (60. Hadaš), Israel, Šíp (88. Emmanuel) – Fiala (60. Mikulenka). Trenér: Tomáš Janotka.

Opava: Richter – Kopečný, Janoščín, Srubek, Hýbl – Omale, Blecha (71. Haitl) – Málek (86. Helebrand), Rataj (78. Kim), Rezek (47. Kadlec) – Ondráček (47. Marzuq). Trenér: Miloslav Brožek.