V sestavě olomouckého béčka byli mimo jiné Jáchym Šíp s Filipem Slavíčkem, kteří neodcestují s áčkem na soustředění do Turecka, letní posila prvoligového týmu Martin Košťál či navrátilci z hostování ze třetí ligy Jakub Coufal s Matějem Vymětalíkem. Většinu zápasu odchytal Tadeáš Stoppen, který ale figuruje v nominaci áčka na soustředění.

„Zápas nechci hodnotit z herního hlediska. Odehráli jsme zápas po více než měsíci. Kluci dostali své úkoly, které víceméně plnili. V některých situacích si ale představuji trochu jiné defenzivní a soubojové chování u některých hráčů. S tím se ale potýkáme dlouhodoběji,“ řekl na úvod kouč Sigmy Augustin Chromý.

Tomu chyběli zraněný Mikulenka či nemocní Grygar s Langerem. „Do příštího duelu snad budou v pořádku, aby nás bylo více. Měli bychom být silnější a mít větší možnost pro prostřídání. Nacházíme se totiž v kondiční fázi přípravy a nechceme hráče přetěžovat,“ objasnil Chromý.

Na umělé trávě v Řepčíně čekali diváci v chladném počasí na gól téměř půl hodiny. Druholigový favorit se prosadil ve 27. minutě, kdy Jáchym Šíp udělal kličku brankáři a z úhlu následně trefil odkrytou bránu.

Ještě předtím kroutil míč do šibenice Slaměna, ale brankář jeho pokus vyrazil, neujala se ani střela Fialy. Na druhé straně neměl příliš práce brankář Tadeáš Stoppen, jelikož jeho spoluhráči drželi územní převahu, ale do dalších šancí se v úvodním dějství nedočkali.

Roh béčka Sigmy | Video: Michal Muzikant

Po změně stran se přece jenom také třetiligový celek dostal ke slovu a Stoppen musel vytáhnout zákrok proti jedné ze střel. V další velké šanci hosté přestřelili.

Zvýšit náskok mohl opět Šíp, který se z pravé strany proháčkoval až do vápna, mohl přihrávat Fialovi, ale volil střelu, brankáře překonal, ale zastoupil jej jeden z obránců.

Přesto se rychlonohý fotbalista druhé branky dočkal. V 67. minutě šel do úniku a tváří v tvář brankáři uspěl.

„Jsem rád, že se Jáchym prosadil, škoda, že se ještě netrefil Fiala, protože byl aktivní a měl tam dobré šance,“ uzavřel kouč Sigmy.

Na úspěšný vstup do zimní přípravy bude chtít rezerva Hanáků navázat v sobotu proti béčku Slovácka. Utkání startuje v Řepčíně v 10 hodin.

SK Sigma Olomouc B – SK Kvítkovice 2:0 (1:0)

Branky: 27. a 67. Šíp

Sigma B: Stoppen (62. Bílý) – Slavíček (46. Grečmal), Coufal (46. Bednár), Vepřek (72. Galus), Galus (46. David) – Fabiánek (72. Fabiánek), Slaměna – Košťál (46. Vymětalík), Uriča (72. Coufal), Šíp (72. Košťál) – Fiala. Trenér: Augustin Chromý.