O tři dny později než ligové áčko vyběhli v novém roce na hřiště poprvé také hráči olomouckého béčka. Místo asistenta trenéra Tomáše Palinka bude mít Augustin Chromý k ruce Davida Bernatíka.

Do přípravy se s druholigovým celkem zapojili také Štěpán Smolka, Matěj Vymětalík či Jakub Coufal, kteří strávili podzimní část sezony na hostováních. Dobrou zprávou je, že se po zranění vrací také Patrik Slaměna, který podstatnou část úvodní poloviny sezony chyběl. „Absolvoval s námi již tréninkový blok na konci minulého roku,“ prozradil pro klubový web kouč Augustin Chromý.

Hanáci totiž navazují na „předpřípravu, kterou absolvovali v prosinci. Po posledním mistrovském utkání totiž měli hráči béčka desetidenní volno a následně měli na programu silový a kondiční blok. Tvrdá práce je čeká také v prvním měsíci roku 2023.

„Budeme se věnovat hodně kondici a všestranné přípravě,“ řekl Chromý.

První mistrovské utkání má béčko na programu až na začátku března na půdě Opavy. Do té doby sehraje deset přípravných duelů a většinu z nich sehraje v Řepčíně. Většina soupeřů je ze třetí ligy, ale béčko změří síly také například se slovenskou Žilinou či druholigovými celky Jihlavou a Prostějovem.

„Hráče nesmíme během dlouhé přípravy přetížit. Musí být schopní trénovat, proto jsme do plánu zařadili také futsal, gymnastiku nebo plavání,“ uzavřel Augustin Chromý.

Už v úterý pak čeká jeho svěřence první přípravný duel. V Řepříně se od 11.30 utká s Kvítkovicemi.

Program zimní přípravy B-tým:

10. ledna, 11.00: Sigma B – Kvítkovice (Řepčín)

14. ledna, 10.00: Sigma B – Slovácko B (Řepčín)

21. ledna, 10.00: Sigma B – Uničov (Řepčín)

28. ledna, 10.00: Sigma B – Frýdek-Místek (Řepčín)

4. února, 10.00: Sigma B – Rosice (Řepčín)

7. února. 11.00: Jihlava – Sigma B

11. února, 10.00: Sigma B – Prostějov (Řepčín)

14. února, 10.00: Zlín B – Sigma B

18. února: Žilina – Sigma B

25. února, 10.15: Sigma B – Kroměříž (hř. č. 2)