V úvodní půl hodině měla Sigma jeden náznak šance, ale Fiala na Elbelův centr těsně nedosáhl. Mimo skončila střela na druhé straně, stejně tak minul Fall, který šel z úhlu sám na Digaňu.

V úvodní půli branka nepadla, do druhé nastoupila Příbram svým náporem, ale žádná velká šance z toho nebyla. Brejk na druhé straně zhatil brankář Melichar, když přečetl přihrávku Fialy na Hadaše.

„Hrál se vyrovnaný zápas, který byl soubojový. Příbram hrála jednoduše a přímočaře, snažila se usadit na našem území, ale kluci se s tím srovnali. Na počet šancí to bylo vyrovnané,“ hodnotil utkání trenér béčka Sigmy Tomáš Janotka.

Rozhodnutí přišlo až v samotném závěru. Jeden z hráčů domácích totiž srazil střelu Jáchyma Šípa a ten se tak mohl radovat z vítězného gólu. Šíp dal čtvrtou branku ve čtvrtém duelu. Naprázdno vyšel z posledních čtyř zápasů pouze v tom minulém proti Opavě.

Ladislav Minář
Sigma vyplatila agentům čtyřnásobně víc než rok předtím, trumfla i Baník

„Je produktivní a efektivní. Aktuálně je naším nejlepším střelcem, dal už sedm gólů. Lepí mu to a dokáže zúročit svoji střeleckou aktivitu, jsme šťastní, že dává rozhodující góly,“ řekl k Šípovi Janotka.

Rezerva Sigmy se díky třem bodům posunula na páté místo. Naopak Příbrami nepomohla ani změna trenéra a pod Romanem Bednářem se bodů nedočkala.

„S výsledkem jsme obrovsky spokojeni. V Příbrami se nehraje lehce, je to sladká výhra nad ambiciózním celkem. Nečekal jsem, že budeme v tabulce takhle vysoko. Kluci zaslouží vyzdvihnout za to, jakým způsobem zvládají jarní část. Je skvělé, že máme bodový polštář, tlak na tým je nižší a máme šanci dívat se nahoru,“ uzavřel Janotka. Béčko Sigmy ztrácí na barážové třetí místo pouhé tři body.

Zdroj: Deník/Ondřej Jícha

FK Příbram - SK Sigma Olomouc B 0:1 (0:0)

Branka: 90+3. Šíp.

Rozhodčí: Ulrich - Pečenka, Kotalík. ŽK: Fall, Švestka, Novotný - Dele, Digaňa. Diváci: 696.

Příbram: Melichar – Fišl, Jahić, Dav. Krch (46. Hošek), Dudl (77. Coňk) – Hušbauer – Nečas, Antwi (46. Švestka), F. Matoušek, Fall (84. O. Novotný) – P. Hašek (68. Andronikou). Trenér: Roman Bednář.

Olomouc B: Digaňa – Dohnálek, Šíp, Zifčák (46. Hadaš), Cahel, Israel, Mikulenka (79. Muritala), Slavíček (73. Amasi), Fiala, Elbel, Langer. Trenér: Tomáš Janotka.