Dvě posily z áčka Ebrima Signghateh a Jan Fortelný, kteří nemůžou nastoupit v nejvyšší soutěži proti Slavii, měl k dispozici v Líšni trenér Sigma Olomouc B.

Duel však pro Hanáky nezačal ideálně. Hned ve čtrnácté minutě sice gólman Koutný lapil šanci Dziubovi, ale míč dorazil Sokol a Líšeň vedla. Béčko Sigmy si následně vytvořilo do poločasu čtyři zajímavé příležitosti, ale dvakrát Singhateh, jednou Langer a ani Slavíček neuspěli.

„Vstup do utkání měla lepší Líšeň a asi po zásluze šla do vedení. Myslím si ale, že jsme byli fotbalovější a silnější v kombinaci v rámci celého zápasu. V prvním poločase jsme měli více ze hry, ale střelecké příležitosti si vytvořily oba týmy. Klukům jsem říkal v poločase, ať jsou trpěliví, že potřebujeme být v kombinaci trochu rychlejší a šance přijdou,“ hodnotil trenér Sigmy B Tomáš Janotka.

FNL: 1. SK Prostějov - Táborsko (13.4.2024)
Snad nespadneme zase na dno, věří Prostějov. Klíčový duel bez nejlepšího střelce

Po změně stran se opět vytáhl Koutný v šanci proti střele Lutonského. Poté viděl během pár minut dvě žluté karty domácí Polášek a Líšeň šla do oslabení.

V 73. minutě poslal Tomáš Janotka na hřiště Matěje Hadaše a tomu stačily dvě minuty, aby svojí levačkou vyrovnal na 1:1. V 81. minutě pak dokonal obrat Jan Fortelný, který si po závaru našel odražený míč a napálil jej do sítě.

„Byl to oboustranně kvalitní zápas. Nakonec se potvrdilo, co jsem říkal o přestávce. Zlomovým momentem byl skvělý zákrok Honzy Koutného na brankové čáře. Od té chvíle jsem věřil, že zápas zvládneme. I s ohledem na to, že tým Líšně pak dohrával v deseti.

Po čtvrté výhře v řadě si Hanáci udrželi nejlepší formu v soutěži. V tabulce zůstala rezerva ligové Sigmy čtvrtá, ale už má stejně bodů jako třetí Táborsko.

Sigma v Belmondu

Hráči béčka se tak můžou těšit na slíbenou odměnu. Po středečním vítězství nad Kroměříží je totiž trenér Tomáš Janotka motivoval. „Teď bude regenerace, není prostor po noční život. Když to zvládneme v Líšni, tak vám koupím vstup do Belmonda a možná i welcome drink,“ říkal v kabině.

A co slíbil, to splnil. Po dalším vítězství vytáhl z kapsy pět tisíc korun a položil je v euforii na stůl. „Věřil jsem nám, byl jsem v bankomatu a něco vybral. Je potřeba si odpočinout po náročném programu fyzicky i psychicky. Budeme mít dva dny volna. Všichni ale ví, jak se mají chovat,“ uzavřel.

SK Líšeň - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0)

Branky: 14. Sokol - 75. Hadaš, 81. Fortelný.

Rozhodčí: Batík - Hájek, Pfeifer. ŽK: Aldin, Polášek, Vajner - Fiala, Muritala, Langer. ČK: 62. Polášek (L.). Diváci: 408.

Líšeň: Šulla - Jeřábek, Sokol (75. Rolínek), Dziuba (86. Rimovics), Aldin (86. Hapal), Mionič, Polášek, Tauš (59. Raab), Čermák, Lutonský, Jokovič. Trenér: Petr Maléř.

Sigma B: Koutný - Dohnálek, Cahel, Mikulenka, Slavíček, Fiala, Fortelný (88. Fabiánek), Elbel, Muritala, Langer (73. Hadaš), Singhateh (73. Moses). Trenér: Tomáš Janotka.