„Není to výmluva, ale na úvod bych chtěl říct, že na takovém terénu se nedá hrát fotbal. To jsem za celou kariéru nezažil. I z tohoto důvodu to pak nebyl fotbal, ale nakopávaná," stěžoval si holický kouč Jiří Derco.

Domácí začali zápas lépe a už v jedenácté minutě otevřel skóre Daniel Rolinc. Výsledkem 1:0 pak první poločas také skončil. „Při první gólu nás soupeř ztrestal za náš nedůraz při standardní situaci. Při našich následných pokusech o zakončení se pak ukazovala naše nekvalita. Byli jsme při nich absolutně neškodní," dodal Derco.

Ve druhém poločase pak přidal druhou všechovickou branku pouhou minutu před svým vystřídáním Matěj Helešic a rozhodl tak o konečném výsledku tohoto zápasu, který zní 2:0.

„Pro nás to jsou důležité tři body. Byť jsme totiž v předchozích zápasech nehráli špatně, tak jsme dostávali spoustu laciných gólů. Hodně jsme se tedy zaměřili na defenzivu," komentoval zápas i domácí lodivod Lubomír Kubica.

„V prvních minutách jsme byli lepším týmem, z čehož pramenil i ten gól. Potom jsme sice trochu polevili a přenechali iniciativu Holici, do žádných velkých šancí jsme ji ale nepustili," liboval si.

I on však dal najevo lehkou rozladěnost z bídného stavu hrací plochy. „Výkon obou mužstev bohužel naprosto degradoval terén, který naprosto eliminoval pokusy o nějakou kvalitní hru. Bojujeme s tím už třetím týdnem od pohárového zápasu s Vyškovem, kdy to bylo úplně pod vodou. To samé se Šumperkem. Bohužel ale pořád lije. Každopádně jsme ale velice rádi za tři body," uzavřel Lubomír Kubica.

Díky této výhře se Všechovičtí posunuli na desáté místo, kde jsou s aktuálním nasbíraným počtem osmi bodů o skóre před přerovskou Viktorií. HFK Olomouc pak s pouhými třemi body zůstává na samotném dně, tedy místě čtrnáctém.

TJ Tatran Všechovice - 1. HFK Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 11. Rolinc, 65. Helešic.

Rozhodčí: Budovič - Zapletal, Vlk. ŽK: Kuchař - Buček, Novotný, Svrčina. Diváci: 180.

Všechovice: Schönwalder - Geryk, Richter, L. Lasovský, Kuchař, Rolinc (22. Helešic, 66. Skácel), M. Lasovský, Hoffmann, Rak, Nehyba (76. Adamčík), Orava (76. Holub). Trenér: Lubomír Kubica.

HFK Olomouc: Machalický - Žídek, Kadlec, Buček, Vejvoda, Filípek (58. Nováček), Hwedieh (73. Svrčina), Bernatík (63. Novotný), Pavelka, Červenka, Tylich. Trenér: Jiří Derco.