Marek Samek, Jan Tögel, David Lošťák a končící Ladislav Koutek opustili úspěšný kádr Šternberka. Klub tak musel hledat náhrady.

„Bude chvilku trvat, než si to sedne za Maru Samka. Potřebovali bychom ještě jednoho hráče do středu zálohy. Také by se hodil útočník, ale úplně s tím nepočítáme, protože útočníci příliš nejsou. Každopádně budeme muset nahradit branky, které nám odešly v podobě Davida Lošťáka a Honzy Tögela. Šanci ale dostanou jiní, uvidíme, jestli někdo vystřelí a dá deset a víc gólů,“ říká trenér Ivo Lošťák.

Bylo jasné, že tak zvučná jména nesežene, přesto tým doplnil. Ze Zábřehu by měl dorazit Michal Sitta, který ale na první utkání ještě nebude k dispozici. Do obrany pak přišel Ondřej Komárek, který strávil rok v dorostu HFK Olomouc a vrací se. V obraně nebo záloze může hrát také další mladík Lukáš Dvořák. Z Medlova pak Šternberk získal Tomáše Knebla, který absolvoval přípravu s třetiligovým Uničovem.

FC Dolany
Černý kůň soutěže? Dolany hlásí velké posily a útok na top pětku

„V rámci možností jsme spokojeni, ale ještě by to chtělo ze dva hráče. Momentálně se ale musíme spokojit s tím, co máme. Uvidíme, jestli se do konce přestupního období ještě něco naskytne,“ prozradil Lošťák.

S jakými cíli tedy půjde Šternberk do ročníku? „Ambice jsou jedna věc a realita druhá. Budeme se chtít pohybovat ve středu tabulky, samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se sezona povedla jak ta minulá. Chceme ustálit kádr a vychovat hráče,“ hlásí kouč.

„Důležitý bude start, loni jsme využili lehčí los. Tentokrát máme doma na začátek nebezpečný Baťov a pak jedeme k mistrovi do Kozlovic. Los je tedy těžší, ale rozhodnou výkony na hřišti,“ uzavřel Lošťák.