„Měli jsme spoustu zraněných, někteří hráči byli na dovolené, školáci měli maturitní večírky či přijímačky. Musel jsem použít také dva hráče z béčka, kteří to zvládli. Třeba Gábor s námi ani netrénuje a přijel pouze z Prahy odehrát zápas. Na lavičce jsem měl pouze svého asistenta,“ řekl na úvod trenér Šternberka Ivo Lošťák.

Hned ve druhé minutě nastřelil Slavičín břevno, Šternberk přežil úvodní tlak a následně se začal také osmělovat. Šanci měl Zifčák, který šel sám, ale nedal.

„Stál proti nám velice kvalitní soupeř, doma jsme s ním prohráli a chtěli jsme mu to vrátit. Museli jsme tomu však uzpůsobit tempo, věděli jsme, že v parném počasí nám budou ubývat síly,“ popisoval Lošťák, jehož tým několikrát podržel brankář Kopřiva.

SK Uničov, TATRAN Bohunice
VIDEO: Uničov v přeskládané sestavě poslal Bohunice do divize. Zkoušel i dorosty

Čtvrt hodiny před koncem šli hosté dokonce do vedení. Po individuální akci předložil Zvědělík míč Sedláčkovi, který zasekl brankáře, položil si ho a dal gól. O tři minuty později šel navíc Slavičín do deseti, protože Kalus fauloval unikajícího Zifčáka.

„Soupeř prostřídal, využil všech pět možností a dal tam čerstvé mladíky. Navíc neměli co ztratit,“ říkal Lošťák s tím, že výhoda jednoho hráče nebyla zase taková, jak by se mohlo zdát, jelikož on neměl možnost střídání.

Tři minuty před koncem pak Slavičín i přes oslabení dokázal vyrovnat. „Pěkná akce. Těsně předtím šel ale Zifčák sám a nedal. Místo, abychom vedli 2:0, jsme z protiútoku inkasovali,“ litoval.

„Mohli jsme vyhrát, ale asi by to nebylo zasloužené. Dělba bodů je spravedlivá. S bodem jsem spokojený,“ dodal. Šternberk je stále ve hře o šesté místo. Ztrácí na něj bod a musí tak porazit Skaštice a Slavičín zároveň nesmí vyhrát v Přerově.

Divize E: Kostelec na Hané
Kostelec je definitivně zachráněn, zůstane však v divizi? Kouč v jednání

„Mohli jsme to mít ve svých rukou. Pokud by Slavičín zaváhal, tak máme šanci. Když ne, tak se nic nestane. Sedmým místem splníme cíl,“ uzavřel Lošťák.

FC TVD Slavičín - FK Šternberk 1:1 (0:0)

Branky: 87. Školník - 76. Sedláček.

Rozhodčí: Pavlas - Pavlica, Daniel. ŽK: Naňák - Kopřiva. ČK: 79. Kalus (Sla). Diváci: 100.

Šternberk: Kopřiva - Knebl, Drmola, Zifčák, Gábor (90+5. Kubíček), Vašička, Zvědělík, Hustý, Sedlařík, Sedláček, D. Kuba. Trenér: Ivo Lošťák.