„Od minulého zápasu jsme sestavu už moc dohromady nedali, a tak jsme tam jeli ve velmi omlazené nominaci. Kluci ale podali dobrý výkon, jen tomu chyběla efektivita v zakončení. Do toho se nám ještě v desáté minutě zranil Ambrož, který sice pokračoval, byl tím ale, ač dal gól, dost limitován," popisoval novosadské útrapy jejich kouč Rostislav Sobek. „A jelikož Rýmařov hraje o záchranu, tak jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého," dodal.

Domácím patřil úvod utkání, když se dostal ke dvěma zajímavým dorážkám. Postupně ale převzali iniciativu Olomoučané a dostali se i do dvou tutovek. Ani jedna se však neuchytila, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

Divize E: HFK Olomouc - Všechovice (6.4. 2024)
Holice jako první na jaře obrala Holešov. Čeká nás hektický závěr, ví kouč

Po přestávce už se ale ujali vedení, když se v 53. minutě dokázal trefit Martin Ambrož. Tři body ale nakonec do hanácké metropole neputovaly. V 84. minutě totiž zužitkoval jednu z ojedinělých příležitostí Roman Marek a zařídil tak konečnou remízu 1:1.

„Myslím si, že ve druhém poločase nebyli rozhodčí tak úplně ve své kůži, čímž vzniklo hodně rýmařovských standardek. Ty jsme sice uskákali, dostali jsme ale gól ze hry, když odražený míč spadl za stopery a jejich útočníkovi se podařilo utéct," krčil rameny Sobek.

Zdroj: Deník/David Kubatík

Novosadští tak mají v tabulce 31 bodů a o jeden klesli za svého okresního soka ze Šternberka, který se prezentoval kanonádou na hřišti Kostelce na Hané v poměru 6:0. Jejich náskok na městského rivala z Holice však i nadále zůstává sedmibodový.

Divize E: Kostelec na Hané - Šternberk (20.4.2024)
Kroupy a potom góly. Šternberk vyplenil Kostelec a došlo i na neobvyklé střídání

„Bod bychom před zápasem, vzhledem ke stavu našeho kádru, asi brali. Pořád nám chybí Pančochář, Ždánský, Rus a další. Po takovém vývoji nás to ale trošku mrzí, protože jsme hráli fakt pěkný fotbal. Chybí nám ale zkušenosti, které však kluci takovýmito zápasy mohou získat," uzavřel Rostislav Sobek, jehož svěřence v příštím kole čeká domácí souboj se čtvrtým Vsetínem.

SK Jiskra Rýmařov - FK Nové Sady 1:1 (0:0)

Branky: 84. Marek - 53. Ambrož.

Rozhodčí: Šafrán - Dedek, Janeček. ŽK: J. Furik, J. Kocúr, Marek, Kolísek, Tihelka - Nguyen, Foukal, Přikryl. Diváci: 85.

Rýmařov: Pitron - D. Furik, Křepelka (46. Tihelka), J. Furik, Jeřábek (69. Koryťák), K. Kocúr, J. Kocúr (69. Horák), Marek, Palys, Hleba (69. T. Furik), Kolísek. Trenér: Milan Furik.

Nové Sady: Kofroň - Raška, Pírek, Ambrož, Krátký, Nguyen (46. Dokoupil), Foukal, Fládr, Machálek, Přikryl, Sobek. Trenér: Rostislav Sobek.