„Takhle viditelnou ruku neudělal ani Maradona,“ kroutil hlavou trenér Holice Jiří Derco.

Co se v inkriminovaném momentu před vyrovnávací brankou odehrálo? Slavičínský kapitán Švach dostal míč do běhu a na hranici velkého vápna si v souboji se soupeřem sáhl pravou rukou na balon. Rozhodčí i přes okamžité protesty domácího výběru nechali pokračovat ve hře a hosté se dostali ke dvěma střelám. Pokus Rožeka ještě gólem neskončil, jenže následující rána Mezírky z hranice šestnáctky letěla přímo k tyči a bylo vyrovnáno.

Na straně Slavičína zavládla euforie, Hanáci zuřili.

„Úplně to ovlivnilo zápas. Bylo to výborné utkání, jenže rozhodčí to jednoznačně ovlivnil a z toho jsou emoce. Kdyby dal soupeř branku ze hry, tak to přijmu normálně. Tohle těžko koušu, stálo nás to spoustu sil, ale už s tím nic nenaděláme,“ přiznal rozhořčení trenér Derco, který za své protesty dostal žlutou kartu.

Jeho tým v zápase dvakrát vedl. Skóre otevřel Martin Krejčí, zanedlouho ale Švach vyrovnal.

„Nezvládli jsme zbytečně standardní situaci, byla to jednoduchá branka,“ komentoval Derco. Jenže o chvíli později proměnil penaltu Miroslav Laštůvka a domácí byli zpět na koni. O vedení přišli až patnácti minut před koncem.

„Chtěli jsme tři body, byli jsme na to dobře připraveni. Měli jsme po dlouhé době skvělý vstup do utkání. Mělo to kvalitu, přispěl k tomu i soupeř dobrou hrou. Vedení bylo ale z naší strany zasloužené. Druhý poločas nás soupeř přitlačil, ale nevytvořil si žádnou stoprocentní šanci. My jsme naopak měli dobré náznaky z brejků a měli jsem dát, jak se říká, ten hřebíček do rakve. Pak do toho vstoupil rozhodčí a celé to nesmyslně ovlivnil,“ uzavřel kouč HFK Jiří Derco.

1. HFK Olomouc – FC TVD Slavičín 2:2 (2:1)

Branky: 3. Krejčí, 22. Laštůvka z pen. - 18. Švach, 76. Mezírka. Rozhodčí: Zavřel – Hubený, Svoboda. ŽK: Mazouch, Smítal, Michal Vyskočil, Martin Vyskočil, Němec – Kocián, Školník, Kalus, P. Švach, Goňa, Rožek. Diváci: 70.

HFK: Machalický – Buček, Červenka (88. Němec), Krejčí, Laštůvka, Mazouch, Pezzotti, Bernatík (82. Stoklasa), Kotůlek, Michal Vyskočil, Smítal (70. Martin Vyskočil). Trenér: Jiří Derco.

Slavičín: Vypušťák – Kocián, Horáček, P. Švach, Goňa, Školník, Mezírka, Kalus, Juřica, T. Švach (58. Rožek), Žůrek (65. Salajka). Trenér: Petr Slončík.