Jak se to seběhlo, že jste nakonec usedl na lavičku HFK?

Pan Derco dostal nabídku z Kuvajtu, kterou se rozhodl využít a klubu pomáhal s nalezeném svého nástupce. Doporučil mě. Sedli jsme si spolu, promluvili si a nakonec jsem se rozhodl, že klubu pomůžu. Nebo se o to minimálně budu snažit.

V Holici jste jednou už působil před dvaceti lety. Vzpomínáte ještě, nebo už je to dávno v minulosti?

Pořád si na to velmi dobře vzpomínám. Tenkrát jsem nevydržel moc dlouho. Příprava a k tomu možná pět nebo šest zápasů. Udělali jsme nějakých pět nebo sedm bodů. Byli jsme na dobré cestě k záchraně ve druhé lize, ale skončil jsem.

Teď se plánujete zdržet déle?

Doufám, že ano (směje se). Doba už je jiná. V klubu jsou také jiní lidé, kteří dělají fotbal jinak. I proto bych chtěl zkusit pomoct.

Rozmýšlel jste se, jestli nabídku přijmout?

Ani jsem se moc rozmýšlet nemusel. V pátek jsem se podíval na trénink, v sobotu se hrál přípravný zápas se Znojmem. Bylo mi rychle jasné, že je na čem stavět. Že jsou tam zkušení hráči i někteří mladí velmi šikovní. Myslím, že kdyby se podařilo ještě přivést nějaké dva tři hráči, může to být velmi dobrý a silný mančaft. Dalo by se dosáhnout na cíle, které před námi budou. Zpočátku výchova hráčů, časem možná i postup do vyšší soutěže. Uvidíme.

Stavíte před sebe nějaké cíle pro začínající sezonu?

U týmu jsem týden, takže ještě ani neznám všechny hráče precizně jménem a příjmením. Seznamuji se s nimi a to samé platí i o herní kvalitě. To ještě nějakou dobu potrvá. Nikdo na nás ohledně umístění netlačí. Je tady spousta mladých, kteří se ještě ve fotbale potřebují především učit.

Kde jste pracoval v posledních letech?

Neustále jsem se pohyboval ve fotbale. Pomáhal jsem několika klubům z Ruska, ale i z Kazachstánu. Třeba s organizací přípravy v zimním období. Pomáhal jsem hráčům, aby se dostali do lepších týmů. Hodně jsem jezdil sledovat hráče a připravoval reporty s jejich charakteristikou. Podílel jsem se i na některých přestupech. Spolupracoval jsem i na projektech z mládežnického fotbalu. Byla to rozmanitá práce.