„Žádný trénink jsem s týmem neabsolvoval. Prostě jsem přijel ze Šumperka a naskočil do zápasu. Můj přestup se zrodil skrz práci. Jelikož pracuji v Olomouci, chtěl jsem se dostat trochu blíž a ušetřit si tak několikatýdenní dlouhé cestování," říká sympatický 27letý stoper původem z Řecka.

„Mé první dojmy z klubu jsou skvělé. Je tady super parta. Měl jsem ale z toho trochu strach. Spoluhráči mě však mezi sebe přijali skvěle a dopadlo to dobře po všech stránkách. Od takové patnácté minuty už jsem si navíc zapamatoval všechna jejich jména a bylo to optimální," dodal.

Už před příchodem do holického klubu Paris minimálně jednoho hráče znal. Jedná se o kapitána a velezkušeného 41letého obránce Romana Vejvodu, se kterým už dříve strávil celých sedm sezon ve třetiligovém Uničově. „Znal jsem tady ale i pár dalších kluků. Když jsme proti sobě hráli v minulé sezoně, tak už jsem navíc tak nějak věděl, kdo na jakém postu a jak hraje," líčí borec, který si v dětství prošel akademií Soluně.

Co se pak týče jeho prvního zápasu, porazila Holice poměrně neočekávaně jednoho z největších favoritů soutěže ze Slavičína poměrem 2:0, o což se zasloužili svými přesnými zásahy David Pavelka a po přestávce i Jan Lang. Kouč Večeř ale byl spokojen právě i s Purzitidisovou obrannou hrou, díky které se soupeř ze Zlínského kraje nedosával do žádných vyložených šancí.

HFK Olomouc - Slavičín (13. 8. 2023)
FOTO, VIDEO: Holice skolila favorita a připsala si důležité tři body

„Naše výhra byla naprosto zasloužená. Celý tým totiž příkladně bojoval a bylo to na hřišti i vidět. Jen první poločas byl trochu náročnější. I kvůli vedru. Tím ale, že jsme hráli opravdu jako tým a bojovali jeden za druhého, tak jsme to zvládli," uvedl a se smíchem ještě dodal, že možná bude muset po svém divizním debutu zaplatit nějaký ten příspěvek do týmové kasy: „Bojím se, že to přijde. I kvůli Vám a tomuto rozhovoru. Jsou to ale malé věci."

Nyní už se ale jeho myšlenky ubírají směrem k příští sobotě, kdy se spolu se svými novými spoluhráči vydá na hřiště nováčka soutěže z Kostelce na Hané, který poměrně nedávno vystavil holickému celku stopku v předkole MOL Cupu po výsledku 4:1.

„Vím, že s nimi kluci prohráli. Já ale, ještě s Šumperkem, jsem nad nimi už v minulosti vyhrál a vím tak, že to jde. V žádném případě ale nesmíme nic podcenit. Jedná se totiž o nováčka, který bude chtít ukázat to nejlepší, co v něm je," uzavřel Paris Purzitidis.

Zdroj: Deník/David Kubatík